Круглий стіл щодо проблем та розвитку бібліотек Канева
Круглий стіл проводить міська рада реагуючи на січневе звернення Гамалія Ю.А., а воно в свою чергу з'явилось після звернень канівців щодо режиму роботи центральної бібліотеки та спілкування з працівниками бібліотеки. Тож запрошуються і ті хто незадоволений роботою бібліотек, і ті хто задоволений їх роботою до участі в круглому столі 12 квітня. Початок о 14.00 у сесійній залі рад.
За останні 3-и роки, завдяки Порошенко, Гройсману, Парламенту, Майдану - надходження до бюджета міста Канів зросли - як мінімум на 40 відсоткіів.
Це шалені гроші.
Ви побачили результати цих надходжень ?!
Наприклад , - взимку.
Щодо бібліотек - так це Ренькас та компанія турбуються, щоб ввічливому та політ-коректному Гамалію було що розповідати своїм поводарям у Черкасах - які у них величезні здобутки у Каневі - щось там провели...
Гамалій не особливо лізе у їхній приватних огородик під назвою Канів, то вони вдячні за це, та як бачите - відносяться до цього з розумінням та піклуванням .
Це як з тим Мавзолеєм у центрі міста Канів - який на великий рахунок громаді не потрібен,
але бабла там зрублять чимало, ще й ордени отримають, та піар буде литися рікою - не зупинеш - не наче вони у космос щось там запустили.
А ось, дійсно, речі, які важливі для міста - це вони будуть старано оминати у своїй діяльності та бездіяльності.
Адже, ці прості речі стврюють, - як в усьому цивілізованому світі, які стримко розвивається за природними законами вільної конкоренції - створюють умови за яких буде чітко видно, що усі ці товариші не здатні ні на що, це шалений баласт для міста, це сміхотворний баласт для міста.
Ось, така проста правда життя - чому місцеві вузьколобі шалено радіють круглим столам щодо бібліотек та їх шалено дратують історії - щодо фото вище.
Рюський мир - це якщо коротко, але змістовно.
Вони будують рюський мир.
Вони гадки не мають, що таке Україна - хоча вишиванок та прапорів мають чимало.
Зараз всі, а принаймні переважна більшість, бібліотек на роздоріжжі - в пошуках себе в сучасному світі. Різні бібліотеки рухаються власними шляхами. Раніше бібліотека була перевіреним віками надійним посередником між читачем та інформацією, здобуття якої носило практично рітульне дійство - похід в бібліотеку. Всі знаємо, що все змінилось - більшість, а практично все, можливо отримати через всесвітню павутину ( в деяких сенсах вона лякає та набуває загрозливий характер).
Це була преамбула, як і належить за законами жанру, і переходимо до основної частини :
Дуже замалі площі міської бібліотеки - я взагалі не здогадуюся, як вони там примудряються тіснитися на цьому ареалі. І виходячи з цього дуже складно говорити про якийсь розвіток. Простір має бути відкритим, багатофункціональним, щоб люди змогли вільно і безперешкодно пересуватися, спілкуватися, дискутувати.
Архаїчний интерьєр - потрібна серйозна робота, мабуть буде ще і дещо (або дуже) затратна, по приведенню його до постмодернового вигляду XXI ст. Бібліотека повинна стати культурним осередком в багатьох значеннях цього слова - вона повинна стати модною, стати осередком дозвілля.
Теж не знаю, як надходять новинки. Може виділяють кошти 30 грудня і потрібно використати в цоьму році, а то пропадуть назавжди. Потрібно закуповувати сучасні, самі новіші, най-найновіші) книжки кожен місяць - вони будуть у вас до розміщення їх у всесвітній доступ.
Слідом за читачем зміститися в інтернет - наприклад, провести перемовини з володарями цього сайту про виделення якоїсь «кнопки» для переходу на сторінку міської бібліотеки
(вона повинна бути обов’язково).
