У Каневі руйнується музей Шевченка на Чернечій горі
Минуло лише 7 років після дорогої реставрації будівлі, а вона знову потребує ремонту. Виставкові зали закрили – там грибок, місцями штукатурка обсипалася до цегли, - у музеї не зробили гідроізоляцію. Недбалу роботу будівельників видно і ззовні - плитка навколо могили Кобзаря вкрита тріщинами. Музейники намагалися достукатися до чиновників. Та всі ці роки ті твердять, що на порятунок музею грошей немає, повідомляють Факти.ICTV.
У реконструкцію цього музею вклали 96 мільйонів гривень. Робітники так поспішали завершити ремонт до двохсотріччя Шевченка, що вже за півтора року ці стіни вкрив грибок та пліснява. Через вологу будівля просто посипалась.
Вологий, запліснявілий, з «важким» повітрям. По всьому периметру споруди - грибок і тріщини. Стіна місцями відпадає. В такому стані виставкова зала Музею Кобзаря на Чернечій горі у Каневі.
- Через добу, якщо тут картина висить, картину поведе так, що потім ви її ніколи не розрівняєте, - говорить заступник директора з наукової роботи Світлана Брижицька.
Схожа ситуація і в бібліотеці. В таких умовах дуже важко працювати. Люди намагаються самотужки рятувати музей, але грибок намертво в'ївся в стіни приміщення.
Під час реконструкції сім років тому приміщення музею розширили, зробили ліфт, три виставкові зали, вбиральні, гардероб, фондові приміщення. Нині проблема - в гідроізоляції.
- Вона не зроблена із самого початку. Все почне руйнуватися. Якщо зараз штукатурка, то потім цегла почне випадати. Метал іржавіє, потім несущу властивість втратить, балка обвалиться. Це – руйнування. Необхідно негайно робити гідроізоляцію, особливо зовнішню, - наголошує головний інженер-гідроенергетик Анатолій Гонтар.
Недбалу роботу будівельників видно і зовні. Плитка навколо могили Кобзаря вкрита тріщинами, відшаровується. І ситуація з кожним роком дедалі гірша. Реконструкція будівлі тривала з 2003 до 2010 року. Через затримку фінансування роботи йшли повільно. Незадовго до фінішу проект взагалі змінили. Сама якість виконаних робіт - під великим сумнівом, каже керівник заповідника. Але всі намагання достукатись до чиновників за всі ці роки так і лишились в площині відписок - немає грошей.
- На жаль, поки що реакції якоїсь не було. Якщо це роботи, які не вимагають великих капіталовкладень, ми усуваємо всі недоречності своїми силами. Але такі роботи, як гідроізоляція, - це однозначно не ті роботи, які заповідник може зробити своїми силами, - зазначає генеральний директор Шевченківського національного заповідника Мар'ян Піняк.
Сюди, на святе для українців місце щороку звідусіль приїздить до ста тисяч відвідувачів. Біля могили Шевченка пафосні фрази люблять говорити можновладці, але далі слів і покладання вінків, справа, як не прикро, не йде.
На нижньому парку пошкоджена бруківка, ліхтарі вуличного освітлення просто висять на дротах, система штучного зрошення газонів просто закопана в землю і жодного дня так і не працювала.
Зате ресторан на приплаві процвітає прямо під носом у працівників музею і не порушує вічний спокій Кобзаря. Мабуть дуже добре вписується в концепцію нової музейної експозиції.
І що тепер, кожному з нас скинуться на ремонт? Чи особисто мені, або з міського бюджету? А може архітектора пана Ренькаса попросим з свого кармана гроші дати?
Ну і навіщо це обговорювати? Може розумно робити! Комісії, прокуратура, суди на тих хто робив реконструкцію! …хоча ми бачим як суди у нас роблять…що люди вже на самосуд пішли в залі суду кидати гранати!!!!
А мене цікавить - де ж були всі ці керівники цього музею коли виконувався такий дорогий ремонт? Чому вони мовчали про порушення під час виконання ремонтніх робіт, тої ж самої гідроізоляції? Чи їм все було до лампочки? От зараз в штат керівництва музею включили "славнозвісного" Ліхового. Ще той спеціаліст! Пройшов і в Каневі і за кордоном достойні шляхи. Чому б такому фахівцю не доручити, ні - зобов язати взяти на себе ці всі проблеми та відремонтувати всі будівлі музею!Знаючі його звязки в Кабінеті міністрів, в міністерстві культури та й ще дальше - от йому і прапор в руки! Так що дорогой ( для музею) Ліховой, треба порацювати!!!
Проблему піднімали ще тоді коли Ліховий І. Д. "рулив" культурою на посаді заступника міністра культури всєя України.
Мабуть в ті часи у такого відомого патріота була реальна можливість виконати якісно ремонти, добудувати горезвісний Шевченківський культурний центр, пролобіювати розвиток Канева, як духовної столиці України ... (читай - втілити в життя весь той популізм, овіяний легендами і усними народними переказами, які нам 25 років переказіють саме ці "великі" державники і радєтєлі за розвиток національної культури)
Тепер Ігор Дмитрович Ліховий переметнувся на запасний аеродром для дуже заслужених і вкрай перетружених пенсіонерів, тепер він обіймає почесну посаду першого заступника Генерального директора Шевченківського національного заповідника.
Від перестановки доданків з одного чиновничого крісла в інше сума, в кінцевому результуті, не змінюється. Ті самі яйця, тільки но лишень в профіль.
Просто якась іронія долі, та й годі.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
fishingessay Заходьте та починайте — місце чудове, і все готове. Як і у Грі зі Змійками, ви починаєте google baseball з простого та розвиваєтесь. Тут усе готове до розвитку; просто трохи спрямуйте це на масштабування. Єлизавета Зубчук [2]
litytremble Локація супер, усе вже обладнано — заходь і працюй. Це як у гру Snake Game: чим далі проходиш, тим більше ростеш, але починаєш з простого. Тут теж все підготовлено для розвитку, варто лише трохи спрямувати — і можна масштабуватись. Єлизавета Зубчук [2]
polytrack @Poly Track У вашому магазині я маю багато варіантів, коли хочу купити плитку для підлоги. СКЛАД-МАГАЗИН керамічної плитки [1]
Nikamrita 1. Хром Біотин Баланс з корицею:
Амріта використовує високоякісний Хром у формі піколінату хрому – це активний хром, який відрізняється швидкою засвоюваністю і позитивним впливом на організ.. [весь] Комплекс : Регуляція інсуліну і рівня цукру в крові [1]