Виконавчий комітет обрав представника від Канева до складу Госпітальної ради
У середу, 11 жовтня, на черговому засіданні виконавчого комітету Канівської міської ради було ухвалено відповідне рішення «Про делегування представника м.Канева до складу Госпітальної ради Черкаського госпітального округу».
Нагадаємо, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів Україні «Про затвердження переліку та складу госпітальних округів», територію Черкащини поділили на 5 госпітальних округів. Відтак, медичні заклади м.Канів та Канівського району відтепер відносять до Черкаського госпітального округу. Також сюди увійшли саме місто Черкаси, Черкаський та Чигиринський райони.
Наразі формується Госпітальна рада Черкаського госпітального округу. У наказі Міністерства охорони здоров’я України від 20.02.2017 року №165 «Про затвердження Примірного положення про госпітальний округ» роз’яснюється, що госпітальна рада є дорадчим органом, створеним учасниками госпітального округу для визначення проблемних питань, координації дій, розробки пропозицій та рекомендацій щодо реалізації на рівні госпітального округу державної політики у сфері охорони здоров’я, а також щодо організації та фінансування медичної допомоги в госпітальному окрузі.
- З 14 членів, які увійдуть до Госпітальної ради, 1 представник – за Каневом, - заважила заступник міського голови Наталія Матінова. - Також по одному представнику матимуть Канівський р-н і Степанецька ОТГ. Для того, щоб наше місто представляти професійно і компетентно пропонуємо делегувати до складу Госпітальної ради радника Канівського міського голови Миколу Москальця.
Члени виконкому кандидатуру Миколи Васильовича підтримали і проголосували зав відповідний проект рішення.
Може Москалець М.В. займеться Канівською лікарнею? Вчора зайшов туди, і така убогість. Стіни старого приміщення мають тріщини товщиною в палець. В роддомі новонароджених не підмивають, а говорять мамкам, щоб вологими салфетками діток підмивали. Дурдом! Посеред лікарні, біля каплички на передньому плані кіоск, наче його не можна було поставити десь біля кафешки. Коротше, в лікарні господарі некудишні.
Vlad Smith, створення госпітальних округів по першому варіанту медичної реформи, що розпочалася ще за Януковича, передбачалось як організація другого рівня медичної допомоги (із трьох рівнів, які передбачалися реформою). Перший рівень медичної допомоги вже створено. Це система амбулаторій сімейних лікарів, які у Каневі і Канівському районі об'єднує створений Центр первинної медико-санітарної допомоги (керівник - головний лікар Андрон В.Р.), який підпорядковано Канівській районній раді та фінансується районним бюджетом. Тому Канів щороку свою медичну субвенцію з міського бюджету передає в бюджет району. А там вже районна рада сама ділить гроші, склавши докупи надходження на медицину у своєму бюджеті з отриманими коштами з міського бюджету. Але з формуванням на території району об'єднаних територіальних громад, кожна громада має створити свій ЦПМСД і фінансувати його з власного бюджету. До утворення госпітального округу районній раді підпорядковується крім первинної медицини з усіма сільськими ФАПами окремий заклад другого рівня меддопомоги: Канівська центральна лікарня (головний лікар Шапошнік В.С.). На початку реформи висіла загроза створення госпітального округу на території Канева, Канівського району і Корсунь-Шевченківського з ймовірним центром округу у Корсуні. Але в дискусіях канівці відчайдушно відстоювали і своє право бути центром госпітального округу. Для того, щоб шанси на це збільшити вишукувалися кошти для придбання сучасного обладнання, будівницва, ремонтів та реконструкцій приміщень, тощо. Утворення госпітального округу передбачало організацію спільного на всю територію округу єдиного медичного закладу - лікарні другого рівня медичного обслуговування, де хворих обстежують і лікують профільні фахівці, функціонують профільні відділення та стаціонари. Тож, якщо центром округу став би Корсунь - лікарню у Каневі могли б закрити і залишити лише первинну (сімейну медицину) та невідкладну медичну допомогу (швидку допомогу), яка сьгодні є третім медичним закладом і напряму підпорядкована Черкасам, а не Канівській ЦРЛ чи ЦПМСД.
Але прийнятими рішеннями Канів входить до госпітального округу з Черкасами та Чигирином. Тепер вже претендувати на те, щоб центр округу був у Каневі практично немає ніякого шансу. Проблемою є, як будуть реформовані лікарні і що взагалі залишать у Каневі з другого рівня медицини? Матиме Канів травмпункт? хірургічне відділення? пологове відділення? інших профільних лікарів і відділень, чи всі медичні послуги крім первинної медицини (сімейних лікарів) та швидкої допомоги канівці тепер будуть отримувати в Черкасах по направленням сімейних лікарів та доставки швидкою допомогою.
Виконком делегував Москальцю М.В. повноваження одного з 14 членів Госпітальної ради округа. Ця Госпітальна рада формується як дорадчий орган, а не орган, який приймає рішення по реформуванню медичних закладів в окрузі. А вирішальне слово матиме очевидно обласна рада, при наймні до утворення реформованого району після завершення творення об'єднаних територіальних громад.Вона ж логіно має фінансувати 2-й рівень медичної допомоги.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]