18 лютого в міському будинку культури відбулася зустріч підприємців міста Канева з міською владою. Ініціювала зібрання Спілка підприємців Канева, яку очолює Володимир Коржов. Міський голова Віктор Ніколенко дав відповідь на майже 40 письмових запитань (з підпунктами), а також на кілька запитань із залу. Зустріч тривала три з половиною години.
Наразі у Каневі зареєстровано 2035 підприємців, проте повноцінно працюють приблизно половина з них. У залі було кілька сотень представників дрібного і середнього бізнесу.
У ході зустрічі практично не виникало гострих дискусій чи суперечок, за винятком словесної перепалки в кінці зібрання між міським головою і «вічним опозиціонером» Ігорем Сухобрусом.
Віктору Ніколенку вдалося знаходити лояльну відповідь на гострі запитання. Зокрема, щодо діяльності так званої інвестиційної комісії, котра, на думку підприємців, змушує платити кошти на розвиток міста. Міський голова сказав, що робити цього ніхто не змушує. «Якщо серце і розум кажуть допомогти місту, значить, це потрібно робити» – зауважив голова. Про перерахування коштів комунальному підприємству «Міський комбінат громадського харчування», яке очолює Анатолій Сандига, повідав, що доцільно вкласти кошти у підприємство, яке завтра запуститься, запрацює і від нього буде віддача, щоденний прибуток. Мер міста підтвердив, що привокзальна площа буде будуватися з травня цього року, а центральний ринок працюватиме й надалі у звичному режимі. А ось магазин «Наша ряба» на вечірньому ринку працюватиме доти, поки не розпочнеться реконструкція площі Комсомолу. Власник магазину дав згоду на те, що за тиждень після попередження він закриває магазин без претензій.
Питання щодо спорудження на Лівому березі терміналу «Нібулон» наразі неактуальне. Проте коли виникне необхідність, це питання буде винесено на громадські слухання. Щодо «Укршампіньйону», то є домовленість з новим директором підприємства щодо виконання певних робіт для припинення поширення неприємного запаху з цього підприємства.
«Оптимізація шкіл неминуча» – наголосив міський голова. Нині на міську освіту в рік не вистачає як мінімум 3,5 млн. грн.. Тому учні гімназії будуть переведені в школу №6 або в інший навчальний заклад, за бажанням батьків. Тим часом у школі №6, як запевнив Віктор Ніколенко, будуть створені прекрасні умови, буде новий стадіон і навіть геліотеплиця. Раціонально використають і звільнене приміщення готелю «Дніпро» – там доречно організувати гуртожиток для молодих спеціалістів. Що стосується молоді, то планується відкрити два молодіжні центри – у Костянці і в приміщенні теперішнього автовокзалу. Буде у місті і пляж, і парк, і рятувальна стація, і три туалети в центрі міста і т.д. і т.п. Плани грандіозні, а про те, що вже зроблено, поки що говорити доводиться мало, бо теперішня команда при владі лише сто днів. Про своїх колег Віктор Ніколенко висловився на кшталт «Часом помиляються, не все вміють і знають, але хочуть щось зробити і роблять». Наголосив на необхідності толерантності у стосунках на всіх рівнях і запросив підприємців до співпраці.
Лариса ЗЕЛЕНЕНКО |