Наприкінці лютого власник сайту kaniv.net Володимир Буренко отримав лист від мера Канева Володимира Ніколенка. Розповідаючи про це Провінції, Володимир згадує, що негайно оприлюднив документ на сайті. Через годину зателефонували з міськради: «Навіщо Ви це зробили? Зніміть…».
Не зважаючи на помилки в тексті (вони теж відбиваються на позитивному іміджі Канева в світі; чи не так, пане Ніколенко?) мера Канева можна зрозуміти. Критика в мережі «дістає», бо вплинути на анонімних дописувачів можна лише теоретично. Коли по тобі «строчить з кулемету» лайливий анонім – приємного мало. Однак лист Ніколенка до kaniv.net не з`явився просто неба. Йому передували інші події. Розповідає Володимир Буренко: «Тижні три тому мене почали викликати на бесіди до міської ради. Привід - авторські блоги на сайті. За правилами дописувачами блогів могли бути й анонімні автори, що пишуть під ніком. Такі дописувачі часто критикували дії влади, що останній, зрозуміло, не подобалося. Закінчилося все тим, що мене, разом з іншими журналістами, викликали до міської ради на нараду. Це було дивно, бо я підприємець, а не журналіст. Провів нараду міський голова. Він у присутності членів виконкому вчив журналістів, як слід писати новини, як правильно інформувати читачів про дії влади…»
Хотілося б звернути увагу на наступне. Нашого співрозмовника не запрошують, а викликають до міської ради. Немов там, у Каневі, не 2011-й, а наприклад 1975-й, а Ніколенко – не обраний жителями міста мер, а секретар райкому КПУ. На додачу керівники міста («салаги» за адміністративними мірками, бо ледь минуло 100 днів від їхньої «інавгурації» у райцентрі) вже настільки мудрі, що вже вчать журналістів основам професійної майстерності.
Володимир Буренко: «Коментарі на сайті я поки що прибрав. І днями відбулася остання поки що зустріч з блогерами сайту. На зустріч прийшов один із заступників мера – Михайло Кулєшов. Вирішили, що сайт працюватиме у звичному форматі, але модерації постів та коментарів віднині приділятиметься посилена увага…».
Привітаємо нове канівське начальство з перемогою – віднині тамтешня Інтернет-спільнота коментуватиме визначні діяння начальства без нецензурної лексики. І що з того, що характеризуючи лінію поведінки, обрану Ніколенко в історії з сайтом kaniv.net, у голову лізуть переважно матюки? |