У багатьох містах України у ці вихідні відбулося незвичайне свято – Дні науки. Дні, коли науковці всім бажаючим відповідають на запитання щодо своєї роботи, і розповідають про найцікавіші зі своїх досягнень. Канівський природний заповідник уже другий рік поспіль бере участь у цьому науковому дійстві. Цього року День науки в Каневі став чудовим феєрверком спілкування. Ми з величезною радістю побачили, скільки зацікавлених у науці людей є у Каневі. До науковців прийшли учні канівських шкіл, їх батьки та вчителі. Надзвичайно цікавою та приємною як для відвідувачів, так і для організаторів стала яскрава лекція О.І. Болдирєва з Інституту зоології імені І.І. Шмальгаузена про виникнення зорових ілюзій.
Співробітники Канівського природного заповідника – Ю.М. Кульша, Є.Д. Яблоновська-Грищенко, О.О. Нестеренко, І.В. Шокун, М.А. Єкименков, М.М. Зоць запропонували найрізноманітніші демонстрації, коли всі бажаючі могли побачити всілякі незвичайні речі, які, як виявляється, є зовсім поруч з нами! Дивовижні гриби. Як неймовірно виглядають найбуденніші речі під мікроскопом або через окуляр підзорної труби.
Можливість ПОБАЧИТИ ЗВУК власного голосу. Своїми руками створити підводний повітряний купол, як павук-сріблянка. А ще... ще гості отримали можливість дізнатися, скільки проблем створює людство природі – і собі. Разом з науковцями відвідувачі побачили, як впливають кислотні дощі та миючі засоби на водойми. З’ясували, як довго живуть ті чи інші забруднення. Суттєвим попередженням для любителів надмірного вживання газованих напоїв стали досліди з кока-колою.
Гадаю, задоволеними залишилися всі – і гості Дня науки, і науковці-організатори. Проте, свято Науки не закінчується – у найближчих планах співробітників заповідника – День науки для молодших школярів. І на наступний рік ми вже починаємо планувати нові захоплюючі мандрівки у світ науки...
|