kaniv.net logo
Веб-камера в центрі Канева


Головна > Блоґи > Vovk 

Як працівники РЛП «Трахтемирів» дичину «охороняли»

Цей злочин було викрито на території Регіонального ландшафтного парку «Трахтемирів» Миронівського району Київської області.

17 лютого представники Київського та Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства під керівництвом головного спеціаліста відділу моніторингу та охорони державного мисливського фонду Управління мисливського господарства та полювання Держлісагентства Михайла Баранівського під час проведення рейду з охорони державного мисливського фонду на території РЛП «Трахтемирів» було виявлено групу з 24 озброєних осіб. Також в автомобілі УАЗ (держномер АІ3901НВ) було зафіксовано тушу добутого і розділеного на частини дикого кабана.

На вимогу пред’явити документи, які б свідчили законність перебування цих людей зі зброєю на території парку, було надано Протокол Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії щодо депопуляції кабана внаслідок спалаху африканської чуми свиней (АЧС) без жодних підписів та печаток. Разом з тим, не було надано жодного документа стосовно заходів з депопуляції дикого кабана, а саме: Наказу на проведення депопуляції у господарстві та Списку осіб, які беруть участь у проведенні цього заходу, затвердженого Комісією ДНПК Миронівської РДА.

Керівник групи правопорушників заявив, що він інспектор РЛП «Трахтемирів», але пред’явити своє службове посвідчення відмовився. Також не було надано Акта обстеження депопуляції виявленого дикого кабана, який затверджується Держпродспоживслужбою, що є грубим порушенням законодавства. Також порушенням закону є відсутність офіційного попередження про проведення депопуляції мисливствознавця ДП «Ржищівське лісове господарство».

Ситуація була напруженою, спіймані на браконьєрстві особи вели себе нахабно і відверто зневажали представників контрольних органів, більшість з них відмовилася надавати посвідчення мисливця, дозвільні документи на зброю тощо. У зв’язку з обмеженими повноваженнями контрольних органів у галузі лісового та мисливського господарства, відсутністю у них права затримувати, обшукувати, вилучати та застосовувати зброю проти порушників Закону, встановити всіх осіб, причетних до злочину, не було можливості. Тому, працівники рейдової групи викликали представників Миронівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області щодо встановлення факту незаконного полювання.

Не дочекавшись поліції, яка так і не прибула за кілька годин на місце злочину, група озброєних людей на трьох автомобілях самовільно залишила угіддя.

Уже на трасі оперативна група Миронівського відділу поліції затримала два з трьох автомобілів, у яких добутого кабана виявлено не було.

Того ж дня працівниками рейдової групи було зареєстровано відповідні заяви у поліції щодо факту незаконного полювання в РЛП «Трахтемирів». Вказане правопорушення підпадає під статтю 248 «Незаконне полювання» Кримінального кодексу України, як організація незаконного полювання на території природно-заповідного фонду, яка передбачає позбавленням волі на строк до п’яти років, з конфіскацією знарядь і засобів полювання.

Державне агентство лісових ресурсів України, враховуючи резонансність згаданої події, звернулося до Міністерства внутрішніх справ України з проханням взяти на контроль цей випадок та про результати розгляду справи повідомити у відомство.

 

Пряма мова

Головний спеціаліст відділу моніторингу та охорони державного мисливського фонду Управління мисливського господарства та полювання Держлісагентства Михайло Баранівський:

– Стосовно рейду, який проведено 17 лютого у РЛП «Трахтемирів», хочу з повною відповідальністю заявити, що особи, які були нами виявлені, ніхто інші, як браконьєри, а займались вони там нічим іншим, як незаконним полюванням. Більше того, організаторами цього «полювання» були представники цього ж парку, до речі – заповідної території, де будь-яке полювання заборонено. Більше того, у лютому, крім заходів з регулювання хижаків, будь-яке полювання заборонено на всій території України.

Що стосується депопуляції дикого кабана в результаті спалаху АЧС і якою прикриваються браконьєри, то на проведення таких заходів жодних відповідних документів організатором «полювання» надано не було.

Про проведення даного заходу, відповідно до вимог законодавства, необхідно було повідомити та запросити представників Держветфітослужби та облуправління ЛМГ, що теж зроблено не було.

Керівництво парку, більш за все, знало про ситуацію, що сталась, тому впродовж дня на телефоні дзвінки не відповідало.

Відповідальний за «полювання» – службова посадова особа РЛП «Трахтемирів» надавати особисті документи та свідчення категорично відмовився.

Ще одна з проблем – це реагування слідчо-оперативної групи, яку ми чекали більше чотирьох годин і так не дочекались. У результаті чого всі учасники незаконного полювання залишили місце скоєння ними злочину, а повноважень затримувати правопорушників ми не маємо.

Затриманим пізніше на трасі браконьєрам, які на той момент уже позбулися речових доказів, поліція висунути будь-які звинувачення не могла.

