За повідомленням директора ДП "Канівське лісове господарство" Едуарда Симоненка, на боротьбу із сніговою стихією, що пройшлася територією земель лісгоспу 18-19 січня ц.р., долучилися всі працівники лісової охорони підприємства. В перші дні після стихійного снігопаду роботи тривали до пізнього вечора, адже терміново потрібно було надавати допомогу і транспортним засобам, що потрапляли до снігових пасток, і працівникам електрогосподарства району, і шляховим службам. Зокрема, завдяки чіткій та злагодженій праці лісівників було оперативно проведено розгортання шляхів та розрізання повалених дерев на проміжках між селами Софіївка-Станіславчик, Шелепухи-Березняки, Березняки-Первомайське, Первомайське-Хрещатик, у населених пунктах Софіївка, Хмільна, Михайлівка та Малий Ржавець. Канівські лісівники допомагали розчищати сніг на територіях закладів та установ соціальної сфери. Зокрема, стараннями працівників лісгоспу було розчищено від снігу двори Софіївського навчального закладу та Софіївського центру первинної медико-санітарної допомоги. Разом із працівниками енергопостачальних підприємств канівські лісівники активно працювали на розрізанні дерев, що місцями пошкодили чи загрожували пошкодженням електромереж, а також допомагали відновлювати пошкоджені стихією лінії електромереж.
Найбільший удар сніговіїв прийшовся на Софіївське та Михайлівське лісництва, де серед насаджень переважають хвойні породи. Висота снігового покриву, за даними метеорологів і свідченнями місцевих жителів місцями сягала 60-70 см, а в окремих місцях – одного метра.
За лічені дні після аномального снігопаду в усіх лісництвах удалося поновити лісові шляхи до ділянок, де планується провести обстеження та вимітку для рубок понівечених негодою дерев. Поновлені також лісові шляхи до ділянок, де вже проведено заготівлю лісопродукції та проводиться її зберігання.
До роботи з ліквідації наслідків сніголому було залучено весь особовий склад лісової охорони та наявний у лісгоспі снігорозчищувальний транспорт.
Оговтавшись після удару снігової стихії канівські лісівники тепер мають нове і не менш складне завдання – оцінити збитки, завдані негодою лісовим масивам, вчасно провести очищення та упорядкування пошкоджених ділянок і навесні спланувати насадження на тих ділянках, де сніголом суцільно пошкодив дерева.
Підготував: Олена ХОЛОД Джерело: Ліси Черкащини |