Соціологічні опитування свідчать про радикалізацію українського суспільства: кількість людей, готових до незаконних форм протесту для захисту своїх прав, постійно зростає. У разі значного погіршення життя, понад 60% українців готові взяти участь в різних акціях протесту. Кількість людей, готових до незаконних форм протесту досягла вже 32%. Про це свідчить опитування, проведене соціологічною службою Центру Разумкова.
Голова Ради директорів Центру Разумкова, глава фракції НУ-НС Микола Мартиненко, підводячи підсумки першого року нової влади, відзначив погіршення положення в усіх сферах життя країни, вказав на відсутність діалогу влади з опозицією і суспільством, що призвело до радикалізації настроїв людей.
В підтвердження він навів дані останнього соцопитування Центру Разумкова, проведеного з 27 січня по 2 лютого:
- 53% людей вказують на те, що впав рівень добробуту їх сімей;
- три чверті опитаних упевнені: боротьба з корупцією ведеться вибірково або не ведеться взагалі;
- 56% вважають, що впав рівень стабільності, яку влада підносить як свою головну заслугу.
Тому не дивно, що ставлення майже 54% опитаних громадян до влади погіршилося. Крім того, в 58% людей похитнулася упевненість в завтрашньому дні, а понад 64% не бачать зараз свою соціальну перспективу в Україні.
Тому, на думку Мартиненка, акції протесту проти Податкового кодексу можуть стати не останніми. І це підтверджується наступними цифрами:
- у разі значного погіршення життя 60% опитаних готові взяти участь в різних акціях протесту. У грудні 2008-го року цей показник складав лише 44%;
- кількість людей, готових до незаконних форм протесту (несанкціонованих мітингів, вуличних безладів тощо) для захисту своїх прав, теж росте і досягла вже 32%.
***
http://infocorn.org.ua/ |