Міжнародний економічно-гуманітарний форум «UKRAINIAN ID» у Каневі – нова ініціатива, яка має за мету промоцію комплексного підходу до розвитку країни. Поруч з економічними аспектами, на форумі розкриватимуть питання розвитку людського та культурного потенціалу країни. «Ми хочемо, щоб цей форум не був суто канівський і суто український. Цей форум має нести цінність світу, щоб ми встановили традицію проведення нашого українського Давосу у місті особливого значення», – розповіла Наталія Заболотна, президент Фонду гуманітарного розвитку України, ініціатор Форуму, під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.
Форум проведуть 7-8 липня. Програма передбачає 5 тематичних панелей: економічну, культурну, панелі присвячені децентралізації, розвитку людського потенціалу та технологічних інновацій. Основні панелі пройдуть 7 липня.
Місто для проведення Форуму обрали з огляду на можливість донесення до українського суспільства та міжнародної спільноти значення регіонального розвитку країни. «Ми повинні показати, що країна розвивається не тільки зі столиці, але і з регіонів, навіть не обласного центру. І дати можливість кожному регіону у нашій країні почати діалог – що треба зробити кожному з нас для розвитку своєї країни і регіону. Потрібно проводити не лише економічні події, а у невеличких містах привертати увагу до комплексного діалогу в суспільстві», – наголосив Геннадій Чижиков, президент Торгово-промислової палати України. Одним з локальних завдань форуму є залучення міжнародних інвестицій та проектів до Канева. «Я впевнена, що за короткий час він зможе перетворитись на історію успіху децентралізації, створити хороші умови для ведення бізнесу», – зазначила Наталя Заболотна.
Паралельно з Форумом у Каневі проведуть пілотний проект «Доба Шевченка» – фестиваль сучасної української музики, літератури, кіно і театру. Події у рамках фестивалю триватимуть безперервно 24 години. «На Форум до Канева приїде дуже багато інвесторів, людей потенційно зацікавлених розвивати місто, і я переконана, що ми маємо показати це місто з найширшим потенціалом, зі здобутками наших сучасників і прагненням людей приїхати у Канев, як на велику культурну платформу», – розповіла Наталя Заболотна. Фестиваль планують зробити щорічним та з 2019 року перейменувати його у «Sheva Fest». Кошти від продажу квитків підуть на добудову будинку культури «Шевченків дім» у Каневі.
«Дві речі мене зацікавили у цій ініціативі – це потреба активізації діалогу і уваги до центру України і образ недобудованої України, тому що часто, коли в Україні є загальний образ розпачі, люди не здають собі справи з того наскільки ми уже маємо усі передумови для розвитку», – наголосив Роман Ващук, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні.
«Це дійсно позитивний кейс, який для інших міст міг би стати прикладом для розвитку, успішною історією, яка буде надихати», – додала Олена Бекреньова, голова Фонду родини Богдана Гаврилишина.
Джерело: UA Crisis |