Йому це обходиться у 74 тисячі гривень на рік
Підприємець Василь Мельник замість того, щоб будувати маєтки та їздити відпочивати, усі свої кошти вкладає у порятунок покинутих тварин. Утримання притулку йому обходиться у 200 гривень на день, 74 тисячі гривень на рік...
Сім років тому приватний підприємець Василь мельник та його дружина Ольга створили поряд з власним будинком в сараї притулок для бродячих котів, а в гаражі – для собак. З того часу тварини – невід’ємні сусіди їхньої сім’ї. Причиною такого вчинку стала загибель улюбленого кота. Це була справжня трагедія для сім’ї. Відтоді родина і почала опікуватися покинутими тваринами.
Побитих і хворих приносили додому, лікували, годували, стерилізували. В квартирі мельників зараз живе десять котів, у сараї – майже сотня. Поряд у вольєрі кілька собак. Усіх цих тварини, якими свого часу погралися і просто викинули на вулицю.
Попри те, що підгодовували тварин завжди, нагальна потреба зачинити котів у сараї, який обладнаний хатками, туалетом із спеціальної сумішшю та купою поличок, виникла тільки сім років тому.
- Деякі сусіди не люблять тварин. Щоб коти не бігали і не влаштовували туалет на клумбах, я їх поселив у сараї, - говорить Василь Мельник.
Малу площу сараю чоловік розширив за рахунок вирубки кущів за ним. Натягнув сітку та двічі на тиждень завозить тирсу для підлоги. Це дає можливість легко прибирати за котами. Годують вусатих чотири рази на добу. Раціону котам цього приватного притулку можуть позаздрити і домашні коти, адже щоденно, окрім сухого корму, Ольга Мельник готує їм відварну курятину, рибу та обрізки м’яса.
Котяча і собача кухня для родинного бюджету обходиться до 200 гривень на день. До 1000 гривень на рік, витрачається на медикаменти, адже приходять коти хворі і покалічені. Немало коштують і протизаплідні засоби для тварин.
Серед мешканців притулку є такі, що живуть там постійно, є і такі, яких виліковують, підгодовують та роздають людям. В минулі роки люди забирали тварин часто, а зараз усе навпаки – масово викидають на вулицю.
Утримувати таку кількість тварин дедалі важче. Бувають дні, коли підприємець нічого не заробляє, а от хвостатих годувати треба щодня. Василь Мельник говорить, що дуже допомагають небайдужі люди. Так сухий корм та суміш для туалетів підприємцю привозять зі значною знижкою, інколи у борг. Часом кидають гроші і благодійну скриньку. Хоча знаходяться і такі, хто відверто засуджує родину.
Газета ПресЦентр 26.01.2011р. Олена Орлова.
|