Викладати там анонси нових надходжень, тих, що у вас вже є, а також самих цікавих світових премьєр - вони теж дойдуть до нас згодом.
Також можливо частіше робити презентації нових книжок в самій бібліотеці.
А починати потрібно з розробки концепції нової бібліотеки - переосмислення бібліотеки як публічного простору, знайти вірне співвідношення між традиціями і новаторством. І саме головне, поєднати неможливе - вимог суспільства в XXI ст. та можливостями міського бюджету.
Ну і на остаток закликаю: не соромтеся вкладати гроші в заклади культури - це сами надійні інвестиції в нашу країну, в нас саміх.
Саме культура дозволяє зберігати національну идентичність в сучасному світі, який розмивається та втрачає береги.
Вже не перший раз з"являється це фото відрізку дороги у постах luka. Може він живе в цій місцині чи його родичі? Цей відрізок дороги в основному використовують автовласники, чиї авто зберагаються у гаражному кооперативі "Сирена". Останні роки цей відрізок дороги не асфальтувався, просто грейдерувався, відсипався шлаком. Чому така "увага" на цю ділянку??? Є десятки інших ділянок доріг де через рік після ремонту (асфальтування!!!) поверхня дороги нагадує поверхню Місяця і чомусь у luka немає ні одної фотографії? Що за інтерес до ділянки дороги по вул. Ядловського?
Я Гамалію показую який капець з цією дорогою, зробленою у тому числі за мої гроші - за 160 тис.грн.
Той ображається, пише гнівні листи, що він там не має гаража, та чомусь вимагає у Ренькаса дослідити розрахунки з інтернету , та чомусь вимагає у Ренькаса розрахунки по вулиці Котова, яка не має ніякого відношення до цієї ділянки дороги.
М-ь вашу, цю дорогу та її стан - хтось досліджувати буде ?!
ilanin Не первый раз человек привлекает внимание орденоносного к проблеме. И все же структуры бес действуют. При том что они закусывают бутербродиками с икоркой за наш счет (наши налоги).Я думаю не только его это возмущает. ilapnin С ваших слов выходит жителей Канева может возмущать грязь и непорядки только в том мести где они проживают. Выходит если в парке Магнита ни кто ни живет то к.п "МІсто" убирать там не обязательно. На днях ни зная что магазин в бывшей столовой Магнита не работает посетить его. Меня ужаснуло состояния парка. Лиственные деревья вырубали(создающие тень), оставив редкие хвойные деревья. Вероятно руководствовались не эстетическими, а материальными соображениями. Хорошо вырубали, вывезли, деньги посчитали. Но почему тогда не захватили коряги возле детской горки остатки дерева которое упало еще прошлой осенью. Думаю мусорные урны с тех пор ни кто не освобождал. И правда зачем беспокоится о благо состоянии граждан Украины проживающих в западной части Канева. Другое дело центр. Да что это я о не популярном нынче у власти парке Магнит, сейчас у всех на слуху Лымарка.
Усе вірно, це робиться для того, щоб коли усі ці нащадки Швондерів та орденаносці, в черговий раз просруть країну, то, згодом, на таких прикладах можна було дослідити на конкретних прізвищах - хто до цього був причасний та дати їм відповідну історичну оцінку.
Щоб, принаймні, на могилу цим товаришам можна було згодом плюнути нащадками за втрачені перспективи та втрачену країну.
Ще раз кажу - Порошенко ні до чого. Президент працює як раб на галерах.
Країну "просирають" вже 4-ий рік після Мадану на місцях (у містах та селах України) - різноманітні нащадки Швондерів та різного роду орденаносці - при повній бездіяльності місцевих, так званих журналістів та правоохоронних органів.
