Пролема перебування безпритульних тварин на вулицях міста вже давно є однією з найбільш значимих, що турбує багатьох мешканців Канева. Лише на сайті kaniv.net неодноразово піднімалось це питання в різноманітних блогах користувачів сайту. І влада міста начебто дослухається до проблеми та навіть більше, намагається знайти шляхи її вирішення. Але чи вірні шляхи вирішення знаходить? В минулому році, залучившись підтримкою волонтерських організацій (міжнародної організації «Чотири лапи»): "...вперше в місті було проведено масштабну роботу щодо регулювання чисельності безпритульних тварин гуманним шляхом»." Шлях для боротьби з проблемою перебування безпритульних тварин було обрано, але чи дієвий він? Чи знімає безліч проблем повязаних з постійним перебуванням безпритульних тварин на вулицях міста?
Мабуть - ні. Чому така думка? Про це свідчить хочаб звернення ось такого змісту на платформі "Відкрите місто".
Собаки, котрі вже стерилізовані та вакциновані (хоча хто дасть гарантії про це якщо вас вкусять), нападають на людей та особливо дітей. Запитання - вирішила стерилізація собак проблему - мабуть ні. Прибрала стерилізація агресію потенційного хижака - точно ні. Та й не могла прибрати, адже собака тварина доместифікована, тобто одомашнена і вже дуже давно. Там де її годують вона вважає це своєю "оселею", місцем свого життя, "своєю" територією - а її, цю територію, треба охороняти від чужинців. Собаки в цьому не винні, так селективним шляхом, протягом тисячоліть, укорінювався цей бузумовний рефлекс в генотипі собак. Цьому сприяла людина, така ознака у собак їй була потрібна. А реакція на "чужинця" тим сильніша чим більшим подразником він є для собаки (галасливий, швидкий, рухливий подразник - сильніший) - подумайте про кого з людських істот йде мова - правильно найчастіше - це дитина.
А ще, можливо це багатьом відомо, є люди які панічно бояться собак. Вони не винні, що в них фобія така, але коли боїшся - в організмі активно виділяється гормон адреналін - собаки відчувають цей стан людини, він підсилює зворотню агресіє тварини також. Тому на того хто боїться - собаки нападають активніше, навіть стерилізовані.
А ще ж є й коти...їх не стерилізували, мабуть, та не вакцинували...А сказ ніхто не відміняв.
Тому вирішення проблеми безпритульних тварин в містах повинно лежати в площині їх ізолювання від місць громадського перебування людей. Лише в такому випадку проблему буде вирішено. Як їх ізолювати, якими методами, куди їх подіти (створювати притулки н.п.) - це інше питання. Воно потребує вирішення. Але лише так можна вирішити всі проблеми пов`язані з безпритульними тваринами в місті.
Бо звернення будуть писати жителі міста і надалі. |