У перелік доріг загального користування державного та місцевого значення, на яких здійснюватимуть капітальний та поточний ремонти, включили автошляхи, що пролягають через Канівський, Черкаський та Золотоніський райони. Кошти на їх ремонт планують залучати як з Державного дорожнього фонду, так і за рахунок місцевих бюджетів. Про це офіційним листом на звернення народного депутата України Владислава Голуба повідомила Черкаська обласна державна адміністрація. Нагадаємо, Верховна Рада продовжила на рік – до 1 січня 2019 року – експеримент із фінансування ремонту і реконструкції доріг за рахунок перевиконання митних надходжень, запровадила можливість дофінансування за ним за рахунок Державного дорожнього фонду, який запрацював з 1 січня 2018 року.
Додамо, порядок спрямування коштів Державного дорожнього фонду регламентує Постанова КАбМіну №1085 від 20.12.2017 року. Так, 60% коштів фонду підуть на ремонт доріг загальнонаціонального значення, 35 відсотків – на місцеві дороги. П’ять відсотків планується витрачати на заходи підвищення безпеки на дорогах. За автошляхи загальнонаціонального значення, як і раніше, відповідатиме “Укравтодор”. Відповідальність за дороги місцевого значення передали на обласний рівень.
Попри те, що проблема автошляхів досить гостро стоїть у всіх регіонах України, дороги Черкащини – центральної частини держави – мають бути у пріоритеті не лише обласних керманичів а й з боку народних депутатів. Тому реагуючи на численні нарікання жителів Черкаської області, нардеп від 197 виборчого округу Владислав Голуб звернувся до Черкаської ОДА з проханням включити у перелік дороги, які потребують невідкладних ремонтів як місцевого так і державного значення. Зокрема з початку 2018 року на адресу голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка були надіслані три депутатські звернення від 15.01.2018 № 433-03, від 15.01.2018 № 434-03, від 15.02.2018 № 457-02. У них проаналізовано та надано вичерпну інформацію про ті ділянки доріг, які потребують ремонтів в межах Канівського, Золотоніського та Черкаського районів, вказаний кілометраж, види ремонту, орієнтовна вартість. Так, лише ділянок доріг місцевого значення, які потребують невідкладних ремонтів, у зверненні зазначено 30 (!) позицій. Серед доріг державного значення вказані ділянки дороги Р10 Канів-Чигирин-Кременчук, Н-02 Кременець-Біла Церква-Ржищів-Канів-Софіївка, Т-24-04 Канів-Ліпляве-Прохорівка-Домантове та інші.
У Черкаській ОДА листом від 05.03.2018 № 01/018/1323 нардепу повідомили: «перелік об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонтів автомобільних доріг загального користування у Черкаській області, які фінансуватимуться за рахунок коштів, що надійшли до обласного бюджету в рамках експерименту з фінансового забезпечення розвитку автомобільних доріг загального користування нині знаходиться на розгляді в Комітеті Верховної Ради України з питань бюджету». Станом на перше березня цей перелік затверджений Черкаською ОДА та погоджений з Укравтодором і Міністерством інфраструктури України.
Щодо інших джерел фінансування, то Черкаська ОДА зазначила, що обласна рада затвердила також і перелік доріг, що підлягають фінансуванню та або співфінансуванню з місцевих бюджетів у 2017-2018 роках. До цього переліку ввійшли ділянки доріг загального користування державного та місцевого значення, які проходять територією області, зокрема і ті, що вказані у зверненні Владислава Володимировича. Цей перелік задокументований у Додатку 4 до рішення обласної ради від 20.10.2017 № 17-14/VII «Про внесення змін до обласної програми фінансування ремонту доріг загального користування державного і місцевого значення, які проходять територією Черкаської області, та розвитку дорожньої інфраструктури на 2016-2018 роки».
Отже у списки включено, рішення затверджено, тепер чекаємо спрямування коштів і виконання ремонтних робіт. Бо на часі – планування цьогорічного «гарячого» сезону ремонту доріг Черкащини. Втім, як зауважує нардеп, потрібно звернути увагу і на якість виконання робіт та відсутність корупційних складових, бо якщо виділені кошти розкрадатимуться, не допоможе і їх щорічне «вибивання». «Якщо ми будемо контролювати ці речі, то будуть виділятися кошти один раз і ремонт буде зроблений якісно»,- підсумовує Владислав Володимирович. Тож шанс на те, що дороги можуть бути хоч частково зроблені вже є, тепер громада чекатиме їх втілення.
Інна Молчанова
Джерело: ЧеркащаниLive |