Канівчани хочуть знести Леніна з міркувань його технічної непридатності
У
Каневі відбулося засідання організаційного комітету з питань
перейменування вулиць та майданів міста, назви яких пов’язані з іменами
комуністичних діячів. У засіданні брали участь депутати міськради,
представники громадських організацій міста, освітяни, історики,
краєзнавці.
За
словами заступника міського голови Канева Валентини Пуляєвої, потреба
перейменування вулиць виникла у зв’язку з усвідомленням міською владою
того, що „не слід називати вулиці іменами політичних та історичних
діячів, які не пов’язані з історією міста Канева”.
За
результатами засідання, за словами Валентини Іванівни, міська влада
доручила працівникам Шевченківського національного заповідника вивчити
історичні назви вулиць Канева, які зараз носять імена діячів,
пов’язаних з комуністичним режимом.
Валентина
Іванівна зазначила, що це питання - дискусійне, тому слід обдумати
кожну назву, щоб це не привело до зіткнень інтересів різних політичних
партій.
Щодо
знесення пам’ятника Леніну, то В. Пуляєва зазначила, що вже протягом
певного часу багато фахівців звертають увагу на його технічний стан: на
пам’ятнику з`явилися тріщини. Тому, ймовірно, пам’ятник демонтують
просто з міркувань його технічної непридатності.
Від Провінції: вождь світового пролетаріату оцінив би дотепність канівських товаришів...
Ну, судячи по відгукам на нашому сайті, Ленін вже довго не простоїть ;)
Але святе місце пусте не бува - може туди Тимошенко поставим? Чи президента...? ;)
Можна поставити пам'ятник першому канівському меру(старості), засновнику Запоріжскої Січі, славному козаку Остапу Дашкевичу, який прославився своїми походами проти татар, турків та їхнього союзника—Московії (в 1515 і 1521 рр.). Тим більше, що з огляду на сподвижницьке життя, народна традиція називає О.Дашкевича першим козацьким гетьманом.
О. Дашкевич помер в 1535 р. і похований, найімовірніше, біля Успенського собору в Каневі.
Браво, пані Валентина! Лише чиновники, що пройшли радянський вишкіл, збагачені талантом на такі вишукані формулювання причин власних дій. А я чекаю усвідомлення нашою владою потреби покласти край агресії північного сусіда в свідомість Українського Народу демонтажем символів тоталітарного комуністичного режиму в усіх населених пунктах України, включаючи й Канів. Президент своїми діями допоміг вже нерішучим місцевим органам влади, давши поштовх процесу очищення від ганебних сторінок минулого, якими затьмарена Українська Слава. Та талант канівських чиновників спромігся у процесі демонтажу пам'ятника мати дві маски замість власного обличчя, в які можна рядитися в огляді на ситуацію. Якщо пам'ятник буде демонтовано під таким соусом, то лакмусом на зрілість міської громади і Нашої міської влади залишиться перейменування вулиці Леніна. Що ж буде у вирішенні цього питання? Подальше зволікання, яке буде схвалене лише однією частиною суспільства і її політичним середовищем, яке тримається за минулу, засуджену в світі, ідеологію. Чи може тут теж застосують винайдену для зняття пам'ятника причину, пояснивши потребу перейменування вулиці ржавінням старих аншлагів? Треба вижити, щоб бути свідком розвитку подій.
Валентині Іванівні Пуляєвій, висловлюю великку подяку за дуже хороші дії, я б сказала дуже позитивні!!! Нарешті ми почнемо розвиватись без погляду назад... на мою думку туди ( на місце Леніна) не потрібно нікого ставити... Краще озеленювати наше місто, створити пару гарних алейок з лавками... Потрібно робити місця для відпочинку, гарного проводження часу0 а не будувати один бар на іншому!
Переименование улиц, конечно похвальное решение, но бюджетные средсва (как мне кажется) можно направить в действительно нужное русло. Как сказал мэр одного обласного центра - "Улицы мы будем переименовывать тогда, когда нам вообще нечем будет занятся", и я его поддерживаю. У Канева, к сожалению, много открытых вопросов, а они кучу бабосов вкинут на "очищення від ганебних сторінок минулого". Еще свежо придание - ПАМАГИТЕ, экологическая катастрофа, все польется в Днепр - сломался говноотстойник (извините за французский). Постройте детям площадки или прибавьте жалование врачам/учителям. Отмазочка понравилась, молодечики!
Німець скаже - ви моголи!
Моголи... моголи...
Золотого Тамерлана онучата голі...
Згадали ці рядки???
А тепер подумайте, чи слід руйнувати те що було нашою справжньою ІСТОРІЄЮ???
А коли настане зовсім другий режим, то знов побіжемо руйнувати пам"ятники та уже казакам і гетьманам???
Спробуйте замислитися, чи вільні ви зараз?
При радянській владі ми крокували всі разом до комунізму!!!
А тепер?
Ми крокуємо у Європу!!!
Та мені здається що нас ведуть прямісенько до Ж..И!!!
А чи можете ви щось змінити???
От і вирішуйте тепер чи є режим, чи його нема...
немає. якщо вас кудись і ведуть то ваші проблеми! у мене наприклад є своя голова і ніхто мене нікуди силоміць тянути не буде. я живу в вільній країні і знаю свої права і тому успішно ними користуюсь!!!! раджу тар робити і вам. І тоді ви не будете жити думками про колишню привид - країну СРСР.
Zvetok_Zla
Природно, політичний режим - політичне явище, що створюється органічним поєднанням трьох політичних інститутів -політичної організації суспільства, системи прав і свобод людини, системи методів і механізму здійснення влади.
