17 червня 2017 року очільник ВО "Свобода" Олег Тягнибок зустрівся з громадою Канева, що на Черкащині. Лідер націоналістів спілкувався з канівцями про здобутки та поразки Революції Гідности, про небезпеки реваншу антиукраїнських сил у владі нашої держави та загальнополітичну ситуацію в країні.
Перед зустріччю Олег Тягнибок у селі Прохорівка вшанував пам'ять ідеолога ВО "Свобода", видатного та відомого у світі кінорежисера та сценариста Юрія Іллєнка. У Каневі націоналіст відвідав могилу героя російсько-української війни, "кіборга", депутата-свободівця Анатолія Чупилки. Після того - зустрівся з громадою міста. Спілкування з канівцями очільник свободівців розпочав з тієї теми, що є найбільш наболілою для активної частини громади - здобутки та поразки Революції Гідності. Олег Тягнибок зазначив, що, попри завершення активної фази подій на Майдані, революція ще триває. А продовжуватиметься вона доти, доки не буде виконано всі її вимоги.
Свободівець зауважив, що владна більшість у парламенті та уряді намагається замилити очі українцям тими законами, які вони називають "реформаторськими". Олег Тягнибок зауважив, що неозброєним оком видно, що всі ці ініціятиви є лише завісою, за якою й далі продовжують працювати чиновники комуністичного та біло-синього режимів, процвітає корупція, а влада потирає руки при розбазарюванні майна та земель українців.
У спілкуванні з громадою Олег Тягнибок детально зупинився на одній із антинародних ініціятив уряду - створення вільного ринку землі.
"Зараз уже масово шириться реклама, а це говорить, що їх пече, раз вони витягли немалі копійки зі своїх кишень і заплатили за її виготовлення. Картинка з телевізора говорить: ви не уявляєте, а от в цілому світі вже продають землю, а ви тут така Україна, затуркана наче якийсь Таджикистан, Конго чи Венесуела. А якщо людина, яка не розуміється на цьому питанні, подивиться та дійсно візьме за барки свого депутата й скаже: "Я хочу, як у Європі, як у світі"? Але я це називаю зміщенням акцентів й тому запитую тих маніпуляторів та брехунів: навіщо ви людей обманюєте?
Канада - одна з найуспішніших сільськогосподарських країн, й тому, за їхньою логікою, там має бути суцільна приватна власність. Проте ні - 91% сільськогосподарських земель у Канаді належить державі. А Ізраїль має у держаній власності 93% сільськогосподарських земель, Німеччина, Голландія - понад 60%. Чого нам вказують "ви все продайте", коли вони свого не продають?
В Україні, якщо запустять ринок землі, це виглядатиме так: приїжджають на чорних джипах хлопці, витягують якусь тисячу гривень і дають сільській бабусі, що вже кілька років не бачила грошей. І звісно ж, вона продасть той свій пай за безцінь. Хоча така ж земля в тій самій Німеччині коштуватиме тисяч 10 євро. Отже, вся ця агітація, цей натиск є лише з однієї причини - щоби за безцінь в українців скупити землю", - наголосив лідер "Свободи".
Водночас Олег Тягнибок розповів про те, як пропонує в цьому питанні вчинити "Свобода": "Ми кажемо, що землю сільськогосподарського призначення продавати не можна. Але якщо людина має пай, то це її приватна власність, яку можна продати, але тільки державі - в особі Державного земельного банку. Не іноземцям, не людям без громадянства, не новітнім латифундистам та олігархам. Тож відповідно має бути закон, який визначає діяльність цього банку, вартість гектару землі, зважаючи на її якісні характеристики, рельєф та інше. Тільки тоді бабуся чи дідусь у якомусь селі будуть знати, скільки коштує їхня земельна власність, та не будуть введені в оману. Ми кажемо, що землю сільськогосподарського призначення, якщо нею буде керувати держава, треба здавати в оренду, навіть у довгострокову, навіть із правом родинної спадщини, але все одно ця земля має бути в державній власності. Проте, на жаль, влада навмисно маніпулює українцями і планує розпродати Україну".
Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода" |