«Цар гори»: Як багаті та впливові ділять землі під Києвом
Обіцянка уряду виділити земельні ділянки всім учасникам АТО досить специфічно втілюється на місцях. «Слідство.Інфо» вже розповідало, як у Дніпрі ветеранам війни на Донбасі виділяли землю на сміттєзвалищах. Водночас родичі депутатів отримали ділянки біля лісів та озер.
Схожа ситуація і під Києвом, де у впливового друга президента немає проблем з отриманням найкращої землі. Заразом воїни АТО проходять сім кіл пекла під час оформлення документів на ділянки.
Хотівчанин Анатолій Шафранський працював у Київському національному університеті Шевченка. З початком війни, у свої 59 пішов на фронт, потрапив до танкістів. Чоловік каже: пішов воювати за синів, призвичаївся і навіть продовжував контракт.
Про те, як розподіляють землю в одному із сіл на Київщині. Ветерани АТО отримують ділянки на смітниках, а мільярдер та сільські депутати — в мальовничих куточках і на місці археологічних пам'яток. В розслідуванні Максима Опанасенка для 153-го випуску програми Слідство.Інфо від 22.11.2017.
Місцевим воїнам обіцяли виділити земельні ділянки. І в лютому 2017-го нарешті виділили. За словами Шафранського, він жахнувся, побачивши землю вперше. Мальовниче село поблизу Києва виділило воїнам землю… на смітнику. Отже, щойно повернувшись з війни, чоловік знову змушений воювати, але цього разу не за сотні кілометрів, а в рідному Хотові.
Разом ми їдемо туди. Авто доводиться залишити за кількасот метрів — до ділянки дістатися можна хіба що трактором. Навколо дійсно смітник.
«Немає ні дороги, ні підведення, ні електроенергії, немає нормальної землі. Це не земля, за яку ми боролись і яку держава нам обіцяла. Нас просто кинули…», — розповідає Шафранський. І додає, що розумні люди ніколи не взяли б тут землю під забудову.
Сільського голову Хотова Миколу Безпечного зустрічаємо під сільрадою. Тут щойно закінчилося чергове засідання. Безпечний запевняє, що кращої землі для ветеранів війни на сході в нього не було й немає:
«З 2002 року жодного квадратного метра в межах населеного пункту не включили... І ми через 15 років ще можемо щось дати учасникам АТО. Тому це так треба розглядати».
Ба більше, навіть такі занедбані ділянки змогли отримати не всі учасники бойових дій. За словами голови, землю отримали лише перші мобілізовані.
Але буквально за дві години до нашої зустрічі сільська рада легко знайшла кращу землю для одного з найбагатших українців. Хотівські депутати проголосували за виділення чергової ділянки Юрієві Косюку — засновнику «Миронівського хлібопродукту», бренду «Наша ряба», власнику фантастичних розмірів маєтку на пагорбах древнього Хотівського городища.
Жодних матеріалів, кадастрових планів чи інших документів депутатам не надали. Сільський голова особисто озвучує проект рішення. І сам переконує незгодних. Його аргумент — землю навколо Косюк вже і так викупив:
«Ці ділянки перейшли за згодою тих людей, які там тримали городи. Частково викупив, потім протиерозійний яр взяв сьогодні… От ми йому дали цей яр».
Ця земля розташована впритул до того самого давнього скіфського городища навпроти маєтку Юрія Косюка. Тут працює важка техніка і десятки людей. Що саме будується, достеменно не знають навіть вони. Забудова на місці археологічної пам’ятки — скіфського городища, нагадаємо, остаточно узаконена голосуванням тих же депутатів Хотівської сільради. Торік вони вирішили, що межі городища треба зменшити. Заради маєтку Косюка.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]