Через недосконалу систему гідроізоляції музей Шевченка в Каневі затоплює дощовою водою
Врятувати національні надбання закликають працівники музею Тараса Шевченка, що в Каневі. Через недосконалу систему гідроізоляції музей затоплює дощовою водою. Масштабний ремонт там робили сім років тому, проте тоді роботи виконали абияк. Про це йдеться в сюжеті 5 каналу.
Тріщини, грибок та облущені стіни, у повітрі – запах плісняви. Так зустрічає відвідувачів Національний музей Шевченка. У виставкових залах – мокрі стіни та обвалена штукатурка. Після дощу підлога тоне у воді.
За декілька років грибок може вразити всю будівлю, зокрема, й провідну архівну частину, де зберігають рукописи та картини Шевченка. "Саме страшне в цьому, що з'являється грибок і вентиляція може його рознести по всьому музеї, по залах експозиційних", – каже заступник директора Леонід Сагайдак.
На капітальний ремонт та добудову музею сім років тому витратили майже 100 млн грн. А от про гідроізоляцію не подбали – такий висновок озвучує досвідчений будівельник, який оглянув музей. "Гідроізоляцію так, треба з нуля робити, наново. Спочатку із зовнішньої сторони відкопати все і зробити нормальний замок, гідроізоляцію", – наголошує інженер-гідробудівельник Анатолій Гонтар.
За неякісний ремонт компанію-підрядника з Київщини оштрафували на майже два млн грн. Але та грошей досі не заплатила. Тепер музейники вимагають від чиновників втрутитися в ситуацію. "Після 2014-го року нам Міністерство культури, незважаючи на всі наші звернення, ні кредиторської заборгованості не погашає за виготовлений проект, ні коштів не дає на виконання самих робіт", – звітує заступник начальника департаменту архітектури Черкаської ОДА Альона Бережна.
Заклад підпорядкований саме Міністерству культури. Там обіцяють посприяти розв'язанню проблеми. "В процесі формування проекту Державного бюджету на 2018-й рік Мінкультури врахувало потребу Заповідника в розмірі 12,6 млн грн та направило їх на опрацювання до Мінфіну", – йдеться в офіційній відповіді.
У музеї побоюються – якщо найближчим часом не виправити недоліки будівельників, то за декілька років заклад доведеться зачиняти. Музей належить до Шевченківського національного заповідника, куди щороку приїжджають близько 100 тис. туристів з усіх країн світу.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Nikamrita 1. Хром Біотин Баланс з корицею:
Амріта використовує високоякісний Хром у формі піколінату хрому – це активний хром, який відрізняється швидкою засвоюваністю і позитивним впливом на організ.. [весь] Комплекс : Регуляція інсуліну і рівня цукру в крові [1]
WayBe ГИ ГИ :)) Читайте листа выд підарів:
Направляется уведомление о внесении в «Единый реестр доменных имен, указателей страниц сайтов в сети «Интернет» и сетевых адресов, позволяющи.. [весь] стихотворение о судьбе отечества [3]
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]