kaniv.net logo
Веб-камера в центрі Канева


Головна > Новини > Анонси 

Стратегія розвитку Канева до 2030 року: У пошуках драйвера

Шановні канівчани та жителі навколишніх сіл!

Міськвиконкомом розпочато роботу по створенню Стратегії розвитку Канева до 2030 року. З метою її уточненого складання, залучення інвестицій, грантів вирішено створити агенцію економічного розвитку та інвентаризувати зони міста згідно Генерального плану.

Головне завдання такого документа – покращення життя жителів за рахунок комунальних та приватних бізнес-структур в рамках державної політики на місцевому рівні. Тобто прогнозування на 10 років покладається на багато внутрідержавних  і місцевих економічних чинників, цільові програми, договори та інше.

 В нинішньому Стратегічному плані від 2005 року визначено три основних напрямки розвитку міста, що не в повній мірі розкриває потреби громади, не в повній мірі охоплює грані їх життя. А недостатній контроль за його втіленням, в першу чергу міської спільноти, в якійсь мірі неорганізованість чиновницького апарату, постійна недостатність коштів ведуть  до невиконання окремих пунктів.

Протягом останнього часу я мав багато розмов з активними громадянами нашого міста. Суть значної їх частини зводилася до того, що місту потрібно розвиватися, об’єднуватися в територіальну громаду з навколишніми селами, вибирати на майбутнє  спільні орієнтири та проводити в життя плани поліпшення працевлаштування, екології, охорони здоров’я, освіти та культури.

Створення Стратегічного плану розвитку в рамках майбутньої територіальної громади ( навіть ще не визначеної, але окресленої спільними завданнями) дало б поштовх на покращення життя спільноти, всіх її прошарків – від малюків до людей похилого віку, від школярів до професіоналів, від зайнятих на виробництві до зайнятих в сфері обслуговування населення. Такий підхід допоміг би нам спрогнозувати перспективи розвитку міста, сіл виходячи з наших спільних ресурсів: трудових, фінансових, виробничих, природних, дав би поштовх на створення нових заводів, фабрик, фермерських господарств та їх спільних планів. Подібне планування не дозволило б обійти проблеми екології, відпочинку громадян, надбань історії, культури нашого краю. А спільний контроль громадськості при залученні інвесторів для розвитку округу не призвів би до техногенних проблем.

Що ж пропонується для більш реального планування Стратегії розвитку до 2030 року? По – перше, залучити до його написання широкий актив містян та селян, по – друге, зібрати банк ідей розвитку майбутньої територіальної громади -адже кожна ідея кожного громадянина має право на життя.

Організаційно це може бути як громадський Форум розвитку, де делеговані  представники від районів міста, сіл, промислових підприємств та організацій (за згодою з керівництвом), окремі активні особи зможуть подати свої ідеї, захистити їх шляхом активного обговорення. Кожна ідея, що попередньо  пройде, буде зафіксована в банку ідей розвитку, передана до новоствореної агенції, проаналізована на її доцільність та включена в проект Стратегічного плану розвитку для затвердження на сесії об’єднаної  територіальної громади.

Захист ідей пропонується провести у вигляді  мозкової атаки.  Перед проведенням  Форуму носіїв  ідей  формують  по спеціалізованих  групах таких, як на приклад: розвиток підприємництва (розвиток сприятливого клімату, маркетингова стратегія, грантові нововведення від місцевої влади);  комфорт та безпека проживання (розвиток інфраструктури, введення нових та оновлення старих об'єктів побуту, охорони здоров’я, спорту, освіти, санітарії, медіа-служб);  розвиток бізнес-галузей (створення спеціалізованого технопарку, розширення харчової  галузі, господарств сільського призначення, об'єктів туризму, розвиток народно-прикладного мистецтва); можливості розвитку сфер економіки в басейні Дніпра; розширення громадського  простору (житло, публічні заклади та їх  архітектура, креативні простори); енергоефективність (утеплення будинків, розширення можливостей інженерних мереж); людський потенціал (правова, етична та технічна освіта, здатність та можливості людей до інновацій) та інше, що не ввійшло до даного переліку але успішно може бути додано на Ваш розсуд. Цей перелік ідей навмисно не ідентифікований, не прив'язаний до місця введення. Ідея має бути від Вас, шановні громадяни. Вона має бути Вами виплекана, як мрія, але реалією до сьогодення, бажано, щоб до неї був продуманий хоч якийсь механізм її впровадження в короткі терміни.

Такий підхід до створення Стратегічного плану зробить його більш всеохоплюючим, дозволить громаді краще бачити та контролювати шляхи розвитку краю, підніме рівень  любові до рідної землі, її свідомості .

Вважаю, що драйвером цієї роботи має стати молодь, в першу чергу студенти, які за підтримки викладачів ВУЗів, управління економіки міськвиконкому, активістів громади можуть провести значну частину підготовчої роботи для створення  Стратегічного плану розвитку Канівської об'єднаної територіальної громади до 2030 року. Слово за Вами.   

