Табачник викинув зі шкільної програми роман про Голодомор
З нового підручника з української літератури для 11 класів зникне роман Василя Барки "Жовтий князь", який розповідає про Голодомор в Україні. Роман буде рекомендований лише для додаткового самостійного читання.
Натомість у підручнику з'явиться розділ "Українська російськомовна поезія", в рамках якого школярі познайомляться з творчістю Миколи Ушакова, Бориса Чичибабіна, Леоніда Вишеславського і Леоніда Кисельова.
Крім того, школярі і надалі вивчатимуть творчість Івана Драча, Ліни Костенко, Дмитра Павличка, незважаючи на те, що ще в червні міністр освіти Дмитро Табачник заявляв про намір урізати курс української літератури.
Тоді чиновник заявляв, що в курсі української літератури буде представлено більше письменників-класиків, на яких ґрунтувалася висока духовна література XIX - початку XX століття.
За неофіційною інформацією, деякі фахівці пропонували включити до шкільної програми твори, в яких головна дія розгорталося у минулому столітті в Україні. Зокрема, мова йшла про роман Миколи Островського "Як гартувалася сталь" і роман "Біла гвардія" Михайла Булгакова. Проте ці ініціативи не знайшли підтримки.
Необхідність створення нового підручника обумовлена переходом української середньої освіти з 12-річної на 11-річну систему.
Нагадаємо, що минулого тижня Міністерство освіти затвердило концепцію літературної освіти. Раніше повідомлялося, що, згідно з документом, тепер окремим курсом у школах викладатиметься російська література. Однак у відомстві це заперечили, зазначивши, що російська література як і раніше входитиме до курсу зарубіжної, просто їй відводитиметься особлива роль, оскільки вона формувалася у взаємодії з українською.
А що поганого в тому, що наші діти у більшому обсязі будуть вивчати російську літературу? Чи для нас важливіші німецька, англійська і т.д.? Поки що на пострадянському просторі залишається одна мова спілкування-російська, іншої немає. Відносно Голодомору-у мене дід загинув у 33-му. Але це не значить, що потрібно на цьому зациклюватися і весь час нагатувати, встановлюючи мільйонні памятники. Чи не краще ті гроші використати на тих, для кого зараз настав голодомор. А таких дуже багато. Просто всі закривають на це очі.
Haydamaka! Коли Ви останній раз спілкувались з вчителем літератури або учнями 11 класу?
Поспілкуйтесь, і вони вам скажуть, що з 25 учнів тільки 1 або 2 читали твори в повному обсязі, а не з хрестоматії. Крім того, на уроці учню простіше і вигідніше переказати те, що написано в підручнику (критиці), а не обговорювати твір та висловлювати свою думку.
Крім того ці твори для юнацької психіки досить складні, а отже не сприймаються. Їх перечитують вже у більш зрілому віці.
Тут треба змінювати концепцію викладання, а не кричати про українофобію.
Читати Пушкіна українською в тому випадку коли ви в змозі робити це ж саме російською то не русофобія а даунізм. Це однаково як читати Франка російською,чи Шекспіра не англійською, знову ж таки у випадку коли вільно володієш його мовою англійського драматурга.
Кількість учнів що читають твори а не
хрестоматійні вижимки не збільшилась і не збільшиться навіть якщо програму будуть змінювати по два рази на рік.
Причин багато а перераховувати їх зараз ліньки. Головна, на мій погляд, в тому що державі ні нашій ні сусідській розумні люди не потрібні. Всі рухи нашого та російського міністерств освіти свідчать про це з очевидністю бачену і сліпцем.
шановна пані,tango, проти Пушкіна нічого не маю. Але про нього ніхто і не згадував. Тому моє питання полягає в слідуючому - з якою метою змінюються стандарти, тобто замість вивчення творів історичної правди українських письменників нашим дітям навязують всілякий московський мотлох? Чи не тому, щоб виховати щось на зразок ГОМОСОВЄТУКУСА, але тепер це буде зватися - ГОМОМАЛОРОСЄТІКУС.
Ось про що я -
Тоді чиновник заявляв, що в курсі української літератури буде представлено більше письменників-класиків, на яких ґрунтувалася висока духовна література XIX - початку XX століття.
