Минулого четверга, 22 лютого, в Каневі сталася чергова дорожньо-транспортна пригода, в ході якої постраждала учениця 9-го класу Канівської гімназії імені Івана Франка. Канівська гімназія має кілька корпусів, які розташовані на Соборній площі. Всі вони розділені проїжджими дорогами.
Того дня під час перерви група школярів переходила проїжджу частину дороги по пішохідному переходу біля школи, щоб перейти від одного корпусу до іншого. Частина дітей вже перейшла дорогу, як раптом на пішохідний перехід вилетів позашляховик, у результаті чого було збито ученицю 9-го класу.
Як повідомляє офіційний сайт Канівської міської ради, директор цього навчального закладу Ольга Ліворук з приводу надзвичайного випадку заявила, що «ця біда назрівала вже давно. Тому треба вживати заходи... Швидка приїхала за 5-7 хвилин. Зараз дівчина в Канівській лікарні...».
Поки тут, біля “Магніту”, не буде пішохідної зебри, на ці знаки водії не звертатимуть і не звертають уваги. А дітлахи — звертають... Як зазначає офіційний сайт міськради, «питання надзвичайної події порушили і в ході апаратної наради Канівського міського голови Ігоря Ренькаса з керівниками структурних підрозділів виконавчого комітету та директорами комунальних підприємств, що проходила в п’ятницю, 23 лютого ц.р. Як з’ясувалося, всі дорожні знаки там встановлено, розмітка дороги регулярно оновлюється. Утім, самі корпуси розташовані таким чином, що потрібен світлофор. Присутні згадали, що один із проектів «Громадського бюджету», який переміг минулого року, реалізуватиметься в 2018-му. Проект передбачає встановлення на цьому пішохідному переході освітлювального знака «Пішохідний перехід» та мигаючого жовтого світлофора, який попереджає заздалегідь про підвищену небезпеку ділянки шляху. Утім побоюються, що навіть ці засоби не допоможуть.Тому міський голова доручив директору КП «Місто» Дмитру Шайдарову вивчити питання щодо встановлення в цьому місці світлофора з кнопкою, який вмикається за потреби».
Словом, у нас, у Каневі, як завжди: чекаємо смаженого півня, який «несподівано» з’являється і починає клювати ніжки крісел чиновників, а ті, щоб остаточно не впасти, починають «вирішувати проблему».
Так було навесні 2017-го, коли під колесами автомобіля постраждав школяр біля зупинки «Гаражі» (ВІКА №14, квітень 2017): через день після цієї ДТП на місці пригоди з’явилась пішохідна «зебра».
Так сталося і зараз.
Так буде і завтра чи післязавтра, коли під колесами неймовірного машинопотоку (не доведи Господи) загине якась дитина поблизу «Магніту» (ВІКА №32, серпень 2017): тут дорожні знаки встромили, а зебру намалюють потім, після трагедії. А враховуючи те, що батьки та вчителі вчать дітей переходити проїжджу частину там, де є пішохідні переходи, тут би не завадило чиновникам зібрати на дитячому майданчику біля колишньої магнітовської столової дітлахів з усієї округи (до цього дитмайданчика дітлахи перебігають смертельну автомагістраль під назвою вул. Енергетиків) і провести з ними своєрідний лікбез на тему «Ми для вас пішохідні знаки біля Магніту встановили, але це не значить, що там можна переходити вулицю; дочекаємось надзви-чайного випадку в тому місці — намалюємо вам зебру, тоді й переходьте».
Валерій РЕВА, газета ВІКА №9, березень 2018 |