Володимир Кузнєцов

 

 Про автора: В радянські часи займався питаннями розвитку міста Канева і Канівського району, контролював виконання Стратегічного плану  на 1980 – 2005 роки. З 1991 по 2001 рік працює в різних комерційно-виробничих структурах.

 З 2001 по 2008 рік заступник  начальника управління, начальник відділу головного управління   соціального захисту населення Дніпропетровської облдержадміністрації, де займався питаннями розвитку та життєзабезпечення інтернатних установ, територіальних центрів, будинків для безхатченків області.

Тричі обирався депутатом місцевих рад. При поверненні в Канів вийшов на пенсію та займає активну громадську позицію.

          

Джерело: Дніпрова  ЗІРКА №027-028,  5 квітня 2018

WayBe

18 квітня 2018, 13:56

Теги статті:
Канів  розвиток  
Голосів:
1
01

Всього коментарів: 3

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Taras1861

В Каневе построят новую кондитерскую фабрику

Киевстар подключил Канев к сети 4G

Захистимо українців, які постраждали від українофобії в Іспанії!

ТОМОГРАФ У КАНЕВІ: МРІЯ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?

В Запорожье восстанавливают легендарный каневский "Метеор"

Автопробіг вулицями міста до Дня державного прапора

У суботу 24 серпня, на кіноконцертному майданчику

Святкуємо безпечно

З початку року на Канівщині піротехніки ДСНС України вилучили та знищили 13 вибухонебезпечних предметів!

Популярні за тиждень:

Прощай Дімон, прощай. [4]

В Запорожье восстанавливают легендарный каневский "Метеор" [2]

При міському ринку планують побудувати супермаркет [1]

Захистимо українців, які постраждали від українофобії в Іспанії! [1]

Киевстар подключил Канев к сети 4G [1]

З початку року на Канівщині піротехніки ДСНС України вилучили та знищили 13 вибухонебезпечних предметів! [0]

Святкуємо безпечно [0]

У суботу 24 серпня, на кіноконцертному майданчику [0]

Автопробіг вулицями міста до Дня державного прапора [0]

ТОМОГРАФ У КАНЕВІ: МРІЯ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ? [0]

Про що зараз спілкуються:

Анті-гоблін
Краще автора я не скажу, тому промовчу. А послухати його варто.
Росія вже програла. [20]

klimenko_2014
НУ И ЩО ,,, ЩОСЬ ПОМИНЯЛОСЯ НА ПЕРЕХОДИ КАНИВСЬКОЙИ ГЕС, НИ НИЧОГО ТИ САМИ РОБОЧИ ++ ДОБАВИЛАСЬ ПИСКОСТРУЙКА, ЩЕ БИЛЬШЕ КИЛОМЕТРОВИ ЧЕРГИ НАШИХ ГОСТЕ.. [весь]
Про міст, який ремонтує ГЕС [7]

TOXA
Нащупал край 4G покрытия по ул. Шевченко около Княжей (если не заслонять телефон собой и дать ему "смотреть" в сторону центра города) По набережной есть провалы за желтым домом и 14-этажкой. А вообще всё быстро, да :)
Киевстар подключил Канев к сети 4G [1]

nikolababa
Crazy_Ervin, за кем, пардон, жалеть????
Прощай Дімон, прощай. [4]

it-kanev
Круто. Человек, который "подымает" испанские отели решил байкотировать. И не просто решил, а еще предлагает людям, которые отдыхают в Украине к этому присоедениться. Хочется спросить: Де Ваша к.. [весь]
Захистимо українців, які постраждали від українофобії в Іспанії! [1]

vlada
ПОМОЖИ, БОЖЕ, ГАРНУ ІДЕЮ ВТІЛИТИ В ЖИТТЯ.
В Запорожье восстанавливают легендарный каневский "Метеор" [2]

slavikf
Для того щоб він користувався попитом необхідно багато таких посудин та інфраструктура. Я так думаю що не вистрелить, навіть якщо знайдеться меценат на 100 кбаксів. А ще - корпус у "Метеора" алюм.. [весь]
В Запорожье восстанавливают легендарный каневский "Метеор" [2]

Crazy_Ervin
Я вам скажу так. Всі ще будуть жаліти. Побачите що буде потім. Ось як прийде пан механік-конструктор...
Прощай Дімон, прощай. [4]

Анті-гоблін
Тут така собі стара пісня - в Україні малі зарплати, бо працівники невмілі та ледачі. Але ж мільйони працюючих за кордоном. Саме їдуть, щоб працювати. І там вони працюють роками. Так хто тут невмілий та ледачий?
Про міст, який ремонтує ГЕС [7]

nikolababa
Потрібно було назвати статтю трішки інакше: "Беги Димон, беги!"
Прощай Дімон, прощай. [4]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Серпень
НдПнВтСрЧтПтСб
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006-2019 Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"