Завод «Recupyl» — один із 3 головних претендентів для того, щоб відправити на переробку Українські батарейки. Він має міжнародну репутацію та надав нам одну з найкращих цін — 300 євро за тонну батарейок.
Компанія має 2 заводи у Європі:
Завод у Становіце, Польща (переробка цинкових батарейок)
Завод у Домені, Франція (переробка літій-іонних батарейок)
Завод у Польщі працює з 2009 року, та переробляє цинк-карбонові та алкалінові батарейки механічним методом. Глибина переробки — 57%.
Перед цим батарейки сортуються ручним методом на конвейєрній стрічці. Ті типи батарейок, які не переробляються, передаються на інші заводи у Європі, в тому числі завод «Recupyl» у Франції — там переробляють літій-іонні акумулятори.
Перевагами роботи з «Recupyl» є спільний кордон з Польщею та репутація заводу. Батарейки на «Recupyl» здають організації по збору батарейок не тільки з Польщі, а також зі Швеції, Естонії, Чехії, Словаччини та Німеччини.
«Recupyl» є членом європейської асоціації, яка об’єднує організації які збирають та перероблять батарейки EBRA.
Також у мережі «Recupyl» є заводи у Сингапурі та США.
Ціна переробки
«Recupyl» зробив нам особисту знижку! Компанія добре знайома з нашою організацією. «Recupyl» знає що в Україні не налагоджена система збору та переробки і що ми не маємо стабільної підтримки. Вони дали нам ціну 300 € за тонну міксу з різних типів батарейок.
Сортування
Сортування на польському «Recupyl» здійснюється вручну. Початковий етап сортування — це відокремити усі «сюрпризи», які бувають у міксі батарейок: сторонні предмети, електронне сміття, пакетики, упаковки.Такі штуки компанія відправляє на сміттєпереробні заводи. Цинкові, лужні та сольові батарейки (пальчикові) переробляються на заводі у Польщі. Літій-іонні (як у ноут-буках та телефонах) їдуть на французський «Recupyl». Усі інші типи компанія самостійно відправляє іншим ліцензованим заводам у Європі.
Переробка
Польський «Recupyl» переробляє приблизно 4000 тонн батарейок на рік.
Цинк-карбонові, лужні та сольові
Це найвідоміші нам пальчикові батарейки.Переробка здійснюється механічно, розділення компонентів відбувається за допомогою магнітів.
1.Батарейки дроблять
2.Розділяють те, що подробили на фракції:
- Кольорові метали (цинк, латунь)
- Сталь. Її відправляють на подальше використання металургійному заводу «Celsa Huta Ostrowiec Sp. Z o.o.», Польща.
- Чорна маса (суміш графіту, найменших частинок сполук марганця та цинку). Відправляють на подальшу пірометалургійну переробку на завод Huta Cynku «Miasteczko ?l?skie» S.A, Польща.
- Папір та пластик. Їх «Recupyl» відправляє на переробку польському підприємству «Inneko Sp. Z o.o.» для виготовлення альтернативного пального.
Літій-іонні Переробляються теж на «Recupyl», але у Франції. Їх розряжають та розбирають в ручну на скільки це можливо. Виходять частинки: резини, полімерів, електронного сміття.
Далі іде дроблення та розділення на мідь, алюміній, сталь, полімери, чорну масу.
Нікель-кадмієві
Такий тип «Recupyl» відправляє на завод «SNAM» у Францію. Про нього детальніше читайте у нашій статті.
Нікель-метал гідритні Їдуть на переробку на завод «A3», Іспанія
Літієві одноразові Переробляються на заводі «Promesa», Німеччина
Гудзики та батарейки з вмістом ртуті На заводі «Remondis», Німеччина
Батарейки з вмістом свинця На заводі «Baterpol», Польща
Екологічність
Мають ліцензію та сертифікати які підтверджують якість переробки та безпеку для довкілля. Жоден з компонентів які виходять після переробки з батарейок, чи стороннє сміття, яке портапляє на завод у міксі з батарейками не йде на звалище. Абсолютно усе переробляється «Recupyl» або його партнерами.
Висновок
«Recupyl» — один з головних претендентів на відправку українських батарейок. Завод має низку плюсів. А саме:
Ціна
Поки що ціна 300 € за тонну є найвигіднішою з усіх інших пропозицій від заводів.
Спільний кордон з Польщею
Процедура транскордонного перевезення небезпечних відходів — дуже складна процедура. Якщо треба пересувати з батарейками більше ніж одну країну, це значно поскладнило би відправку. Набагато легше везти батарейки у країну з якою в нас є спільний кордон.
Відкритість
На всі наші запити про ціну, технології, партнерство з іншими заводами компанія відповіла відкрито та детально. На відміну від декількох інших заводів, які частину інформації вони або не могли надати або забороняли розповідати її публічно.
Джерела
У підготовці матеріалу крім даних з особистої переписки ми використовували такі джерела:
Одна пальчикова батарейка здатна забруднити 20м² землі та 400 л води важкими металами. Наша спільна задача — не допустити, щоб це сталося!
Твій внесок допоможе підтримувати роботу найбільшої мережі збору батарейок в Україні, яка складається з 1500 пунктів в 24 областях, а також стане внеском у вирішення проблеми їх переробки.
Наш найближчий план (до 1 травня 2018):
Зібрати батарейки з волонтерських пунктів в 24 областях на 3 центральні склади: Дніпро, Київ, Львів
Підготувати першу партію, 40 т батарейок для вiдправки на переробку в Європі. Обрати найкраще підприємство по ціні/якості, оцінити вартість
Провести переговори з Сільпо, Варус, АТБ про те, щоб закласти ціну переробки у ціну нових батарейок
Взяти участь в лобіюванні нового Закону України про батарейки
Щоб виконати поставлені цілі в повному обсязі нам потрібно зібрати всю суму:
260458 грн. зібрали із 460 000 грн.
Залишилось зібрати 199542 грн.
Сума зібраних коштів вказана з урахуванням майбутніх зарахувань регулярних внесків.
Якщо ви хочете зробити внесок від компанії — зв'яжіться з нами!
go@batareiky.in.ua097 168 55 76
Батарейками ми користуємось уже більше 40 років Де і в якій кількості за всі ці 40 років зберігалися та перероблялися батарейки, якими користувались жителі м. Канв ? Невже на сміттезвалищи що біля Бобриці? Якщо так, то це суцільний жах!!?? Як виходить з повідомлення - сортування та переробка батареек - це в основному ручна праця. То чому ми повинні ручну працю за 300 евро віддавать французам, а самим жалітися на безробіття та зубожіння? Боюсь що за всім цим криється для когось гарними прибутками!
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]