Велодоріжка в Каневі викликає неабиякі пристрасті. Хтось вважає, що це занадто - будувати велодоріжки, нехай собі ті велосипедисти їздять по дорозі. Хтось підтримує ідею розвитку велоінфраструктури. Викладаю свою статтю щодо цього питання, яка опублікована в газеті Віка №44. Користуючись нагодою, хочу подякувати головному редактору Валерію Реві за підтримку! Коли я вперше почула про велодоріжку до Тарасової гори, то здивувалась. Адже це мій улюблений велосипедний маршрут і край автомобільної смуги мене цілком влаштовує. Щоправда останнім часом доводиться пересуватись по тротуару, бо виїжджаємо зазвичай з дочкою 9-и років, а вона боїться автівок. Якось ми на велосипедах їхали з Тарасової гори і автомобіль так близько промчав біля моєї дитини, що вона злякалась і впала. Тепер тільки тротуар і порушення правила дорожнього руху, згідно якого пересуватися по тротуару можуть тільки велосипедисти до 7-и років. Всі інші – будь ласка, їдьте по дорозі на свій страх і ризик.
Думаю, мало знайдеться людей готових ризикувати життям своїх дітей. Тому питання велодоріжки в Каневі цілком доречне. Я вважаю, що в нашому місті мають бути велодоріжки вздовж всіх основних вулиць. Це нормальна практика в усьому світі і в Україні також. Львів, Київ, Харків, Івано-Франківськ... Чому б Каневу не приєднатися? Достатньо почати і зробити перший крок, а далі буде легше.
Хто буде користуватися велодоріжкою на Тарасову Гору
Канів – велосипедне місто. Про це свідчить більше сотні велосипедистів, які приїхали на Велодень 2018 в травні. Восени велоспільнота Канева організувала ще два пробіги трохи менші за чисельністю, але люди були і щороку кількість велолюбителів зростає. Важлива тенденція – до нас приєднуються підлітки віком від 10-и років і старші. Їх навіть більше ніж дорослих. Де їм кататися? На стадіоні? По тротуарам? Чи їздити по дорозі і ризикувати життям? Чому не побудувати безпечний маршрут для підростаючого покоління, яке хоче кататися на велосипеді? Що нам заважає?
Зелене світло зеленому туризму
Найдовша велодоріжка у світі (більше 4000 км) знаходиться в Північній Америці. Ближче до нас, в Європі, своєю довжиною вражає Рейнська велосипедна доріжка – 1230 км. Вона починається в Німеччині, перетинає Швейцарські Альпи і закінчується в Нідерландах. Сотні тисяч туристів зі всього світу приїздять в ці місця щоб не тільки відвідати історичні пам’ятки і помилуватися красотами, а й покататися. Впевнена, до Канева теж будуть їхати з цією ж метою. Люди залюбки візьмуть велосипеди напрокат щоб дістатися до Тарасової Гори, замість того щоб іти пішки чи їхати на авто. Я вже не кажу про кількість велотуристів, які кілька разів на рік приїздять до Канева на власних. Якісна велодоріжка – це окраса міста і ще один привід побувати в Каневі.
Як буде виглядати і скільки коштуватиме велодоріжка до Тарасової Гори
Велодоріжка стартуватиме з Набережної Дніпра (від буд.47 по вул. Героїв Дніпра) і простягнеться до причалу у підніжжя Тарасової Гори. Вона розташується на протилежному боці від тротуару вище автомагістралі. За проектом ширина велодоріжки становитиме 1,50м, а довжина – 2,7 км. Попередня вартість проекту 1 мільйон 300 тисяч гривень. Це можуть бути частково бюджетні кошти, спонсорські, а також приватні внески від фізичних та юридичних осіб.
Як допомоги проекту „Велодоріжка в Каневі”
З 1 листопада розпочалося голосування за громадські проекти Канева. Просимо віддати свій голос за „Каневу велодоріжку” (автор Симоненко В.) тут https://kaniv.pb.org.ua/projects/show/4. Проект спрямований на створення розмітки по Набережній Дніпра (від Шайби до буд. 47 по вул.Героїв Дніпра).
Також можна проголосувати за цей проект в міськраді в будь який робочий час. Для цього потрібен паспорт.
Благодійні внески на створення основної частини велодоріжки (буд. 47 по вул.Героїв Дніпра – Тарасова гора) збираємо тут: номер карткового рахунку МГО "Родень", р/р: 5169330509093602, МФО 354347, призначення платежу: "На велодоріжку". Пишіть від кого, щоб потім вас могли згадати вдячним словом.
|