До святкування 204-ї річниці з дня народження Великого Кобзаря в науково-дослідному відділі "Народне декоративне мистецтво Канівщини" Шевченківського національного заповідника відбулося відкриття ювілейної виставки «Мені однаково, чи буду…» талановитої канівської художниці Марини Морозової.
Марина Володимирівна народилася в селі Велика Чернігівка Овруцького району Житомир-ської області. Ще в дитинстві родина переїхала у місто Прип'ять, що розташоване поблизу Чорнобиля. У дівчини було багато планів на майбутнє, але квітнева ніч 1986 року перекреслила всі мрії і сподівання. Чорнобиль чорним крилом торкнувся кожного. Після чорнобильської аварії Марина Морозова проживала у місті Рівне. Із 1994 року мешкає в Каневі.
Більше 15 років вона очолює творчу спілку "Мистецька скарбничка", яка об'-єднує творчу інтелігенцію не тільки Ка-нівщини, а й різних областей України. Велику увагу художниця приділяє і дітям, розкриває в них творчі здіб-ності. Багато канівчан під її керівництвом взяли в руки пензлі і вже мають творчі здобутки. При спілці відкрита галерея сучасного мистецтва, де проводяться виставки та організовуються зустрічі з художниками.
На виставці представлені пейзажі, натюрморти, картини на історичну та Шевченків-ську тематику. Одна з улюблених тем художниці - Шевченківська. Образ великого українського поета, співця свободи, його безсмертні літературні твори є невичерпним джерелом творчого натхнення мисткині. На виставці художниця презентує свої нові роботи. Серед них - портрет Кобзаря та картина «Три ворони» за мотивами містерії «Великий льох» Тараса Григоровича Шевченка. На картині зображено трьох ворон, які є уособленням зла в історичній долі трьох народів - українського, польського і російського. У творі Т. Г.Шевченко показав свідомість і духов-ність трьох переломних періодів в історії України - за часів Богдана Хмельницького, Іва-на Мазепи та царювання Катерини ІІ.
Чотири портрети з постатями Кобзаря художниця подарувала в міста Ізмаїл, Черкаси, у Вірменію і на Кубань, а портрет Т.Г.Шевченка, який нині експонується на вистав-ці, передасть на постійне зберігання Канівському музею народного декоративного мистецтва.
Марина Морозова є автором художнього проекту памятників великомученику Святому Макарію та Пресвятій Богородиці Покрові, які знаходяться біля Успен-ського собору в Каневі. Художниця - постійна учасниця міських, обласних, всеукраїнських виставок і фестивалів народної творчості.
Вона нагороджена багатьма грамотами та дипломами, має орден князя Володимира І ступеня. Багато своїх робіт авторка подарувала церквам, монастирям та музеям України. Значна кількість її мистецьких творів знаходиться як у приватних колекціях України, так і за кордоном.
Марина Володимирівна - знаний митець не тільки на Канівщини, а й за її межами, цікавий спів-розмовник, відкрита, щира, енергійна особистість.
Творчість художниці - символ краси і людяності. Своїми роботами вона допомагає піднесенню рівня національної культури та культурно-мистецького іміджу Шевченкового краю.
Ніна Басиста, старший науковий співробітник Шевчен-ківського національ-ного заповідника
Джерело: Дніпрова зірка
|