Таких висновків дійшла обласна влада після аналізу організації харчування учнів молодших класів у школах Черкащини. – Виявилося, що в деяких школах нашої області діти їдять масло по 95, олію – по 25, а м’ясо по 100 гривень за кілограм, – говорить на нараді з заступниками голів райдержад-міністрацій, представниками управлінь освіти і науки з питань організації харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів області заступник голови облдержадміністрації Василь Корнієнко. – Таку величезну націнку деякі підприємці, що організовують харчування школярів, роблять, зловживаючи тим, що закон допускає її рівень в обсязі 40 відсотків. Адже якщо вони встановлюватимуть реальну націнку – 5 – 10 відсотків, то не матимуть надприбутків. – Черкащина має все, щоб сьогодні годувати школярів якісними натура-льними продуктами за значно нижчими цінами, – переконаний Василь Корнієнко. – Такі ж великі націнки – не що інше, як результат посередництва та відсутності належного контролю з боку керівників навчальних закладів, відділів освіти, управлінь праці та соціальної політики. Крім цього, начальника головного управління освіти і науки облдержадміністрації Івана Шарапу турбує й сама якість продуктів, і меню для учнів молодших класів. – За результатами останнього медогляду дітей, 7 відсотків учнів молодших класів мають захворювання органів шлунково-кишкового тракту, – говорить Іван Дмитрович. – При цьому не у всіх школах області дотримуються вимог до дитячого харчування. У шкільному дитячому меню сьогодні немає таких корисних продуктів, як сир, мед, натомість вартість харчування зростає за рахунок введення в меню цукерок і кондитерських виробів. А в деяких школах Звенигородського та Уманського районів у меню школярів були пельмені, вареники, ковбаси, напівфабрикати. Аби поліпшити харчування школярів, Василь Корнієнко дав доручення учасникам наради взяти під особисту відповідальність контроль за вартістю та якістю шкільних дитячих обідів, зобов’язати підприємців закуповувати продукти для дітей безпосередньо у виробників, причому перевагу надавати місцевим, а при проведенні тендерів на місцях – встановити граничний рівень цін на продукти. Інна ОНИЩЕНКО
http://www.novadoba.info/other
Шановний «Михаил», доручіть будь-ласка відповідальній особі поінформувати громаду про стан харчування наших дітей в Каневі. Доцільно також створити комісію з залученням небайдужих батьків, які поцікавляться закупівельною ціною (по накладних і реальною відпускною на цій же базі), відповідністю товару з накладною, терміном придатності, вагою порцій.
Підприємці які годують школярів можуть заробляти а не наживатися на здоров’ї дітей. Ви як батько зацікавлені, щоб у дитсадках і школах дбали про здоров’я дітей.
Юзери, ламери ви краще знаєте проблему із «середини» у ваших руках змінити ситуацію на краще.
«Гордость свойственна всем людям, разница лишь в том, где и когда они ее проявляют.»
Франсуа Ларошфуко
|