Хочу нагадати, що браконьєрами порушена вимога Закону про ветфітослужбу й у добутого звіра не було взято проби на дослідження щодо захворювання на АЧС. Тобто не виключено, що заражене м’ясо «роз’їхалось» всією областю і може викликати спалахи хвороби у будь-якому районі.

Учасники рейдової бригади, які виявили цей випадок, діяли відповідно чинного законодавства, зафіксували факт злочину, передали всю інформацію до правоохоронних органів і маємо надію, що справу буде доведено до логічного кінця і браконьєрів буде покарано за всією суворістю Закону.

Ми вже неодноразово писали про те, що Україна захлинається від браконьєрства у мисливських угіддях і потребує створення потужної державної мисливської служби охорони. Єгерська служба, мисливствознавці та держлісоохорона мають обмежені повноваження і недостатнє фінансування, чим користуються знахабнілі від безкарності, озброєні за останнім словом техніки порушники Закону, знищуючи на своєму шляху все живе.

Здавалося б, далі нікуди, але виявляється є. Люди, які за своїми службовими обов’язками повинні охороняти та плекати диких тварин, організовують на них незаконне полювання та ще й де – у заповіднику!

Газета стежитиме за розвитком справи і повідомить про результати розслідування і рішення суду, на який, сподіваємося, відбудеться.

 

Підготував Роман НОВІКОВ,

Газета «Природа і суспільство», № 4, 23 лютого 2018 р. 

Vovk

28 лютого 2018, 22:05

Теги статті:
Трахтемирів   браконьєри  
Голосів:
1
01

Всього коментарів: 0

Сторінка коментарів: 1

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом

Сторінки коментарів:Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

В наслідок ДТП перевернулася автівка

У Канівському ЦПМСД встановили нову рецепцію

Російські стратегічні бомбардувальники відпрацювали ракетний удар по Одесі

Закриття відділів статистики

Коломойський готовий до розвороту України в бік Росії – New York Times

Cтартує голосування за проекти Громадського бюджету

Громадський бюджет 2020

Малозабезпеченим громадянам дають безкоштовні дрова

Тенденції треба мати на увазі

КОНЦЕРТ "УКРОБОРОНПРОМУ"

Популярні за тиждень:

Коломойський готовий до розвороту України в бік Росії – New York Times [5]

Російські стратегічні бомбардувальники відпрацювали ракетний удар по Одесі [4]

У Канівському ЦПМСД встановили нову рецепцію [3]

Закриття відділів статистики [0]

Cтартує голосування за проекти Громадського бюджету [0]

В наслідок ДТП перевернулася автівка [0]

Про що зараз спілкуються:

WayBe
Maks,так розумію, що то в лікарні. А це - "центр ПМСДопомоги"
У Канівському ЦПМСД встановили нову рецепцію [3]

Maks
Покажіть краще стан дитячого відділеня. Пліснява, грибок, 100 літні матраси та таргани.
У Канівському ЦПМСД встановили нову рецепцію [3]

Vlad Smith
Молодці! Гарні нумерки, тепер ми не заблукаємо по кабінетах. І будка краща на вході стала. Таки видно, що дбаєте за первинну медико-санітарну допомогу... ХОТЬ В ЧОМУСЬ.
У Канівському ЦПМСД встановили нову рецепцію [3]

viktoriyaoksova@gmail.com
Номер для связи 095-071-36-05 Виктория. Можно писать в Вайбер пришлю доп. Фото
Кровать двухъярусная [1]

turoc
Якщо ближче до жаргону військових, то можна й так зрозуміти. Але по великому рахунку суті це не міняє – для Росії Україна не повинна існувати і це непорушно. Ціна тут важить найменше .. [весь]
Російські стратегічні бомбардувальники відпрацювали ракетний удар по Одесі [4]

TOXA
Я просто оставлю это здесь
Коломойський готовий до розвороту України в бік Росії – New York Times [5]

slavikf
turoc, вам не здається що фраза "російські стратегічні бомбардувальники відпрацювали ракетний удар по Одесі" означає що на місці південної Пальміри димлять руїни?
Російські стратегічні бомбардувальники відпрацювали ракетний удар по Одесі [4]

Merlin V
"Під час війни землею не торгують. Під час війни за неї воюють!" Митрополит УГКЦ А.Шептицький
Коломойський готовий до розвороту України в бік Росії – New York Times [5]

turoc
В Євросоюзі вже чути сумніви у потребі фінансової допомоги України через брак зусиль Києва щодо розслідування виведення коштів з Приватбанку, за який власне й пішов ва-банк Коломойський. Про це .. [весь]
Коломойський готовий до розвороту України в бік Росії – New York Times [5]

turoc
Суть в тому, що російські стратегічні бомбардувальники відпрацювали ракетний удар по Одесі, Про те що неофіт-президент все ще грається з виборами на окупованих територіях і олігархами, замість.. [весь]
Російські стратегічні бомбардувальники відпрацювали ракетний удар по Одесі [4]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Листопад
НдПнВтСрЧтПтСб
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006-2019 Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"