«Дніпровій Зірці» відповідає Канівський міський голова Ігор РЕНЬКАС
ВІД РЕДАКЦІЇ. 8 лютого ц.р. в газеті "Дніпрова Зірка" було надруковано статтю "Розбір польотів: чому місто програло району битву із сніговою стихією?". У ній ішлося про наслідки великого снігопаду, що накрив Канів 18-20 січня 2018 року. «Дніпрова Зірка» отримала багато звернень від громадян, які нарікали на низьку якість очищення комунальними службами міських доріг і тротуарів від снігу. Люди розповідали, що в ці дні навіть до деяких віддалених сіл району можна було дістатися без проблем, тимчасом у самому центрі Канева за 50 метрів від Будинку рад, а також на території районної лікарні автомобілі буксували в глибокій сніговій каші і наступного дня після снігопаду, і через тиждень. Пенсіонери, люди похилого віку жалілися редакції на нечищені міські тротуари, прохід по яких у ті дні становив реальну загрозу їх здоров’ю. Ми провели журналістське опитування населення й опублікували на шпальтах «Дніпрової Зірки» критичний матеріал. Сьогодні вміщуємо відповідь Канівського міського голови Ігоря Ренькаса на виступ газети - без коментарів, на розсуд читачів. Насамперед хочу зауважити, що ми жодним чином не намагалися з кимось змагатися, а виконували свою роботу, упереджуючи розвиток надзвичайної ситуації. І комунальні підприємства (КП "Міс-то", КП "ЖЕК", КП "Управління ВКГ"), і залучені приватні під-приємства ("БВМ-Транс" та "Граніт"), і ПП Костенко працювали злагоджено, не допустивши "снігового колапсу".
Загальну координацію робіт здійснював я сам, а оперативний контроль виконання було покладено на директора КП "Місто". Послідовність розчищення відповідала загальноприйнятим принципам - спочатку центральні дороги, потім території соціальних закладів, закладів освіти, автовокзалу тощо. Були короткочасні збої на міських автобусних маршрутах №1, №2 та №5. Але ж тільки тимчасові. Маршрут №4 не працював на повну протяжність. Цим було створено певний некомфорт для жите-лів мікрорайону.
Я проаналізував: щоб за короткий термін здолати наслідки снігопаду, подібного до того, який пройшов у Каневі 18-20 січня ц.р., потрібно 8-10 одиниць техніки різної потужності, адже умови роботи на вулицях приватної забудови міста надзвичайно складні. Однак ми реагували на будь-який поклик про допомогу: допомагали з похованням покійних, забезпечували доїзд до тяжкохворих... Я вдячний бригадам швидкої допомоги. Якщо їм і доводилось долати відстань до хворого, більшу ніж звичайно, то вони знають, що я також завжди готовий їм допомогти. Хотілося, щоб усі жителі громади були солідарні при виконанні робіт з подолання наслідків будь-яких негод.
Година роботи найнятого бульдозера коштує до 500 грн. Отже, щоб дійти до "кожного двору" в Каневі, потрібні чималі гроші. Розчистка дворів багатоповерхівок відбувається за кошти мешканців цих будинків. А за які кошти чистити вулиці Завойка, Комарова, Цегельню і безліч їм подібних? Скільки коштів додають до скарбниці міста таксисти, які також невдоволені місцевими дорогами взимку?
Багато факторів, які накладаються, однак я не ховаюсь за чужі спини і весь шквал емоцій жителів міста приймаю на свою адресу. Я вже говорив, крім доріг, "вуличок і провулків" нами розчищались території дитячих садків та шкіл. Не догледів своєчасно за розчищенням території лікарні. Однак про це повинні були б потурбуватись керівники лікарняних закладів. Якщо вже й не уклали угоду з КП "Місто" чи будь-якою іншою організацією, то зателефонуйте до виконавчого комітету. Цей дзвінок я б не залишив поза увагою. На жаль, у нас немає малої техніки для чищення тротуарів, двірники переважно літні люди, а жителі ще не вважають обов'язком чистити сніг в межах своїх помешкань.
На завершення додам: вся техніка комунальних підпри-ємств, яка може чистити сніг, працювала. Розживемось на більше - працюватимемо краще. І ще раз наголошу - ми змагались не з районом, а з негодою.
Ігор РЕНЬКАС, Канівський міський голова
Джерело: Дніпрова зірка
|