В ході останнього засідання сесії Канівської міської ради 30 листопада представники депутатського корпусу розглянули проект рішення «Про електронну петицію «Каневу – велодоріжка!».
Нагадаємо, на електронну платформу Єдиної системи місцевих петицій житель Канева Іван Бабюк подав петицію щодо будівництва в місті велодоріжки, яку підтримали більше 100 осіб, як цього вимагає Положення про електронні петиції у місті Канів.
25 жовтня члени виконкому ознайомилися із текстом електронної петиції та взяли інформацію до відома. Оскільки для реалізації відповідного проекту необхідно фінансування, то це повноваження депутатського корпусу. Відтак, було ухвалено рішення розглянути відповідну петицію на сесії міськради.
В тексті петиції, зокрема, йдеться про облаштування велодоріжки від танцювального майданчика до моста навпроти будинку №47 по вулиці Героїв Дніпра, шляхом розмітки відповідної смуги і встановлення знаків згідно ПДР. Разом з тим такий проект подавався на конкурс «Громадського бюджету» і здобув перемогу. Тож реалізуватиметься вже в наступному році.
Продовжуватися велодоріжка на думку авторів петиції має від моста навпроти будинку №47 по вулиці Героїв Дніпра до підніжжя Тарасової гори (зліва від дороги в напрямку руху до Тарасової гори), шляхом асфальтування смуги. За попередніми розрахунками управління містобудування та архітектури довжина велодоріжки становитиме 2,5 км, ширина 1,5-2 м. Орієнтовна вартість – близько 2,5 млн.грн.
Депутати досить жваво обговорювали питання. В ході обговорень з’ясувалося, що на частині дороги від будинку по вул.Героїв Дніпра, 47 до повороту на вулицю Шевченка насамперед потрібно зробити дорогу з асфальтовим покриттям, а вже потім велосипедну доріжку прокладати. Щодо набережної території по вулиці Шевченка, як планували автори петиції, то зліва від дороги пролягають всі комунікації: каналізаційний колектор, водогін, газові труби тощо, тому питання будівництва в цьому місці велодоріжки ще потребує вивчення.
А головне - питання впирається в гроші. Так, депутат міської ради, голова бюджетної комісії Володимир Коржов поінформував, що на наступний рік усього планується 5 млн.грн. бюджету розвитку – це кошти для ремонту освітніх закладів, ремонту доріг тощо.
- Віддати половину на велодоріжку значить, що більше в наступному році ми нічого не робитимемо, - говорить Володимир Коржов. – Тому до цього питання треба підходити досить виважено, враховуючи всі аспекти.
Депутат запропонував ухвалити рішення, в якому доручити управлінню містобудування та архітектури вивчити питання про можливості будівництва та визначити його вартість.
Натомість Юрій Гамалій наполягав, щоб петицію прийняти, а проект рішення змінити й прописати облаштування велодоріжки в одній із міських програм, що дасть змогу використовувати кошти інвесторів.
Надавалося слово й присутнім у залі засідань представникам ініціативної групи та ймовірним інвесторам. Так, зокрема, очільник Шевченківського заповідника Мар’ян Піняк повідомив, що заповідник готовий облаштувати велодоріжку по своїй території, але коли буде готова проектна-кошторисна документація.
- Насамперед треба провести геодезичну зйомку, визначитись з напрямом велодоріжки, а вже тоді замовляти проектно-кошторисну документацію. Відтак, можна буде звертатися до інвесторів, маючи конкретну пропозицію і визначену вартість. І навіть власними силами: зможемо зробити 300 метрів – зробимо 300 метрів, зможемо продовжити – будемо продовжувати, - запропонував міський голова Ігор Ренькас.
Оскільки пропозиції депутатів різнилися, тому одразу вирішили проголосувати за проект рішення в цілому, а вже тоді голосувати, вносячи корективи. Утім, вже в ході першого голосування його підтримали лише 13 членів депутатського корпусу. Відтак, першу електронну петицію канівців, яка в рекордні строки набрала необхідну кількість голосів, депутати не підтримали.
За повідомленням Канівської міьскради. |