Відкритий лист Міністру інфраструктури України Шановний Борис Вікторович!
Нам, небагатьом жителям, відомо, що наше місто Канів включено в перелік міст, які прийматимуть гостей Чемпіонату Європи з футболу UEFA EURO 2012, проте не можна сказати, що хід підготовки до цієї події нас радує.
По-перше: Інформація щодо вимог м. Канева до прийому гостей чемпіонату і всі плани підготовки міста до цих подій тримаються за «сімома замками» від канівчан. Нас не інформують, не радяться з нами, а лише шокують рішеннями: автостанцію знести, приватні магазини знести, базар знести – будемо будувати новий автовокзал, льодову арену і площу фонтанів вартістю 100 млн. грн.
Ніби й добре, що в розвиток Канева вкладають такі гроші, однак як зрозуміти твердження секретаря Канівської міської ради О. Калніболоцького, що це йому будують новий автовокзал за державні кошти.
І сумніватися в цьому немає підстав, адже перед Новим роком він став монополістом по перевезенню пасажирів в м. Каневі (і це на старих автобусах ПАЗах з ціною квитка 1,50 грн. на противагу новим європейським автобусам та ціною квитка 1,25 грн.).
Не зрозуміло і те, чому не відбувається реконструкція «старого» автовокзалу (якому немає і 20 років) на кшталт приплаву біля музею Т.Г. Шевченка, а зноситься і будується новий за 46 млн. гривень? Адже реконструкція «старого» автовокзалу стане державному бюджету 0 грн., а будівництво нового - 46 млн. грн.?! Та і гостей міста привабить не новий автовокзал, а міські крамнички, красивий базар сувенірів та маленькі затишні кав’ярні.
По-друге: Залучення до даного проекту канівчан надасть їм змогу відчути себе добрими господарями міста, які радушно прийматимуть гостей, а не прислугою на кілька днів. І це лише викличе повагу до гостей міста, а не відверту злобу.
По-третє: У наших канівчан є маса своїх пропозицій, які необхідно принаймні вислухати. Адже і ми вважаємо наше місто перспективним для розвитку туризму. Наприклад, в однієї з груп канівчан є пропозиція реконструкції та побудови на околиці Канева українського селища зразка XVII-XVIII ст. зі створенням цілого комплексу, у який входитиме ресторан з українською кухнею, українські будиночки для ночівлі та інші необхідні на хуторі будівлі, на зразок комплексу «Мамаєва слобода». Проте особливістю «хутору» буде Тарасова хата, побудована за кресленнями самого Т.Г.Шевченка. Комплекс обіцяє своїм гостям незабутній український відпочинок на канівській землі.
Сьогодні ідея будівництва відреставрованого селища XVIII-XIX ст. не нова, однак та яка запропонована нами в якомусь сенсі є унікальною.
Пропозиція заключається у тому, щоб побудувати не лише музейні експонати, а повністю діюче козацьке селище на березі Дніпровського водосховища, будинки для життя, побудовані по прототипу будинків XVIII-XIX ст.
Причому саме для залучення широких верст населення України та зарубіжжя пропонується будівництво будинків як приватних, так і організаціями чи відомствами.
Річ в тім, що запропоновані земельні ділянки розміром 16 га є приватною власністю. І ми, власники цих ділянок, пропонуємо безкоштовно частину з них для будівництва цих приватних будинків. Умова лише одна – всі вони мають бути побудовані лише в стилі і з матеріалів того часу.
Також унікальною є і пропозиція самого процесу будівництва будинків цього селища. Так кожен будинок має будуватися толокою, з організацією цілого фестивалю. Якщо, наприклад, будується будинок коваля – фестиваль ковалів, гончара – фестиваль гончарів і так далі.
Одне із головних місць цього селища повинна зайняти маленька Козацька Січ. Зі своєю старшиною, плацом, капличкою та вежами, де будуть проходити строкову службу військослужбовці, яким дозволено проходити альтернативну службу. А це студенти наших учбових закладів Міністерства культури та туризму. І саме вони будуть не лише прикрасою міста, а й кінною охороною і охороною музею Т.Г. Шевченка, зустрічатимуть високих гостей міста та будуть організаторами різноманітних турнірів та козацьких змагань.
Також маються пропозиції щодо будівництва готелю для гостей міста у центральному районі Канева. Для цього ми маємо приміщення в одній з недобудов Канева. На першому поверсі планується зробити офіс, екскурсійне бюро, з другого по дев’ятий – розташувати готельні номери, літній ресторан та кафе. Пізніше це можуть бути квартири на продаж або квартири для військо службовців, які можливо буде передати Міністерство оборони.
Маються й інші пропозиції, які ми додаємо до листа. |