Когда я был маленьким пацаном, тогда по телевизору было 2-3 канала, не было нынешнего Интернета, всех прибамбасов вроде комьютеров, смартфонов, планшетов с мобильным Интернетом. Я перечитал все книги в библиотеке Дома офицеров своего военного городка, где тогда жил. Чем занимаемся теперь мы - смотрим сериалы, причем сомнительного качества, а наши дети в лучшем случае висят в соцсетях, играют в "стрелялки", в худшем - смотрят порнуху. И что Вы хотите, чтобы они отключили смартфон и пошли в библиотеку? Сколько раз Вы в последнее время брали в руки книгу - не помните? Так о какой библиотеке Вы говорите. Сначала заберите у своего ребенка смартфон и дайте ему в руки книгу, а потом говорите и великом и вечном. А дороги - это другая тема... Библиотека тут ни при чем...
stitov1955, сьогодні в бібліотеках (у Канівській центральній теж) є комп'ютери. Коли сьогодні говоримо про книгу, то маємо на увазі й книги в електронних форматах. Тож Анті-гоблін цілком слушно пише про "роздоріжжя" бібліотек і пошук себе у сучасному світі. Книга є в смартфонах наших дітей і забирати у них смартфони не потрібно. Потрібно послати у бібліотеку з смартфоном, якщо відчуваєте, що там чекають його фахівці-бібліотекарі, які збирають навколо себе любителів шедеврів світової літератури, створюють атмосферу пізнання глибин літератури, допоможуть зорієнтуватися в цьому безмежному океані і знайти в ньому кожному свою затоку. В бібліотеках має бути створені умови та можливість для самоосвіти і отримання кваліфікованої допомоги сучасного фахівця-бібліотекаря. Доречі, розмір оплати праці сучасного бібліотекаря вище ніж фахівця місцевого відділу культури.
Круглий стіл потрібний був саме для того, щоб бібліотекарі могли розповісти представникам громади (не лише дітям, а людям різного віку, бо потреба в поповненні знань додатковою інформацією є у кожного на протязі всього активного життя і бібліотеки в задоволенні цих потреб мають служити всім) про свої сучасні можливості для задоволення потреб потенційних користувачів як фондами літератури та періодичних видань, так і своєю готовністю фахово допомагати орієнтуватися в сучасному електронному інформаційному просторі, поділитися планами заходів, семінарів, запросити до формування груп читачів для проведення заходів по інформаційним інтересам, тощо. Крім цього мали б бути озвученими та окресленими проблеми бібліотек для спільного пошуку їх вирішення за участю, як працівників бібліотек, так і представників громади і місцевої влади. Працівники бібліотек мали б почути на цьому заході про незадоволені потреби користувачів і аргументовано відповісти про можливості їх вирішення в близькому чи віддаленому майбутньому. Разом з представниками громади та влади працівники бібліотек мають відпрацювати оптимальні графіки роботи бібліотечних закладів в місті. Бюджет міста витрачає значні суми наших спільних коштів на утримання бібліотек. Фінанси ж суспільства, яке долає кризу, мають використовуватися ефективно.
Пану Скорине. Компьютеры (планшеты и смартфоны и Интернет сейчас есть практически в каждой семье, может у очень стареньких отсутствует). У меня в компьютере только художественной литературы на 20 Гигабайт, да спецлитературы (по интересу) немеряно. Посылать детей со смартфоном (планшетом) в библиотеку бессмысленно - еще 20-25 лет назад, когда Интернет был мало доступен книга была единственной альтернативой, теперь 99% литературы в любом формате можно за несколько минут вытянуть из "паутины". А если кому-то хочется лично пообщаться по интересам - на каневском форуме договоритесь и встречайтесь где угодно и во сколько угодно. Прогресс не остановить. Даже студенты в большинстве своем перестали посещать институтские (университетские) библиотеки - и тяжело эти "кирпичи" таскать, и неудобно пользоваться. Есть необходимость посмотреть, потрогать или почитать уникальное издание - добро пожаловать в библиотеку, а если ширпотреб, то зачем по жаре (под дождем, снегопадом и т.д. и т.п.) куда-то идти, если на все-про-все - 5 минут - и смотри и читай на здоровье.
