kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева














Головна > Блоґи > Batura 

Чи вийде Канівська міська рада з історії?

Відповідь на запитання, винесене у заголовок, стане відома 3 травня після чергової сесії міськради. І відповідь буде ствердною, якщо депутатський корпус підтримає винесений на сесію проект рішення «Про недоцільність включення земель до складу НПП «Середньодніпровський». 

Суть документу – у першому його пункті: «Вважати за недоцільне включення 49311 земельних ділянок, які знаходяться в користуванні або власності на території Канівського, Черкаського та Золотоніського районів до складу національного природного парку «Середньодніпровський», який створюється». Тим, хто не зрозумів змісту речення, треба пояснити, що включення до складу НПП майже 50 тис. ділянок, власне, і є головна процедура, шляхом якої буде створено Нацпарк. Тобто, якщо ділянки не включити, то завершальна фраза речення «… який створюється» втрачає логіку. Бо парк через таке рішення вже не створюється.

Таким чином Каніврада власним рішенням і вийде з історії, через майже 3 роки після свого історичного рішення за № 20-25 від 14.05.15, згідно з яким Каніврада підтримала концепцію створення НПП «Середньодніпровський» та звернулася до Мінекології, Черкаської обласної, Золотоніської міської та Черкаської, Золотоніської й Канівської райрад із пропозицією підтримати ініціативу створення даного парку. Екологи та вчені, експерти та громадськість неодноразово наголошували, що ініціатива Канівради створити Нацпарк стала справді непересічним рішення місцевого представницького органу. НПП «Середньодніпровський» - унікальний об’єкт, який має не дати зникнути і зберегти для нащадків дивовижний комплекс природних та історико-культурних об’єктів Середнього Придніпров’я серед яких основними є Канівські гори та заплава Дніпра. Це фактично єдиний природний коридор національної екомережі, який лишився між Правобережною та Лівобережною Україною. В певному сенсі, це останній сполучник, що забезпечує соборність нашої держави у довкільному вимірі – далі по Дніпру з його водосховищами, промисловими агломерціями, АЕСами і т.п. береги з’єднані лише дамбами чи мостами. Для природи це – нездоланний кордон. Про все це докладно було сказано у клопотанні, яке згаданим рішенням і було відправлене у Мінприроди.  За три роки з часу ініціативи Канівради зроблено чимало: міністерство підтримало цю ідею, її внесли до планів розвитку природно-заповідного фонду області (ПЗФ), нині створення НПП передбачене Програмою охорони навколишнього природного середовища на 2016 – 2020 роки, затвердженою Черкаською облрадою 3 червня 2016р. Утворено робочу групу зі створення НПП, розроблено орієнтовну карту НПП і мав, нарешті, розпочатися процес узгодження меж Нацпарку із користувачами чи власниками тих самих ділянок. Тепер цій роботі може бути покладений край.

Важливий і той факт, що створення НПП - не просто ініціатива, а зобов’язання влади: адже відсоток ПЗФ відносно всієї території області нині один з найнижчих в Україні, що не відповідає європейським вимогам, зокрема тим, що взяла на себе Україна, підписавши Асоціацію з ЄС.

Заради справедливості варто вказати на дивну ініціативу обласного управління екології, яке спрямувало до Канівської міськради листа від 24.11.17, «щодо доцільності включення 49311 земельних ділянок, які знаходяться у користуванні або власності, до складу НПП», після якого і з’явився відповідний проект рішення Канівради. Очевидно, що бюрократична машина працює автоматично: на лист йде така ж сама відповідь. При тому, що саме облуправління екології одночасно просить Держгеокадастр погодити включення до складу НПП 5637,6762 га ділянок на території трьох згаданих районів.

Відтак, до депутатів Канівради та самої міськради на чолі з головою І.Ренькасом виникає ряд резонних запитань. Чи вважають себе повноважними шановні депутати та чиновники м.Канева вирішувати питання «доцільності включення 49311 земельних ділянок» на території трьох районів області? Чи проведено для прийняття рішення про «недоцільність» відповідна робота – проаналізована ситуація по кожній зі згаданих «49311 земельних ділянок»? Яким числом та колом експертів ця робота проведена, які висновки отримано, де ці висновки зафіксовано? І чи не буде логічним замість проекту рішення про «недоцільність» відповісти облуправлінню, що Каніврада не може прийняти рішення з такого питання, бо інакше вийде за межі своєї компетенції?

