10 листопада у науково-дослідному відділі «Літературна Канівщина» Шевченківського національного заповідника відбулася творча зустріч з художником, прозаїком і поетом, педагогом Анатолієм Горовим та членами Всеукраїнської творчої спілки «Літературний форум» Романом Кухаруком та Вірою Свистун.
Зустріч розпочалася з відкриття персональної виставки Анатолія Горового «Відлуння поезії». Таку назву виставка отримала не випадково, адже дійсно картини художника перегукуються з його поезією. У них болісний пошук сенсу життя людини, історії держави, законів Всесвіту. «Бог вдихнув у тебе дію,
Отже, ти – дійсність.
Ти – образ Бога,
Отже, твоє призначення – творчість.
Коли ти творець,
Ти вже вільний» - таке життєве і творче кредо Анатолія Горового.
Генеральний директор Шевченківського національного заповідника Мар`ян Піняк привітав Анатолія Горового з відкриттям персональної виставки у Каневі, підкресливши важливість подібних заходів у справі патріотичного виховання підростаючого покоління, ознайомлення молоді з творчістю сучасних митців української держави.
Державний та громадський діяч, дипломат, краєзнавець, культуролог, перший заступник генерального директора Шевченківського національного заповідника Ігор Ліховий акцентував увагу на актуальності тем, які представлені у роботах художника: осмислення людиною, нацією свого місця у сучасному мінливому і трагічному світі.
Член Національної спілки художників України, переможець ІІІ і ІV Міжнародного "Конкурсу без кордонів", лауреат премії імені Василя Стуса, канівська художниця Любов Міненко проаналізувала і прокоментувала роботи представлені на виставці з точки зору мистецтвознавця, підкресливши глибину та самобутність таланту митця.
Канівська поетеса, лауреат поетичного конкурсу імені Максима Рильського, Загальноукраїнського конкурсу «Українська мова – мова єднання», лауреат Канівської літературної премії імені Олекси Кобця Віра Носенко подякувала автору за яскраві живописні роботи, представлені на виставці, підкресливши значення портретних робіт відомих українців, які зробили великий внесок у розвиток української культури.
«Людиною-оркестром» назвав Анатолія Горового Роман Кухарук – український прозаїк, поет, журналіст і громадський діяч, голова Українського клубу, Член Національної спілки письменників України.
І справді, Анатолій Горовий цікава і багатогранна особистість. В 1990-ті був одним із тих, хто започаткував Києво-Печерський гуманітарний колегіум, і став його першим ректором. Створив творче об'єднання «Отава», на початку XXI ст., працював старшим науковим співробітником Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Автор прозових книг: «Доки шабля в руці», «Аліпій — перший руський іконописець», «Забутий митрополит Сильвестр Косов» та поетичних збірок "Там за обрієм коротка мить", " Поза текстом", «А воля – такий гіркий трунок».
У 2009 р. за сценарієм Анатолія Горового «Стріла заздрощів» був знятий експериментальний художньо-документальний фільм про лікаря-ченця Агапіта. В цьому фільмі Анатолій Горовий зіграв головну роль.
Починаючи з 2009 р. за сценарієм Анатолія Горового та режисера Богдана Браги на телеканалі «ГЛАС» вийшли документальні фільми: «Агапіт. Стріла заздрощів – поєдинок», «Князь – інок. Микола Святоша», «Канівський хорал Любов Міненко», «Що може художник Валерій Франчук?», «Сергей Урусевский», «Художник і час. Іван-Валентин Задорожний».
Сьогодні Анатолій Горовий - завідувач Муніципальної Галереї мистецтв у Києві, веде школу креативного розвитку для дітей, замісник голови Всеукраїнської творчої спілки «Літературний форум», науковий експерт Українського клубу.
Привітала Анатолія Горового і екперт Українського клубу, поетеса, письменниця Віра Свистун.
Після відкриття виставки «Відлуння поезії» учасники заходу зібралися у літературній вітальні, де київські гості читали свої кращі вірші. До них долучилися і канівські поети Віра Носенко, Надія Дмитренко, молода поетеса Олеся Осташевська.
Тепла атмосфера заходу сприяла дружньому спілкуванню. Митців надихає коли їхні твори подобаються. Адже вони живуть і працюють для тих кому до душі їхня творчість.
Виставка Анатолія Горового «Відлуння поезії» експонуватиметься у науково-дослідному відділі «Літературна Канівщина» Шевченківського національного заповідника (вул. Успенська, 10) до 31 грудня 2017 року.
Завідувач н.-д. відділу «Літературна Канівщина» Шевченківського національного заповідника
Ірина Юрченко
Фото Олени Делікатної та Ірини Фрунт |