Відкрито виставку, присвячену В’ячеславу Чорноволу
22 листопада у музеї Тараса Шевченка міста Канева відбулось відкриття виставки присвяченої Герою України В’ячеславу Чорноволу “Я вірю в силу духу українського народу”. Матеріали представлені на виставці належать до архіву родини Чорноволів.
На урочистому відкритті експозиції були присутні члени родини В’ячеслава Чорновола, а саме сестра - Валентина Чорновіл, син - Тарас Чорновіл та племінник - Богдан Плахотнюк. Також до заходу долучились ветерани партії Народний Рух України, прес-секретар В’ячеслава Максимовича - Дмитро Понамарчук, директор садиби-музею В’ячеслава Чороновола - Василь Стрижиус, представники Молодого Народного Руху та школярі Канівських шкіл.
Виставка розповідає про життєвий шлях та боротьбу В’ячеслава Чорновола. Експозиція містить оригінали документів написаних В’ячеславом Максимовичем, фото-архів та унікальні примірники Українського вісника - позацензурного, самвидавчого суспільно-політичного журналу.
Після урочистого відкриття виставки відвідувачів запросили до конференс-зали музею де відбувся імпровізований круглий стіл - дискусія, присвячена ролі Чорновола у становленні Незалежної України.
«…Ми не випадково відкриваємо виставку саме у музеї Шевченка. В часи радянщини шанували Шевченка, але шанували у своєму своєрідному стилі. Наполягали на його атеїзмі за слова про те, що за Україну він би й Бога прокляв. В’ячеслав у своїх тезах до виступу з нагоди 150-річчя з народження Кобзаря писав, що не можна називати Шевченка безбожником, він був тією людиною, що прирівняла Україну до Бога. Для Чорновола вільна Україна, так як і для Шевченка, стояла непорушно поряд з Богом. Зараз ці слова не видаються чимось революційно-бунтарським, проте у часи комуністичного тоталітаризму будь-яка риторика, що не співпадала з “політикою партії” була прирівняна до злочину. Приємно, що до постаті Чорновола повертаються люди, повертається інтерес до його творчого спадку. Проте маємо проблему у тому, що дослідники аналізуючи роботи і життєвий шлях Чорновола не завжди розуміють про часи у які боровся В’ячеслав. Сподіваюсь ми нарешті прочитаємо і зрозуміємо те, що написав Чорновіл...» - зазначила у своєму виступі Валентина Максимівна Чорновіл.
Також до слова був запрошений Тарас Чорновіл, який зазначив, що дякуючи В’ячеславу Максимовичу Україна не втратила безперервність поколінь борців за волю.
«…Здавалось все втрачено, народ мордований голодом, репресіями, таборами і переселеннями не згадає про життя поза імперією, як це стало у Казахстані, Білорусі. Але з’явились вони, шістдесятники, інтелегенти що боронили мову, культуру, спадок поколінь. І нам неймовірно пощастило, що серед них постав В’ячеслав Чорновіл, який дивився ширше й далі, він розумів, що метою боротьби має бути не просто збереження національної культури, результатом боротьби має бути вихід з під гніту імперій і розвиток самостійної України. Левова частка сучасної Незалежності належить праці невтомного борця, того, хто пробудив кам’яну державу…» - зазначив Тарас Чорновіл.
Як повідомили, у музеї Тараса Шевченка, у рамках святкування 80-ї річниці з дня народження В’ячеслава Чорновола, виставка “Я вірю в силу духу українського народу” діятиме до кінця року.
Про це інформують в обласному осередку "Молодого народного руху"
Народного депутата України В’ячеслава Чорновола добивали після ДТП 25 березня 1999 року. Про це в інтерв’ю газеті «Сегодня»розповів колишній заступник генерального прокурора України Микола Голомша.
«Думаючи про цю справу, задаю собі питання, на яке немає відповіді, — говорить Голомша. — Що таке ДТП? Це одномоментний удар. У Чорновола ж на потилиці знайшли чотири лінійних пошкодження, хоча позаду нього ніяких перешкод не було. Навіть якщо він в останній момент повернув голову, все одно пошкодження повинні бути отримані одночасно, в момент удару. А там не так. Експерт фізико-технік пояснив, що удари були завдані послідовно. Що це означає? Якщо пошкодження (лінійні, однакові за формою) нанесені одночасно, коли сталося ДТП, то «павутинки» на кістці будуть розташовуватися відповідним чином і ніяк інакше. Якщо ж удари нанесені послідовно, то «павутинки» як би переламуються і носять суто індивідуальний характер, не такий, як у першому випадку. Це закони фізики, тому – об’єктивно. Експерт на цій підставі стверджував, що удари нанесені тільки послідовно: перший, другий і т. д.
Тоді питання: як таке могло статися під час ДТП? Тому ми зі слідчими висунули версію, що Чорновола добивали після ДТП. Тим більше виявилися свідки, які начебто бачили якихось людей на місці аварії… І потім слідство стикалося з неймовірними труднощами і перепонами, нам не давали працювати. Потім пішла містика, стали вмирати ключові фігуранти справи… А скільки питань залишилося з цієї вантажівки, звідки вона узялася і чому розверталася? Все це знову-таки нагадує дуже спецоперацію, у світі навіть є назва для подібних операцій – «Таран». Всі гинуть, і кінці у воду… А якщо не гине той, кого «замовили», то його добивають… У випадку з Чорноволом, думаю, це були удари кастетом. І наше слідство активно просувалося в цій справі, але… Як я вже говорив, справу у нас забрали».
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]