Так, за її словами, Канівський міський голова Ігор Ренькас пропонує перейменувати вулицю Піонерську на вулицю Якова Шаха.

- Справа в тім, що частину вулиці Піонерської ще у 80-х роках було перейменовано, і вона носила назву гетьмана Якова Шаха. Цьому є підтвердження – рішення виконавчого комітету. Правда, в документах значиться не Шаха, а Жаха. Ми пропонуємо увесь цей куток об’єднати під однією назвою вулиці – Якова Шаха, і поновити нумерацію будинків, - говорить Наталія Матінова.

Ознайомившись із схемою розташування вулиці на карті міста і заслухавши інформаційну довідку спеціаліста відділу культури Костянтина Андрієнка щодо доцільності перейменування вулиці саме на Якова Шаха, члени оргкомітету погодили пропозицію.

Також Наталія Матінова порушила питання щодо перейменування вулиці Жовтневої.

- Проект рішення щодо перейменування цієї вулиці вже обговорювався в 2015 році, але тоді депутати не погодили рішення, мовляв, назва Жовтнева не підлягає декомунізації. Однак наразі в методичних рекомендаціях Українського інституту національної пам’яті серед переліку вулиць, які варто перейменувати, вулиця Жовтнева є, - зауважила голова оргкомітету.

Також вона озвучила варіанти назв вулиці, які надходили до виконавчого комітету від громадських організацій та жителів міста. Серед них: вулиця А.Чупилки, В.Петренка, І.Мазепи, І.Виговського, М.Грушевського, О.Гірника, І.Сорокопуда тощо.

Натомість К.Андрієнко запропонував утвердити Канів як край козаччини і перейменувати Жовтневу на вулицю Якова Остряниці, похованого в Каневі козацького ватажка.

Утім, своє слово має сказати й громада міста. Так, одним із етапів проведення процедури перейменування вулиць і винесення цього питання на сесію міської ради є громадські слухання. Порадившись, присутні визначили орієнтовну дату проведення громадських слухань, в ході яких обговорюватиметься питання перейменування як вулиці Піонерської, так і Жовтневої, - 28 жовтня 2017 року.

За повідомленням Канівської міської ради.