Шановні канівчани та жителі навколишніх сіл!
Міськвиконкомом розпочато роботу по створенню Стратегії розвитку Канева до 2030 року. З метою її уточненого складання, залучення інвестицій, грантів вирішено створити агенцію економічного розвитку та інвентаризувати зони міста згідно Генерального плану.
Головне завдання такого документа – покращення життя жителів за рахунок комунальних та приватних бізнес-структур в рамках державної політики на місцевому рівні. Тобто прогнозування на 10 років покладається на багато внутрідержавних і місцевих економічних чинників, цільові програми, договори та інше.
В нинішньому Стратегічному плані від 2005 року визначено три основних напрямки розвитку міста, що не в повній мірі розкриває потреби громади, не в повній мірі охоплює грані їх життя. А недостатній контроль за його втіленням, в першу чергу міської спільноти, в якійсь мірі неорганізованість чиновницького апарату, постійна недостатність коштів ведуть до невиконання окремих пунктів. Протягом останнього часу я мав багато розмов з активними громадянами нашого міста. Суть значної їх частини зводилася до того, що місту потрібно розвиватися, об’єднуватися в територіальну громаду з навколишніми селами, вибирати на майбутнє спільні орієнтири та проводити в життя плани поліпшення працевлаштування, екології, охорони здоров’я, освіти та культури.
Створення Стратегічного плану розвитку в рамках майбутньої територіальної громади ( навіть ще не визначеної, але окресленої спільними завданнями) дало б поштовх на покращення життя спільноти, всіх її прошарків – від малюків до людей похилого віку, від школярів до професіоналів, від зайнятих на виробництві до зайнятих в сфері обслуговування населення. Такий підхід допоміг би нам спрогнозувати перспективи розвитку міста, сіл виходячи з наших спільних ресурсів: трудових, фінансових, виробничих, природних, дав би поштовх на створення нових заводів, фабрик, фермерських господарств та їх спільних планів. Подібне планування не дозволило б обійти проблеми екології, відпочинку громадян, надбань історії, культури нашого краю. А спільний контроль громадськості при залученні інвесторів для розвитку округу не призвів би до техногенних проблем.
Що ж пропонується для більш реального планування Стратегії розвитку до 2030 року? По – перше, залучити до його написання широкий актив містян та селян, по – друге, зібрати банк ідей розвитку майбутньої територіальної громади -адже кожна ідея кожного громадянина має право на життя.
Організаційно це може бути як громадський Форум розвитку, де делеговані представники від районів міста, сіл, промислових підприємств та організацій (за згодою з керівництвом), окремі активні особи зможуть подати свої ідеї, захистити їх шляхом активного обговорення. Кожна ідея, що попередньо пройде, буде зафіксована в банку ідей розвитку, передана до новоствореної агенції, проаналізована на її доцільність та включена в проект Стратегічного плану розвитку для затвердження на сесії об’єднаної територіальної громади.
Захист ідей пропонується провести у вигляді мозкової атаки. Перед проведенням Форуму носіїв ідей формують по спеціалізованих групах таких, як на приклад: розвиток підприємництва (розвиток сприятливого клімату, маркетингова стратегія, грантові нововведення від місцевої влади); комфорт та безпека проживання (розвиток інфраструктури, введення нових та оновлення старих об'єктів побуту, охорони здоров’я, спорту, освіти, санітарії, медіа-служб); розвиток бізнес-галузей (створення спеціалізованого технопарку, розширення харчової галузі, господарств сільського призначення, об'єктів туризму, розвиток народно-прикладного мистецтва); можливості розвитку сфер економіки в басейні Дніпра; розширення громадського простору (житло, публічні заклади та їх архітектура, креативні простори); енергоефективність (утеплення будинків, розширення можливостей інженерних мереж); людський потенціал (правова, етична та технічна освіта, здатність та можливості людей до інновацій) та інше, що не ввійшло до даного переліку але успішно може бути додано на Ваш розсуд. Цей перелік ідей навмисно не ідентифікований, не прив'язаний до місця введення. Ідея має бути від Вас, шановні громадяни. Вона має бути Вами виплекана, як мрія, але реалією до сьогодення, бажано, щоб до неї був продуманий хоч якийсь механізм її впровадження в короткі терміни.
Такий підхід до створення Стратегічного плану зробить його більш всеохоплюючим, дозволить громаді краще бачити та контролювати шляхи розвитку краю, підніме рівень любові до рідної землі, її свідомості .
Вважаю, що драйвером цієї роботи має стати молодь, в першу чергу студенти, які за підтримки викладачів ВУЗів, управління економіки міськвиконкому, активістів громади можуть провести значну частину підготовчої роботи для створення Стратегічного плану розвитку Канівської об'єднаної територіальної громади до 2030 року. Слово за Вами.
Володимир Кузнєцов
Про автора: В радянські часи займався питаннями розвитку міста Канева і Канівського району, контролював виконання Стратегічного плану на 1980 – 2005 роки. З 1991 по 2001 рік працює в різних комерційно-виробничих структурах.
З 2001 по 2008 рік заступник начальника управління, начальник відділу головного управління соціального захисту населення Дніпропетровської облдержадміністрації, де займався питаннями розвитку та життєзабезпечення інтернатних установ, територіальних центрів, будинків для безхатченків області.
Тричі обирався депутатом місцевих рад. При поверненні в Канів вийшов на пенсію та займає активну громадську позицію.
Джерело: Дніпрова ЗІРКА №027-028, 5 квітня 2018 |