Велодоріжка від комплексу «Авторіка», за маршрутом Набережна Дніпра, вздовж будинків №47 і 49 по Героїв Дніпра і до приплаву «Тарасова Гора» вперше була проголошена міською радою як складова частина проекту «Променад-парк».
Був створений фільм, який, за словами міського голови Ігоря Ренькаса, є швидше ідеєю-мрією. Але разом з тим було заявлено, що настав час потурбуватися про впорядкування другої черги міського парку – від школи № 6 до Тарасової Гори. Променад (з французької) – це прогулянка.
Зараз прогулятися до Тарасової Гори вздовж Дніпра не так просто. Можна прогулятися лише тротуаром міської вулиці, побудованим років сорок тому.
Тож громада Канева дбає про те, як окультурити прилеглу до Дніпра територію. Зараз на цьому проміжку є частково впорядкований пляж від готелю «Княжа Гора», територія табору «Сонце над Дніпром», Човнова станція та кілька літніх майданчиків по продажу пива.
Якщо ж вздовж Дніпра, другої черги паркової зони, протягнеться і велодоріжка, це суттєво окультурить цю місцину. Ідея дуже сподобалась мешканцям Канева, і навіть більше – з’явилася ініціативна група по створенню велопростору, до якої може долучитися кожен, хто полюбляє їздити велосипедом і прагне, щоб цей транспорт використовували його діти та онуки. Користуючись нагодою, дякуємо всім, хто приєднався до групи на Facebook «Каневу велодоріжку», підписав петицію, адресовану міському голові, телефонував, пропонував та вболівав за проект.
Дякуємо усім за активну підтримку преси, сайтів, соцмереж, керівникам міських служб, до яких ми звертались і які надали добрі поради і консультації. Саме завдяки вам, громадський проект „Каневу велодоріжку” на 50 тисяч гривень переміг, що дає шанс закріпити Набережну Дніпра за пішоходами та велосипедистами, замість автівок, які часто порушують правила дорожнього руху і заважають канівчанам. Хочемо додати, що велопростір створюєтья роками, послідовно і наполегливо. В місті поступово з'являються велопаркінги та зручні переїзди для велосипедистів.
Розмітка велодоріжки по Набережній – ще один крок в цьому напрямку. Трохи історії
Ініціативна група мешканців зібралася у вересні та звернулася до спеціалістів з проханням зробити попередній розрахунок кошторису і вартості робіт для побудови велодоріжки.
Попередня сума проекту складає 1 мільйон 300 тисяч гривень. Наступним кроком стала петиція на підтримку проекту «Каневу-велодоріжку», що набрала 110 голосів за рекордні 11 днів. Завдяки петиції вперше був реалізований електронний контакт між владою і громадою.
Минулого тижня петицію розглянули представники бюджетного комітету (голова Володимир Коржов). Нагадаємо, що ініціативна група просить з міського бюджету лише 300 тисяч гривень, які будуть витрачені на підготовчі роботи у 2018 році. Решту коштів велоактивісти планують залучати від небайдужих громадян та бізнесменів, які бачать перспективу проекту. Висновки представників влади щодо велодоріжки Майже всі члени бюджетного комітету висловилися за ідею побудови велодоріжки з прихильністю, але коли і за які кошти буде реалізуватися цей проект, не визначилися. В свою чергу служби міськвиконкому (інформація в.о.головного архітектора Л.Артюк ) обрахували вартість робіт і оприлюднили набагато більшу суму.
За їхнім розрахунком вартість велодоріжки складає 2 мільйони 500 тисяч гривень. Ця цифра викликала певний супротив до ідеї побудови велодоріжки у 2018 році.
Тож на черговій сесії міської ради комітет розгляне питання щодо 300-т тисяч гривень на першу частину велодоріжки. Тож будемо тримати вас в курсі подій.
А представникам влади, що прийматимуть рішення нагадуємо, що від вас залежить набагато більше, ніж наявність велодоріжки. Велодоріжка – це можливість долучити підростаюче покоління до здорового способу життя і екологічного транспорту. Це дуже важливо! Тож сподіваємо на „так”, адже це „так” не для представників ініцативної групи, а для молоді Канева. Особливісті велодоріжки до Тарасової гори Побудова велодоріжки справа непроста, але її можна розділити на три етапи. Як всім відомо, комунікації міста проходять вздовж дороги, тому на відстані 5 метрів будувати асфальтову велодоріжку неможливо.
Але якщо зробити її з плитки, що підлягає швидкому і недорогому відновленню у разі ремонту старих труб, то шанс є. Щоправда, вартість доріжки буде значно вища. Варіант протягнути велодоріжку по центру парку виглядає найбільш привабливим, але теж дорожчим, бо потрібно вирівнювати основу, завозити пісок. Хоча, в даному випадку, на наше щастя, в наявності велика купа міського піску біля будинку 47 по Героїв Дніпра, який був завезений за кошти міста десь у 1988 році. Завдяки цьому, щоб вирівняти основу, 300 тисяч з міського бюджету-2018 вистачить.
Побудова велодоріжки – це великий крок.
І не тільки для підтримки спорту та здорового способу життя.
Ми прагнемо, щоб на міській землі – землі особливого статусу, прокладка маркерів-стовпчиків велодоріжки та робота грейдера по прокладанню основи- корита для доріжки, були здійснені коштом міста у 2018 році. Найбільш проблемним і складним виглядає проміжок доріжки від місточка біля будинку 47 по вулиці Героїв Дніпра до перехрестя з вул.Шевченка.
На засіданні комітету була озвучена інформація, що у 2018 році передбачається реконструкція цього відрізку– до 500 метрів довжиною, і в комплексі з нею буде побудована велодоріжка з тротуаром.
Крім того прийшла пора перекладати тут і водо-колекторні труби, бо лише останнім часом тут було кілька проривів. Кошти на підсипку щебінки вже пообіцяли спонсори.
Повідомляємо, що на рахунок для створення велодоріжки ще жодної гривні не надійшло. Для проведення рекламних і проектних робіт були використані кошти членів ініціативної групи та її прихильників. Третя, заключна частина може бути перенесена на 2019 рік і велодоріжка буде закінчена коштами громадського проекту, спонсорів, міського бюджету, грантів.
Як кажуть на що вистачить розуму, ініціативи, ентузіазму та любові до рідного міста.
Велодоріжка – культурний проект
Є чудова ідея, що вздовж доріжки всі умільці-майстри можуть встановити лісовиків з дерева, лебедів та інше. Адже заїжджі майстри вже зробили скульптури з каменю біля Княжої гори. Канівські художники теж вміють здивувати.
Отже велодоріжка легко стане креативним і цікавим простором, до якого приємно навідуватись. Простір біля Дніпра – це місця сили та натхнення. Цей відрізок міської канівської землі потребує шанобливого відношення, делікатного впорядкування, замість тотального бетонування.
Тож, канівці, долучайтесь до створення доріжки гарного настрою, здоров'я, спорту і радості для тисяч мешканців Канева та гостей. Чекаємо сесію міської ради, яка 30 листопада визначиться з остаточним рішенням. Приходьте нас підтримати!
З повагою, ініціативна група "Каневу- велодоріжку" |