Завтра, 9 листопада, відзначатимемо День української мови та писемності.
Водночас у нетрях Верховної Ради вже тривалий час припадають порохом після I читання законопроекти (їх декілька), які цілком готові для того, щоб за них депутати проголосували в ІІ читанні та в цілому, як закон.
Немає сумнівів, що завтра ми від народних обранців почуємо десятки палких промов про їхній самовідданий патріотизм та відчайдушну любов до української мови, присвячених цьому надважливому для української державності Дню.
Саме голосування за такий закон стане справжнім доказом щирості їхніх слів, а не навішування нам, українцям, чергової порції лапші на вуха!
Чуєш, депутате, ПРОГОЛОСУЙ!
Неподільною Україна може бути лише з єдиною державною українською мовою.
Гасло "єдіна країна" потрібно викинути з усіх щитів, бо крім шкоди воно нічого не дає. Воно є ворожим, адже офіційно запроваджує двомовність. "Єдіна" - це гасло українофобів лібер@стів яким "всьо равно на каком язіке". (Дмитро Шевченко)
До Дня української мови: щодо флешмобу "єдина ... - єдіная ..."
Науково-філологічне.
***
Основне значення українського слова "єдиний" – один, без инших (відповідає російському единственный). Наприклад: "Якби знала матуся горенько твоє, чи оддала б за генерала дитя єдинеє своє?" (Тарас Шевченко). А російському "единый" відповідає українське "цілісний", "неподільний". Тож у гаслі словам "Единая страна" має відповідати лише "НЕПОДІЛЬНА країна", а не "Єдина країна".
Політично-патріотичне.
***
Гасло "єдіна країна" потрібно викинути з усіх щитів, бо крім шкоди воно нічого не дає. Воно є ворожим, адже офіційно запроваджує двомовність. "Єдіна" - це гасло українофобів лібер@стів яким "всьо равно на каком язіке". Неподільною Україна може бути лише з єдиною державною українською мовою.
Плакат про курси вивчення мови - це робота Володимира Геруса. Проєкт Ірини Фаріон.