4 жовтня в актовому залі військкомату за ініціативою військового комісара Орла Віталія Миколайовича зібралися офіцери запасу, які брали участь в бойових діях при виконанні антитерористичної операції на Сході України. На зборах були присутні офіцери Збройних сил, Національної гвардії, МВС і Служби безпеки України. У конструктивній розмові офіцери обговорили ситуацію, яка склалася в місті Каневі та Канівському районі з військовослужбовцями, що відслужили в АТО і повернулись до своїх сімей та до нормального мирного трудового життя. На зборах були відмічені проблеми з якими зіткнулись учасники бойових дій після повернення додому, такі як:
- труднощі з пільговим забезпеченням;
- складнощі комунікації із співтовариством;
- адаптація до мирного життя.
Особлива увага була приділена ситуації, яка склалась з міськими та районними спілками АТО. Розглядались проблеми, щодо їх взаємодії і співпраці, відсутності спільних дій, непотрібного суперництва, не завжди коректного відношення до офіційної влади, а також відсутності реакції на негативну поведінку в мирному житті колишніх бійців АТО. Така ситуація є ненормальною і може привести до негативного відношення канівського співтовариства до «АТОвців».
Офіцери прийшли до загальної думки, що необхідно якимось чином координувати дії спілок учасників АТО, об’єднувати їх зусилля для захисту інтересів учасників бойових дій і як кінцеву мету – об’єднання всіх ветеранів АТО міста і району в єдину організацію.
Як один з варіантів і етапів досягнення цієї мети було запропоновано створити Раду офіцерів-учасників АТО, багато хто з яких є членами різних спілок. Вони своїми діями зсередини, проявом додаткової активності та наданням допомоги керівництву цих спілок, допоможуть прийти до поставленої мети.
Ця пропозиція сподобалась учасникам зборів і вони активно її підтримали. Було прийнято рішення, що Рада буде неофіційною, цивільною та неполітичною організацією. Основні цілі та завдання Ради офіцерів-учасників АТО є такі:
- надання допомоги державі у виконанні її обов’язків по відношенню до учасників АТО (УБД);
- об’єднання всіх організацій учасників АТО, ветеранських і волонтерських міста Канева і Канівського району в єдину структуру для координації їх спільної діяльності та захисту інтересів воїнів і ветеранів АТО;
- мобілізація суспільства на допомогу важкопораненим та сім’ям загиблих;
- надання допомоги учасникам АТО, які переслідуються у кримінальному та судовому порядку;
- протидія антипатріотичним та сепаратистським проявам;
- зменшення ризику криміналізації тих, хто повернувся до мирного життя;
- координація волонтерської діяльності;
- юридична допомога;
- психологічна консультація;
- лобіювання пільг і статусу «учасник АТО» на законодавчому рівні;
- створення єдиної бази учасників АТО;
- допомога сім’ям загиблих учасників АТО;
- реабілітація та адаптація учасників АТО (в тому числі їх працевлаштування);
- організація соціальних заходів, спрямованих на збір коштів для бійців АТО;
- організація роботи соціальних магазинів та аптек для учасників АТО та їх сімей;
- система знижок для учасників у різних сферах послуг;
- інші напрямки роботи у сфері захисту прав та інтересів учасників АТО та їх сімей.
Офіцери обговорили та обрали керівництво Ради. Головою Ради офіцерів-учасників АТО міста Канева та Канівського району був обраний колишній доброволець батальйону спеціального призначення «Донбас» майор запасу Кулєшов Михайло Юрійович, координатором – капітан Гайдук Сергій Григорович офіцер Збройних Сил України, начальник відділення офіцерів запасу і кадрів Канівського ОМВК. Їм було доручено зайнятися організаційною роботою, висвітлити створення Ради в засобах масової інформації, зустрітися з керівництвом діючих Спілок учасників АТО.
Рада офіцерів-учасників АТО відкрита до діалогу з усіма канівчанами, до співпраці з організаціями, структурами, яким небайдужі долі ветеранів – учасників бойових дій в зоні антитерористичної операції на Сході України. |