Випадково чи ні, але День захисника Вітчизни ми відзначаємо відразу після Дня волонтера. За останні чотири роки армія і волонтери дійсно зріднилися і працюють разом заради єдиної великої спільної мети: закінчення війни та перемоги.
Навряд чи залишилися б наші кордони в тих межах, у яких вони є нині, якби не щоденна волонтерська допомога армії у перші місяці війни в 2014-му. Велика заслуга тут і волонтерів Канівщини.
Влітку 2014-го ми організовували першу на той час у Каневі загальноміську благодійну ярмарку, а виручені кошти передали на лікування пораненим учасникам АТО, проводили новорічні поздоровлення для канівчан і за рахунок цього змогли придбати і передати канівським атовцям чотири кевларові каски, організовували новорічний ранок із подарунками для дітей учасників АТО Канівщини. Десятки посилок у перший рік війни було відправлено на фронт конкретним адресатам з Канівщини. А скільки всього передано на фронт через Канівський військомат, і не перелічиш. Завдяки фермерам Канівщини Василю Куделі, Василю Тертичному, Петру Кононенку, Сергію Бойку, Олегу Дорошенку (нині покійному), Ігорю Ковалю, Володимиру Степаненку, Юрію Юрченку, Івану Слюсару, Анатолію Хоменку, СТОВ «Степанське» (Іван Кульша), Сергію Зубенку (ТОВ СП «Золотоніський», с.Озерище), підприємцям Аркадію та Вадиму Лаврентьєвим, Олені Воюцькій, Єлизаветі Лагутінській, волонтерам Канівської міської організації партії «УДАР» та ГО «Народний УДАР» Канівському військкомату, особисто учасникам АТО Канівщини та їхнім рідним було передано 60 українських аптечок, 50 натовських аптечок, 65 індивідуальних медичних пакетів, 26 спальних мішків, 80 пар берців, 36 футболок, 35 «розгрузок», 17 комплектів теплої камуфляжної білизни, 17 теплих гольфів, більше 150 літрів бензину, 60 блоків сигарет, генератор, 10 комплектів форми, 10 комплектів костюмів-дощовиків, 60 пар каталітичних устілок, 10 пакетів кровоспинного засобу «целокс», 5 ізраїльських джгутів, 3 буржуйки, шкарпетки, шапки, одяг, продукти харчування та багато-багато іншого.
Сьогодні допомога на фронт – це один з аспектів волонтерської діяльності. І дуже добре, що нашу ініціативу у свій час підхопила інша група канівських волонтерів. Та війна продовжується. Сотні хлопців з Канівщини, пройшовши горнило війни, повертаються до мирного життя. Але зробити їм це не просто. Це на війні було все чітко: там ворог, а тут – рідна земля і наказ командира. А на мирній території, вдома все по-іншому. Тут вечорами грає музика в кафе, по суботах – розлітаються в небі феєрверки, тут водій у маршрутці може «послати» атовця, коли він показує свої посвідчення доводить свої право на безкоштовний проїзд, тут у чиновницьких кабінетах та довжелезних лікарняних коридорах (замість того, щоб допомогти) можуть розказати атовцеві-інвалідові, де, скільки, і яких довідок він ще має принести, щоб отримати ту чи іншу пільгу чи групу. А ще загострене почуття справедливості, іноді проблеми в сім’ї.
Таке наше життя. Як витримати усе це, як добитися справедливості?
До нас і сьогодні часто приходять атовці, яким ми допомагали засобами захисту та усім необхідним на фронті у перші два роки війни і які сьогодні живуть та працюють на Канівщині. Одному потрібно допомогти вирішити якесь життєве питання, іншому – надати юридичну консультацію чи й просто поспілкуватися, порадитися, третьому – надати допомогу у підготовці та оформленні документів для постановки на квартирний облік чи отримання земельної ділянки. Тож нині члени нашої волонтерської групи свою увагу приділяють питанням адаптації демобілізованих учасників АТО до мирного життя.
Щиро дякуючи у День волонтера нашим волонтерам за їхні чуйні серця, від імені нашої волонтерської братії
Ми вітаємо із сьогоднішнім святом захисників Вітчизни.
Здоров’я Вам, розуміння і вдячності від оточуючих, сімейного щастя і благополуччя!!
Дякуємо Вам за те, що захищаєте нашу землю і нас.
А ще звертаюся до всіх канівчан: якщо Ви продавець, водій, держслужбовець чи лікар і перед вами атовець – допоможіть йому, підтримайте, порадьте, скажіть добре слово. Пам’ятайте: це він захистив вас і Вашу родину від вибухів і канонад, завдяки йому ви живете мирним життям!
Катерина Черняк, керівник волонтерської групи. |