Завод «Recupyl» — один із 3 головних претендентів для того, щоб відправити на переробку Українські батарейки. Він має міжнародну репутацію та надав нам одну з найкращих цін — 300 євро за тонну батарейок.
Компанія має 2 заводи у Європі:
Завод у Становіце, Польща (переробка цинкових батарейок)
Завод у Домені, Франція (переробка літій-іонних батарейок)
Завод у Польщі працює з 2009 року, та переробляє цинк-карбонові та алкалінові батарейки механічним методом. Глибина переробки — 57%.
Перед цим батарейки сортуються ручним методом на конвейєрній стрічці. Ті типи батарейок, які не переробляються, передаються на інші заводи у Європі, в тому числі завод «Recupyl» у Франції — там переробляють літій-іонні акумулятори.
Перевагами роботи з «Recupyl» є спільний кордон з Польщею та репутація заводу. Батарейки на «Recupyl» здають організації по збору батарейок не тільки з Польщі, а також зі Швеції, Естонії, Чехії, Словаччини та Німеччини.
«Recupyl» є членом європейської асоціації, яка об’єднує організації які збирають та перероблять батарейки EBRA.
Також у мережі «Recupyl» є заводи у Сингапурі та США.
Ціна переробки
«Recupyl» зробив нам особисту знижку! Компанія добре знайома з нашою організацією. «Recupyl» знає що в Україні не налагоджена система збору та переробки і що ми не маємо стабільної підтримки. Вони дали нам ціну 300 € за тонну міксу з різних типів батарейок.
Сортування
Сортування на польському «Recupyl» здійснюється вручну. Початковий етап сортування — це відокремити усі «сюрпризи», які бувають у міксі батарейок: сторонні предмети, електронне сміття, пакетики, упаковки.Такі штуки компанія відправляє на сміттєпереробні заводи. Цинкові, лужні та сольові батарейки (пальчикові) переробляються на заводі у Польщі. Літій-іонні (як у ноут-буках та телефонах) їдуть на французський «Recupyl». Усі інші типи компанія самостійно відправляє іншим ліцензованим заводам у Європі.
Переробка
Польський «Recupyl» переробляє приблизно 4000 тонн батарейок на рік.
Цинк-карбонові, лужні та сольові
Це найвідоміші нам пальчикові батарейки.Переробка здійснюється механічно, розділення компонентів відбувається за допомогою магнітів.
1.Батарейки дроблять
2.Розділяють те, що подробили на фракції:
- Кольорові метали (цинк, латунь)
- Сталь. Її відправляють на подальше використання металургійному заводу «Celsa Huta Ostrowiec Sp. Z o.o.», Польща.
- Чорна маса (суміш графіту, найменших частинок сполук марганця та цинку). Відправляють на подальшу пірометалургійну переробку на завод Huta Cynku «Miasteczko ?l?skie» S.A, Польща.
- Папір та пластик. Їх «Recupyl» відправляє на переробку польському підприємству «Inneko Sp. Z o.o.» для виготовлення альтернативного пального.
Літій-іонні Переробляються теж на «Recupyl», але у Франції. Їх розряжають та розбирають в ручну на скільки це можливо. Виходять частинки: резини, полімерів, електронного сміття.
Далі іде дроблення та розділення на мідь, алюміній, сталь, полімери, чорну масу.
Нікель-кадмієві
Такий тип «Recupyl» відправляє на завод «SNAM» у Францію. Про нього детальніше читайте у нашій статті.
Нікель-метал гідритні Їдуть на переробку на завод «A3», Іспанія
Літієві одноразові Переробляються на заводі «Promesa», Німеччина
Гудзики та батарейки з вмістом ртуті На заводі «Remondis», Німеччина
Батарейки з вмістом свинця На заводі «Baterpol», Польща
Екологічність
Мають ліцензію та сертифікати які підтверджують якість переробки та безпеку для довкілля. Жоден з компонентів які виходять після переробки з батарейок, чи стороннє сміття, яке портапляє на завод у міксі з батарейками не йде на звалище. Абсолютно усе переробляється «Recupyl» або його партнерами.
Висновок
«Recupyl» — один з головних претендентів на відправку українських батарейок. Завод має низку плюсів. А саме:
Ціна
Поки що ціна 300 € за тонну є найвигіднішою з усіх інших пропозицій від заводів.
Спільний кордон з Польщею
Процедура транскордонного перевезення небезпечних відходів — дуже складна процедура. Якщо треба пересувати з батарейками більше ніж одну країну, це значно поскладнило би відправку. Набагато легше везти батарейки у країну з якою в нас є спільний кордон.
Відкритість
На всі наші запити про ціну, технології, партнерство з іншими заводами компанія відповіла відкрито та детально. На відміну від декількох інших заводів, які частину інформації вони або не могли надати або забороняли розповідати її публічно.
Джерела
У підготовці матеріалу крім даних з особистої переписки ми використовували такі джерела:
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]