Останнім часом містом все активніше поширюються чутки щодо намірів влади провести об’єднання двох шкіл: Гімназії імені Івана Франка та школи №6 з поглибленим вивченням іноземних мов. Питання дуже делікатне і якоюсь мірою провокативне, аби втілювати такі плани в життя не провівши широкого попереднього обговорення та консультацій з педагогами і батьківською громадськістю. На жаль плани є, а офіційної інформації щодо намірів їх втілення найближчим часом бракує катастрофічно. Як стало відомо із джерел наближених до заступника міського голови Валентини Чиж та відділу освіти муніципальною владою Канева розроблено ПРОЕКТ об’єднання двох шкіл.
Хочеться сподіватись, що реалізація Проекту дасть можливість реально покращити стан справ в освітянській галузі та дозволить отримувати нашим дітям міцні знання, що в майбутньому зробить їх конкурентоздатними на ринку праці та при вступі до вищих навчальних закладів. Мета проекту:
- Зниження витрат на утримання шкільної мережі;
- Концентрація матеріальних та фінансових ресурсів у найважливіших та невідкладних напрямках;
- Створення системи стимулів та підвищення якості роботи викладацького складу;
- Розширення шкільного експерименту, який триває у гімназії ім. І. Франка.
Опис проекту:
У 2011-2012 навчальному році прогнозується, що в кожному освітньому закладі навчатиметься по 400 учнів. Разом учнівський контингент складе - 800 осіб.
Проектна потужність корпусу ЗОШ №6 розрахована на одночасний прийом 1000 учнів в одну зміну, але сама будівля потребує суттєвого ремонту і значних капіталовкладень.
У разі об’єднання зазначених навчальних закладів пропонується з початку 2011-2012 навчального року створити єдиний експериментальний навчальний комплекс гуманітарного спрямування. Для досягнення цієї мети необхідно буде провести низку організаційних заходів:
- Погодити з Міністерством освіти і науки України та Академією педагогічних наук України питання щодо продовження та поширення шкільного експерименту у рамках створеного інтегрованого закладу;
- Провести ремонт приміщення ЗОШ №6;
- Розробити та затвердити навчальні плани з урахуванням гуманітарного спрямування нового закладу (на базі ЗОШ №6 – вивчення іноземних мов, а на базі гімназії – вивчення української та польської мови)
- Провести об’єднання навчально – методичної бази закладів з максимальним збереженням напрямків роботи та напрацювань;
- Провести об’єднання матеріальної бази закладів;
- Перевести учнівський контингент гімназії ім. Франка у ЗОШ №6, а за бажанням батьків – до інших закладів;
- Вирішити питання продовження навчання контингенту перших класів гімназії у дитячому садочку;
- Законсервувати приміщення гімназії з вирішенням питання про їх подальше використання;
- Провести позачергову атестацію вчителів з подальшим вивільненням тих хто її не пройшов.
- Провести реорганізацію системи управління новим закладом;
- Вирішити питання щодо назви нового закладу;
- Вирішити питання доставки на навчання учнів з віддалених мікрорайонів міста.
В результаті проведення об’єднання двох шкіл зникає потреба будівництва нової школи, досягається значна економія фінансових ресурсів – від 300 000 до 1 000 000 грн. на рік. |