За січень-жовтень 2017 "Миронівський хлібопродукт" («Ряба») Юрія Косюка отримав з бюджету 1,4 млрд. грн. Чистий прибуток холдингу за цей же період склав 7 млрд грн. , з яких 58% становив експорт. Після скандалу з отриманням значної суми державних коштів агрохолдингами на 2018 рік гройсмани вирішили змінити систему дотацій косюкам, виділивши на неї 4мпрд. гривень.
Виробники курятини у 2018 році будуть отримувати до 350 гривень бюджетних коштів в розрахунку на одну курку як компенсацію за будівництво та реконструкцію птахофабрик. Зокрема, уряд пропонує компенсувати 25% капітальних витрат на птахофабрики, а також дотації у вигляді компенсації 25% тіла залучених у банках кредитів.
Рябівська дотаційна історія розпочалася не сьогодні.
2 липня 2014 президент України Петро Порошенко на зустрічі з лідерами депутатських фракцій і груп Верховної Ради України заявив, що для координації дій і підвищення рівня керованості силовим блоком він призначає першим заступником глави Адміністрації президента з цих питань Юрія Косюка.
При цьому Юрій Анатолійович ніколи не був ні військовим, ні силовиком.
Однак відомо, що саме в 2014 році, тобто під час його каденції, «Миронівський хлібопродукт» відшкодували ПДВ на рекордну суму 1,6млрд. грн.
Для порівняння: у 2013 році підприємству відшкодували лише 0,7млрд. грн.
Далі Косюк призначений позаштатним радником президента.
Кому війна, а кому мати рідна
Війна і економічна криза на стан Косюка не надто вплинули. Як зазначає Forbes, все це дивно зіграло йому на руку. Адже споживачі перейшли з дорогих видів м'яса на більш дешеві, перш за все - курятину. 2015 рік продажі МХП на внутрішньому ринку зросли на 19%. Крім того, компанія скористалася скасуванням імпортних мит на м'ясо птиці в країни ЄС.
Примітно, що Косюку вдалося зберегти свій кримський бізнес (ПрАТ «Кримська фруктова компанія», ЗАТ «Дружба народів Нова»). Він перереєстрував його як російський. Тепер ця частина його активів - найбільші виробники у своїй сфері на півострові.
Наприкінці 2015 року Юрій Косюк потрапив в епіцентр парламентської боротьби навколо бюджету.
Щоб прийняти зміни до Податкового кодексу, які входили в «бюджетний пакет», депутати пішли на поступки аграрним холдингам в питанні спецрежиму ПДВ. Йшлося, зокрема, про спеціальний режим оподаткування ПДВ для сільськогосподарських підприємств, на скасування якого наполягав МВФ.
Аграрні лобісти ледь не зірвали прийняття бюджету і співпрацю з МВФ, намагаючись виторгувати для себе пільги.
Незважаючи на кризу і війну, компанія виплачує своїм акціонерам 50млн. доларів квартальних дівідендов.Однако, в казну України ніяких грошей у вигляді податків не надходить. Всі вони йдуть в казну Люксембургу, де була зареєстрована компанія(тепер це Кіпр). А податки з виплати 249млн. доларів за єврооблігаціями, які «Миронівський хлібопродукт» випустив в 2007 році і розмістив на Лондонській біржі, будуть, відповідно, «гріти» економіку Великобританії.
Тим часом в Україні компанія показує збитки і вимагає нових дотацій, які з благословення Банкової і отримує.
За даними Лондонської фондової біржі, саме група компаній «Миронівський хлібопродукт» за перше півріччя 2017года збільшила свій чистий прибуток на 89%, до $ 210 млн. Виручка компанії за цей час зросла на 24%, до $ 600 млн.
В Україні неякісна за європейськими мірками (іншої немає) курятина продається за найвишими в Європі цінами.
Смачного.
https://www.epravda.com.ua/news/2018/01/31/633599/
https://antikor.com.ua/articles/217619-jurij_kosjuk_korolj_kur_vladelets_dvortsa_i_poluchatelj_dotatsij
|