Цього року, з 1 на 2 січня Різдво Богині Дани, яке святкуємо 2 січня. Набираємо з джерел природну питну воду, яка в цей день є святою, купаємось в ополонках, славимо Рідну Богиню-Дану. Цієї ночі Місяць перебуває найближче до Землі, і в цю дату, через 12 днів після Різдва Божича Коляди , дня зимового сонцестояння , народжувалась загадкова і чарівна, прекрасна і ніжна українська люнарна Богиня, щоб дати здорове і щасливе життя нам, онукам Дажбожим.
Ще порівняно недавно багато з нас навіть не підозрювали, що усім відоме «Водохреща» має давню, понад тисячолітню язичницьку передісторію, і вважали цю дату святом суто християнським. Особливо, коли хтось бував на згаданих заходах і бачив пропиляну у кризі водойми ополонку у вигляді хреста, яку обступали попи зі своєю паствою, занурювали туди хрести і виконували свої псалми.Проте, якщо проаналізувати усі свята християнської церкви східного обряду, то цілком впевнено можна з’ясувати, яке з них перекрило язичницьке, а яке виникло «на голому місці». Коли пригадати, що християнські церковники нічого свого майже не внесли у народну релігійну обрядовість, а, навпаки, ще й вели з нею затяту викорінювальну боротьбу, то можна легко зауважити, що ті, нинішні церковні празники, де сьогодні така обрядовість присутня, і були колись язичницькими, тобто справді нашими рідними святами. Не змігши їх знищити, церковники просто накинули на них своє тлумачення, називаючи, наприклад, дніпровську воду ізраїльським Йорданом.
То що ж це за свято було у наших славних Предків, яке було пов’язане з водою? Яким воно було у первісному вигляді? Як звалося насправді? І чому його проводили саме взимку, коли озера, ріки вкриті кригою, а не навесні чи влітку, коли до води можна легко дістатися?
---рідна віра України-Русі/водосвяття, різдво богині Дани---
|