Активісти та представники місцевих громад сьогодні 29.09.2017 прийшли до київського офісу Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР), аби поскаржитись на діяльність його клієнтів-агрохолдингів в Україні. Учасники акції принесли з собою скриню зі скаргами, зокрема, на дії “Миронівського хлібопродукту” (МХП), а також влаштували інсталяцію з фотографій активістів, що мали сміливість виступити з громадянською позицією щодо цього агрохолдингу.
Активісти та члени громад вважають неприйнятним фінансування ЄБРР українських сільськогосподарських компаній, що у своїй діяльності не дотримуються європейських екологічних стандартів та нехтують правами місцевого населення.
Зокрема, згідно до офіційних джерел, у Вінницькій та Черкаській областях птахофабрики є найбільшими забруднювачами після Ладижинської ТЕС та хімічного заводу.
Так, всі об’єкти “Вінницької птахофабрики” (підрозділ МХП) розміщені навколо Ладижина, який вже має Ладижинську ТЕС. У розташованому поруч селі Заозерне, попри вже існуючий золошлаковідвал і підвищенний фон викидів у повітря, планується збудувати бригаду курників та біогазовий завод. Ще одне село на Вінничині – Оляниця оточене 4 бригадами курників та комбікормовим заводом, до всього іншого, через село проходить весь транспорт Вінницької птахофабрики, через що тріскаються будинки місцевих мешканців.
Проте, МХП не планує на цьому зупинятись. На Вінниччині заплановано до 2022 року подвоїти виробництво. Наразі Вінницька птахофабрика складається з 12 бригад потужністю 1,5 млн курей разової посадки кожна. У той же час, птахофабрики від 85 тисяч бройлерів вже вважаються об’єктами підвищеної екологічної небезпеки.
Активісти, що виступають проти планів МХП, також зазнають постійного тиску. На Черкащині було побито сільського голову села Яснозір’я, який пов’язує такий випадок із своєю активною позицією щодо спротиву розбудови курників на землях своєї громади. Судове слідство триває досі.
“Можливо, хоч так нас почують у банку. Більше року запити на зустріч не знаходять відгуку. Фактично, сьогоднішня акція — це шанс достукатися до банку, розказати йому про проблеми місцевих громад”, – сказала Тамара Харчилава, координатор з розвитку громад ГО “Екодія”.
“Ми хочемо, аби агрохолдинг дотримувався політик ЄБРР та стандартів ЄС щодо прав громад. ЄБРР слід вимагати від МХП виконання Екологічної та соціальної політики банку, Директиви ЄС про оцінку впливу на довкілля, Орхуської конвенції про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля, а також дотримання найкращої галузевої практики”, – зазначила Владлена Марцинкевич, представник ГО “Екодія” та мережі “Бенквоч”. “Це означає, що МХП має оприлюднювати проектну документацію з власної ініціативи та на вимогу громадськості. ЄБРР слід забезпечити, щоб критично налаштовані представники громад не зазнавали тиску”, – додала вона.
Під час акції активістам таки вдалося поспілкуватися з представниками ЄБРР, які запросили їх на коротку зустріч до свого офісу.
“Перший крок зроблено, чекаємо на подальші дії зі сторони банку. Ми будемо пильно слідкувати, наскільки наші вимоги були почуті”, – -зазначила Владлена Марцинкевич.
Нагадаємо, “Миронівський хлібопродукт” (тм Наша Ряба) на сьогодні є найбільшим виробником курятини в Україні та найбільшою компанією такого плану в Східній Європі. Активісти з близько десяти місцевих громад трьох областей України заявили про захист прав на чисте довкілля через діяльність агрохолдинга у їх місцевостях.
Група фахівців Національного екологічного центру України (НЕЦУ) та мережі неурядових організацій «Бенквоч» провела дослідницьку поїздку по Канівщині зі збору фактів наявності негативних впливів на навколишнє середовище великих об’єктів тваринництва. Представники НЕЦУ відвідали села Ковалі, Козарівка, Степанці та зустрілися з їх мешканцями. При перевірці прилеглої до очисних споруд підприємства території було виявлено забарвлені у неприродній колір стоки від очисних споруд, які виливалися безпосередньо у річку Росава. Обсяг зливу даних стоків був настільки суттєвий, що починаючи з місця їх попадання у річку вода у ній повністю змінювала свій колір. Детальніше: http://necu.org.ua/myronivska-ptahofa...
При перевірці прилеглої до очисних споруд підприємства території було виявлено забарвлені у неприродній колір стоки від очисних споруд, які виливалися безпосередньо у річку Росава. Обсяг зливу даних стоків був настільки суттєвий, що починаючи з місця їх попадання у річку вода у ній повністю змінювала свій колір.
Представниками НЕЦУ було прийнято рішення звернутись за поясненнями безпосередньо до Миронівської птахофабрики. В результаті відбулась розмова з начальником очисних споруд Світланою Новицькою та начальником відділу охорони навколишнього середовища Миронівської птахофабрики Світланою Ніколаєнко. Представниками птахофабрики було заявлено, що вони проводять регулярні заміри води і ніяких перевищень забруднюючих речовин їх заміри не показали. Загалом, працівники МХП повністю відкинули причетність своєї компанії до скиду забруднених стоків попри те, що даний стік води відбувався з труб очисного комплексу.
За результатами розмови, що відбулась, НЕЦУ закликав «Миронівську птахофабрику» дослідити причини виявлених фактів потенційного забруднення навколишнього середовища, усунути їх та відкрито відзвітувати щодо виконаних робіт.
Під час свого візиту представники НЕЦУ також поспілкувалися з місцевими мешканцями, про проблеми, які вони пов’язують з функціонуванням у цьому регіоні виробничих комплексів «Миронівської птахофабрики». Зокрема, за словами місцевих мешканців, у них знизився рівень води в криницях, деякі з них взагалі висохли. Жаліються мешканці і на запахи, що доносяться зі сторони об’єктів «Миронівської птахофабрики».
Активіст Анатолій Кулініч також розповів за унікальний досвід села Ковалі, мешканці якого вирішили відмовитись від побудови на його території одного з об’єктів ПРАТ «Миронівська птахофабрика».
Що я хочу тоби сказати Жинко нелюбив я тебе и любить небуду ... но за те що ти робиш сичас для Канивщини..Я тебе почав поважати як людину яка хоче добра всим Канивчанам и Канивскому р н тильки люди нехотять зрозумити що курочка Вонючка зищуе нас усих що вона знищуе наших дитей наших внукив що вона знищуе нашу нацию що вона забирае в нас у людей питну воду скоро будемо куплятив АТБ питну воду по 50 гр за бутель щоб випити стакан води а може в когось небуде грошей щоб купити ту воду де таке е свити щоб курячим тушкам мили сраки а людини небуло чистои води ви думаете що це неправда вода вже стала пропадать попитайте людей по селах попитайте своих батькив Днипро милие вже скоро велика ричка Славутич перетворется в болото и ми люди будем сорбати звитти помии а може люди ми и заслужили пити нечистоти яки нам приготувала Курвочка Ряба зи своим Алигархами......
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]