У межах пам’ятних заходів, присвячених Дню скорботи та вшануванню пам’яті жертв війни в Україні, у Каневі відбулося перепоховання останків 18-ти воїнів Другої світової війни, віднайдених нещодавно на території Бобрицької сільської ради.
Про це повідомляє спеціальний кореспондент "Kanos".
"В черговий раз у День скорботи і пам’яті ми збираємось на древній Дніпровій горі, яка сотні років була свідком трагічних та героїчних подій, що відбувалися на території нашого міста. Фрагменти кам’яних хрестів у стінах сучасного Музею декоративного мистецтва свідчать про поховання тут предків лицарів. На території Парку Слави є поховання земляків, які на початку ХХ століття мріяли творити нову Україну. Сотні імен манівців відлиті у бронзі та викарбувані на граніті, щоб пам’ять про них дійшла через багато поколінь до нащадків, щоб знали вони про ціну, якою обійшлася перемога у найстрашнішій війні ХХ століття, а ще сотні невідомих героїв, які вічним сном спочивають у підніжжя монумента Матері із дитиною", – емоційно зауважив в ході власного виступу міський голова Ігор Ренькас та провів короткий екскурс в історію військового протистояння часів Другої світової війни. Водночас голова районної ветеранської організації Віктор Дорошенко зазначив, що наш обов’язок – належним чином поховати всіх тих героїв, які захищали нашу землю. "У 79-ти братських могилах поховано 18 355 воїнів, зокрема 10 136 – невідомих. У наших братських могилах поховано 53 Героїв Радянського Союзу. А якщо й врахували 350 тисяч загиблих на Букринському плацдармі, то ще багато потрібно зробити нам всім, щоб увіковічнити пам’ять всіх загиблих", – додав Віктор Дмитрович.
Не лишились байдужими до такої події й діючі військові.
"Сьогодні ми вшановуємо пам’ять 18-ти воїнів, які у серпні 1941-го року героїчно загинули, захищаючи нашу Канівщину. Наш обов’язок – навіки зберегти у пам’яті їх героїзм, їх мужність, ціну, якою їм досталася перемога. Сьогодні у нашій державі також іде кровава війна. Сім наших земляків віддали своє життя за мир та спокій у наших родинах. Давайте будемо пам’ятати їх та наших дідів-прадідів, які загинули у часи війни", – закликав звертаючись до присутніх військовий комісар Віталій Орел.
Голова правління Черкаського обласного осередку ВГО "Закінчимо війну" Олександр Назаров повідомив, що під час ведення робіт на території Канівського району вдалося знайти останки тіл 21-го воїна. Останки трьох бійців: Богдана Якима Герасимовича, 1909 р.н., жителя с.Новоселівка Зіньківського району Полтавської обл., Голубця Андрія Івановича, 1913 р.н., жителя с.Бакумівка Рокитнянського району Київської області і Мартюка Петра Савовича, 1912 р.н., жителя с.Маківка Рокитнянського району Київської обл. на прохання родичів було поховано на батьківщині.
"Сьогодні ми ховаємо останки 18-ти героїв, які загинули захищаючи Канів у серпні 1941-го року. Серед них встановлені особи двох бійців – Михайла Олександровича Дєгтєва, 1899 р.н., призваного Гребінківським РВК Київської області та Андрія Ільковича Федія, 1907 р.н., жителя с.Федіївка Решетилівського району Полтавської області. Решта – невідомі. Найімовірніше загиблі належали до 97-ї стрілецької дивізії чи 1054-го полку 301-ї стрілецької дивізії 26-ї Армії Південно-Західного Фронту", – розповів пан Назаров.
Також він зауважив, що встановлених імен було б значно більше, якби цим похованнями вчасно зайнялися фахівці.
"Неправильне дослідження, фіксація та збереження носіїв інформації унеможливлюють ідентифікацію загиблого. Тому прошу всіх при виявленні останків тіл загиблих воїнів не чіпати їх, а викликати відповідні служби. Рано чи пізно, ми всіх знайдемо і поховаємо, але чи буде це поховання останків невідомих солдат, чи рідні нарешті дізнаються, що тут знайшов свій останній спочинок саме їхній родич, залежить від небайдужості усіх нас", – підсумував Голова правління Черкаського обласного осередку ВГО «Закінчимо війну».
Останки всіх 18-ти воїнів РСЧА, віднайдених на території Бобрицької сільської ради Канівського району Всеукраїнською громадською організацією "Закінчимо війну", були перепоховані біля Меморіалу Слави.
Джерело: infomist.ck.ua © infomist.ck.ua |