stitov1955, читайте і насолоджуйтеся Терабайтами книжок вдома. І я роблю так і при потребі перекладаю гори власних як художніх книг, так і спецлітератури, вишукуючи щось, чого забажала вкотре доторкнутися моя душа за покликом пам'яті. В цій ситуації суть роздоріжжя на якому Бібліотека має вибрати шлях, щоб привабити нас прийти й прислати дітей для того, щоб високофаховий спеціаліст допоміг не потонути в інформаційному океані і задовольнити інформаційні потреби та не дав залишитися усамітненим, а ввів в спільноти, об'єднані інтересами. Не цікаво? А може немає кому зацікавити? Залишаймося вдома. Тоді яка роль сучасної бібліотеки? Який ефект бюджетних витрат на її утримання?
Уважаемый Александр Иванович, а Вы никогда не задумывались, что проблема посещаемости библиотек, и вообще интерес к ним - это наша общая беда и вина. Когда маленькие детишки сидят, извините, на горшках в детском саду и пялятся в мобильные телефоны, а младшие школьники в автобусе на своих смартфонах и планшетах так увлеченного гоняют игрушки или висят в Интернете, что "забывают" (это тоже проблема) не только уступить место старому человеку (не насидится в школе на уроках), но даже умудряются пропустить свою остановку. Заберите у них эти гаджеты, дайте им в руки этот лучший подарок - книгу. Может тогда и проблем с библиотеками не будет.
Уважаемый Александр Иванович, а Вы никогда не задумывались, что проблема посещаемости библиотек, и вообще интерес к ним - это наша общая беда и вина. Когда маленькие детишки сидят, извините, на горшках в детском саду и пялятся в мобильные телефоны, а младшие школьники в автобусе на своих смартфонах и планшетах так увлеченного гоняют игрушки или висят в Интернете, что "забывают" (это тоже проблема) не только уступить место старому человеку (не насидится в школе на уроках), но даже умудряются пропустить свою остановку. Заберите у них эти гаджеты, дайте им в руки этот лучший подарок - книгу. Может тогда и проблем с библиотеками не будет.
stitov1955, ми, свободівці, разом з нашою депутатською фракцією в міській раді розуміємо що проблема бібліотек є спільною для всієї громади. Як би ставилися до цього по іншому, то не були б ініціаторами круглого столу, при проведенні якого хотіли разом пошукати шляхів більшої ефективності, зручності в користуванні бібліотеками, оптимальності режиму їх роботи з врахуванням існуючого штату бібліотечних працівників, проблем бібліотек (в тому числі потреб в додаткових ставках працівників), шляхів їх вирішення. А в результаті отримали досвід підтвердження зневіри і байдужості до цієї та інших проблем значної частини громади і осередків громадянського суспільства міста. Мабуть бібліотеки не потрібні учбовим закладам міста, бо їх представників не було на заході.
Уважаемый Александр Иванович, я научился читать в 5 лет, может раньше, тогда же и писать, правда с ошибками и печатными буквами, хотя потом осознал и закончил школу с золотой медалью. Когда научились читать Ваши внуки и (дай бог,, что они уже у Вас есть) правнуки. Мы начинали с цветных книжек-раскрасок, книжек Агнии Барто, Корнея Чуковского (Корнейчука) - других просто не было, а что мы им предложим сейчас? Меня мама заставляла спать ложиться, книгу у меня отнимая, а мы не можем у ребенка планшет отобрать, когда он "висит" в "Ю-Тубе" и гонянет он-лайн игры. Что мы можем предложить им взамен, если в школе и высшей школе им предложить нечего? Если у каждого "сопляка" смартфон или планшет с выходом в Интернет? Когда курить, пить и говорить они начинают одновременно (по Райкину)? Когда рынок литературы завален Прилепинами и им подобными, но нет почти ничего своего? Ну и т.д и т.п.
Прошу прощения за некоторые грамматические (орфографические) ошибки -подклинивает клавиатура, а шрифт в комментриваи мелковат, сослепу иногда не разберешь.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]