знаєш на мою думк краще бути при демократичному режимі і робити те, що думаєш сам, а не в псевдо країні с зуцільними ідолами та тоталітарним режимом! хоча є такі люди яким необхідно, щоб за них хтось все вирішував. тим людям і було гарно жити в СРСР. бо там вплив був навіть у особисте життя.. особисто мені таке не отрібно. я дивлюсь в майбутнє. і не обиртаюсь назад
Тільки здається, що ми щось вирішуємо. Насправді уже все вирішено за нас заздалегідь.
А пам"ятники треба охороняти!!! Бо без історії немає майбутнього!!!
Це не мої слова... Хтось дійсно з великих людей!!!
Було сказано: „А тепер подумайте, чи слід руйнувати те що було нашою справжньою ІСТОРІЄЮ???”
Не виходить розмістити відповідь на це в одному коменті. Спробую дати її кількома.
Історію не зруйнуєш. Можна спробувати стерти її з пам’яті людей, втратити, забути, або спотворити. Але зруйнувати те, що існує об’єктивно поза нашою волею і навіть свідомістю, і є відображеною реальністю існування світу і нашої цивілізації в більшому чи меншому минулому часі зруйнувати ми не можемо.
Тільки що є слідами дійсної чи справжньої історії? Як все це зберегти в пам’яті ?
Зберігають історію архіви (первинні документи в оригіналах і копіях), музеї (реальні справжні експонати, копії, макети, панорами, тощо) і, насамперед, земля з її археологічними скарбами та успадковані сучасними поколіннями реальні об’єкти (перелік їх упускаю за браком місця в коменті, крім пам’ятників, що мають цінність: мистецьку, культурну,іншу, та є елементом національної шани та гордості).
Раджу також відрізняти історію від підручників історії чи творів, праць, у т. числі й наукових. Бо підручники і різні твори – то не історія, а суб’єктивний результат праці автора. А в часи сучасні і недалекого від сучасності минулого результати праць авторів дуже часто були замовленими. Якраз підручники нерідко не лише не допомагають, а й заважають знати справжню історію.
А тепер, яке відношення до історії має пам’ятник Леніну в Каневі? Він є скарбом мистецьким? Гордитись ним може українець-патріот? (скоріше гордиться ним залишений, щоб зашкодити будувати в Україні нове життя, окупант, або вихований ним перевертень) Це є творча робота автора за покликом ДУШІ ? НІ !!! Була задумка тоталітарної влади, щоб фігура Леніна маячила всім, куди не повернешся, зробити його символом режиму. Тож пам'ятники тиражували і ставили скрізь. Крім того, в кожному навчальному закладі, військових частинах, державних установах були свої чи то музеї, чи куточки Леніна, чи ленінські кімнати. У містах Ленін був скрізь на транспарантах, щитах, дошках пошани. В приміщеннях його портретами були оформлені стенди, стінна преса.
Скрізь були площі Леніна, вулиці, проспекти, бульвари Леніна, заводи, школи, шахти, колгоспи імені Леніна. Чи не занадто? Але вся ця ідеологічна пропаганда, а також репресії, тюрми, заслання до сибірських таборів, на Соловки, голодомори, та інші злочини, санкціоновані Леніним та його послідовниками, стерли з пам’яті не всіх українців прагнення України до незалежності і пам’ять про своїх героїв, які в різні історичні часи за неї боролися. І ось врешті зранена Україна у 1991 році позбулася окупації і здобула омріяну Незалежність. То хіба не достатньо залишити історичну пам’ять про чорні сторінки власної історії в архівах, музеях, окремих заповідниках, але не робити з України суцільного заповідника ленінізму?
Залишаючи в Каневі пам’ятники Леніну на майдані, на подвір’ї школи-інтернату, вулицю Леніна, площу Ленінського комсомолу і багато вулиць, в тому числі всі центральні, названими іменами його соратників, ми залишаємо Канів заповідником ленінізму, а самі – його вірними хранителями і шанувальниками.
Тож зняття пам’ятника Леніну буде руйнацією в свідомості старої ідеології режиму окупації України, а не руйнацією історії. На мою думку, місце пам’ятникам Леніна, які успадкував Канів від комуністичного режиму, збоку від будинку ветеранів, який є поряд з Соборною пл. А сам будинок ветеранів має стати відділом краєзнавчого музею „радянський період в історії Канева”.
Нація, яка понесла такі великі втрати від ленінізму в пам’ять про мільйони винищених під його іменем людей, які боролись з режимом і таких, що не вели з ним боротьби, а були знищені лише за те, що берегли свою національну ідентичність, не піддавалися русифікації, має усвідомити необхідність і не зважаючи на фінансові труднощі знайти можливість і, в першу чергу, мужність позбутися вшанування пам’ятниками і топонімікою ідеології останнього окупаційного режиму на Україні
Espirito: Спробуйте замислитися, чи вільні ви зараз?
Ні, не вільні. Ми зомбовані колишньою ідеологією і залишаємося її рабами та лукавимо, декларуючи незалежність, до тих пір, поки не зруйнуємо в своїй свідомості ідеологію старого режиму, а в Україні і в рідному місті - її символи.
Getman
Мої аплодисменти!!! Я вражена. Наскільки сильно передано "правильну" позицію по цій темі... Що ж... ви молодець... Я звами згодна на всі 100%...
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
WayBe ГИ ГИ :)) Читайте листа выд підарів:
Направляется уведомление о внесении в «Единый реестр доменных имен, указателей страниц сайтов в сети «Интернет» и сетевых адресов, позволяющи.. [весь] стихотворение о судьбе отечества [3]
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]