За неофіційною інформацією, деякі фахівці пропонували включити до шкільної програми твори, в яких головна дія розгорталося у минулому столітті в Україні. Зокрема, мова йшла про роман Миколи Островського "Як гартувалася сталь" і роман "Біла гвардія" Михайла Булгакова. Проте ці ініціативи не знайшли підтримки.
Вищезгадані у темі пани теж зайві. Ви коли-небудь читали твір Романа Іваничука "Вогненні стовпи"? Такі твори виховують справжніх патріотів!
Якщо я Вас правильно зрозуміла, пане Гайдамако, то під "всіляким московським мотлохом" слід розуміти творчість Островського і Булгакова.
Заперечте, якщо це не так.
tango, заперечу тільки тоді, коли ви мені дасьте відповідь на два запитання.
1. Чому ініціативи не знайшли підтримки?
2. Ви читали коли-небудь Р.Іваничука?
Якщо я вірно зрозумів добродія Гайдамаку то його турбує в першу чергу вибіркове заміщення творів українських авторів патріотичної спрямованості на твори російських письменників такої самої спрямованості тобто вивід підкилимної пропаганди про необхідність створення нового СРСР на державний рівень. Так така пропаганда існує, так Табачник робить саме цю справу.
Маємо надію що недолугість більшості наших викладачів літератури як мінімум викличе несприйняття цих творів. Так само як не сприймали їх ми за радянських часів.
100% погоджуюсь з думкою що вивчати романи про голодомор то найгірше що може трапитись з романом в сучасній школі.
Романи треба читати, отримувати насолоду від майстерності автора та розповідати про прочитане своїм дітям так щоб їм кортіло їх прочитати самостійно.
Мова того не потребує. На відміну від деяких ідей деяких міністрів освіти які в наглу брешуть про те що мають наукові праці. Оці ідеї отих "науковців" якраз і потребують популяризації. Поки що це в них гидко виходить. Певно з тої простої причини що купа народу пам'ятає методи радянської пропаганди та нажерлась радянського "раю" до відрижки.
Ні, так думати може лишень людина яка не має розуму. Раєм зара і не пахне. Як не буде ним пахнути в разі об'єднання з Росією. Приклад тому союзна держава що вже існує на теренах колишнього СРСР.
1 февраля Верховная Рада внесла в повестку дня сессии законопроект «О высшем образовании», инициированный Табачником, несмотря на протесты студентов и преподавателей высших учебных заведений. «Принятие в таком виде этого законопроекта приведет к полной деградации украинского высшего образования, что является, по нашему глубокому убеждению, настоящей задачей министра Табачника», - подчеркнул депутат.
Как сообщает УНИАН, он также отметил: «Странные вещи происходят» - в то время, как премьер-министр Украины Николай Азаров возлагает цветы к могилам студентов и гимназистов, погибших в бою под Крутами, министр его правительства «изымает из учебника истории какое-либо упоминание о бое под Крутами».
Также, по словам Кириленко, в то время, когда заместитель главы администрации президента Анна Герман говорит, что «президент никогда не согласится с образовательной реформой Табачника и с такой его политикой», на следующий день Табачник рекомендует «высокому чиновнику администрации Януковича подать в отставку за такие его высказывания».
Кириленко считает, что такая ситуация свидетельствует о том, что «иммунитет, который предоставлен этому чиновнику, превышает иммунитет любого другого члена команды Януковича-Азарова». «Значит, антиукраинские силы достигли так далеко и в правительстве, и в администрации, что справиться с таким горе-чиновником невозможно», - подчеркнул он.
По словам Кириленко, президент Украины Виктор Янукович должен «отправить Табачника в отставку». Он также подчеркнул, что депутаты опять собирают подписи под обращением к Януковичу с призывом прекратить преследование Украинской православной церкви Киевского патриархата.
По словам депутата, «если будет продолжена политика преследования УПЦ КП, то ни о каком понимании и консолидации в обществе не может быть и речи», и «это может привести к чрезвычайной общественной напряженности».
Біля Верховної Ради України студенти проводять акцію протесту проти прийняття нового закону про вищу освіту. Біля будівлі парламенту у понеділок, 31 січня, зібралися, за різними даними, від 100 до 300 студентів. Пікетувальники розмістилися на пішохідній частині вулиці перед будівлею, у якій об 11:00 почнеться засідання погоджувальної ради парламенту. Як передає "Інтерфакс-Україна" студенти, зокрема, протестують проти запланованого скорочення держзамовлення.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]