І наостанок, ще кілька важливих зауважень. Вже зрозуміло, що ідея створення НПП «Середньодніпровський» останнім часом перестала користуватися прихильністю обласної влади. Щось там у них з пріоритетами сталося, очевидно, європейські та довкільні цінності змінилися іншими. Що, втім, звичний стан справ. Але чи потрібна канівським депутатам геростратова слава? Хочеться запитати Ігоря Олександровича, який у листопаді 2016 року гордо отримав відзнаку Каневу як переможцю Всеукраїнської акції “7 чудес України: історичні міста та містечка” – чи готовий би він був у тому ж добірному товаристві, яке збиралося тоді у приміщенні Великої лаврської дзвіниці у Києві, зізнатися, що надання земель під Нацпарк недоцільне? Що Нацпарк Каневу непотрібен? Що йти курсом розвитку європейського міста, яке підтримує природоохоронні ініціативи – не шлях Канева?

Втім, навіть розвиток туризму, здається, вже не в пріоритетах міста. Бо як інакше можна трактувати ще одне рішення, винесене на порядок денному сесії Канівради на 3 травня – про ліквідацію КП «Туристичний інформаційний центр»? На початку туристичного сезону раптово без жодних пояснень ліквідують заклад, який хоч як дбав про туристів у Каневі та з Канева. Об’єднання його з іншою, непрофільною установою у загадкову «Агенцію розвитку міста Канева» не має жодної логічної аргументації. Принаймні, канівська громада, про це не чула, та і «Програма розвитку туризму в м.Канів на 2017-2020 роки» цього не передбачає.

Тож і виникає слушне запитання, винесене у заголовок: чи зможе нинішній депутатський корпус міста (яке має в нашій державі унікальний історико-культурний статус) через адекватність власних стратегічних рішень залишити в історії позитивну згадку про себе?

 

Batura

3 травня 2018, 04:41

Теги статті:
НПП Середньодніпровський   довкілля   самоврядування   Канівська міська рада  
Голосів:
6
06

Всього коментарів: 8

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом




Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

У Канівській громаді показали, який вигляд може мати Алея Героїв

Клининговая компания: уборка квартиры после ремонта

Уборка квартиры после ремонта: шаг за шагом

Клінінгові послуги: що це таке і чому вони стають все популярнішими?

Сила нації – в її захисниках!

Захисти тих, кого любиш!

Як сонячні панелі рятують лікарню від відключень: досвід Шептицького

Економія грошей та енергонезалежність: дві громади отримали сонячні електростанції для лікарень

Містична Черкащина

Священик упц (мп) відмовився виконати рішення суду про передачу Успенського собору у Каневі державі

Популярні за тиждень:

Про що зараз спілкуються:

slavikf
А що, вже перемогли?
У Канівській громаді показали, який вигляд може мати Алея Героїв [1]

Serhiy
[link]
Захисти тих, кого любиш! [1]

vlada
Хороший магазин, величезний вибір і компетентний консультант.
СКЛАД-МАГАЗИН керамічної плитки [1]

Nikamrita
1. Хром Біотин Баланс з корицею: Амріта використовує високоякісний Хром у формі піколінату хрому – це активний хром, який відрізняється швидкою засвоюваністю і позитивним впливом на організ.. [весь]
Комплекс : Регуляція інсуліну і рівня цукру в крові [1]

Vlad999
Священника згідно закону до суду за невиконання рішень органів влади!
Священик упц (мп) відмовився виконати рішення суду про передачу Успенського собору у Каневі державі [2]

vlada
А чому комісія ходить без виконавчої служби? Навіщо у нас виконавча служба? Щоб виконувати рішення усіх судів, а тим більше - Верховного суду України, а не тільки стягувати кошти з боржників.
Священик упц (мп) відмовився виконати рішення суду про передачу Успенського собору у Каневі державі [2]

Dariuuff
@Geometry Dash Виглядає чудово
Душові кабіни [1]

Dariuuff
Досить далеко від мого району
СКЛАД-МАГАЗИН керамічної плитки [1]

WayBe
ГИ ГИ :)) Читайте листа выд підарів: Направляется уведомление о внесении в «Единый реестр доменных имен, указателей страниц сайтов в сети «Интернет» и сетевых адресов, позволяющи.. [весь]
стихотворение о судьбе отечества [3]

Анті-гоблін
Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами? Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки. Анекдот. Зах.. [весь]
Влада людей з особливими потребами [1]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Квітень
НдПнВтСрЧтПтСб
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006-2025 Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"