kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева














Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Головна > Новини > Шевченко 

Черкащани зібрали більше 30 тисяч підписів для "світового визнання" могили Шевченка

До чергової річниці перепоховання праху Тараса Шевченка черкащани зібрали більше 30 тисяч підписів жителів області під пропозицією надати меморіальним місцям Кобзаря статус об’єктів світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Ініціатором цієї акції виступив директор ТОВ "НВФ "Урожай" Васецький Олег Володимирович.

Сьогодні, 22 травня, скриньки із зверненнями та підписами жителів Черкаської області під пропозицією до керівництва країни і гендиректора ЮНЕСКО надати могилі Шевченка і Шевченківському національному заповіднику статус об’єктів світової культурної спадщини ЮНЕСКО було передано особисто віце-прем’єр-міністру України В’ячеславу Кириленку.

Кириленко відзначив перспективність ідеї черкащан. За його словами, надання відповідного статусу не лише принесе канівським землям світову відомість, а й через спеціальний охоронний статус унеможливить мінімальні маніпуляції, що можуть зашкодити об’єкту.

– Це довгий процес – занесення до числа пам’яток ЮНЕСКО. Звичайно, було б добре включити до об’єктів всі дніпрові кручі в Каневі. Мені відомо про цю ініціативу: її треба розглядати в установленому порядку, бо ЮНЕСКО в цьому сенсі достатньо бюрократична організація: в Канів буде багато візитів для ознайомлення. Представникам організації треба буде показувати речі, які вже доведені до ладу. Щось зробити ще треба в музеї, і щодо канівських круч треба розібратися з багатьма питаннями юридичного характеру. Справа ця може бути реалізована, але треба дуже попітніти, – відзначив він.

Ініціативу Олега Васецького під час свого виступу в Каневі підтримав народний депутат Владислав Голуб.

– Ми бачимо зараз прапори з написами "Кобзареві – світове визнання". Я хотів би подякувати за цю дуже достойну ініціативу благодійнику, меценату Олегу Володимировичу Васецькому, а також десяткам тисяч тих черкащан, які зібрали підписи, щоб зробити ці видатні місця культурною спадщиною ЮНЕСКО, – заявив він.

За словами народного обранця, присвоєння статусу світової культурної спадщини посприяє росту туристичної привабливості як самого міста Канева, так і України загалом.

На думку ж Олега Васецького, задля реалізації цієї ідеї не потрібно державних асигнувань, натомість потрібна підтримка авторитету держави. Облаштування туристичної інфраструктури Черкащини стане прикладом соціальної відповідальності вітчизняного бізнесу. Пам’ятні місця Шевченка повинні стати центром тяжіння для мільйонів людей.

Джерело: infomist.ck.ua
© infomist.ck.ua

WayBe

23 травня 2017, 14:46

Теги статті:
Шевченко  визнання  підписи  Юнеско  
Голосів:
0
00

Всього коментарів: 5

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом




Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

У центрі Канева відкрили Алею Слави з портретами загиблих захисників

СТРАХ МІГРАНТІВ, ЯКИХ НЕМАЄ

Конкурс на посади директорів чотирьох шкіл оголосили у Канівській громаді

Війна не закінчиться, а буде ЗУПИНЕНА: Мадяр ПРО ПЛАНИ Путіна та строки відновлення РФ

Закривають два дитсадки

Гопак

«Відкривай та пізнавай український рідний край»: Канів став частиною всеукраїнського проєкту

У Каневі зросла вартість квитків на міські та окремі приміські автобусні маршрути

Звички воєнного часу

Вартість проїзду знову “злітає”: скільки коштує виїхати з Києва

Популярні за тиждень:

У центрі Канева відкрили Алею Слави з портретами загиблих захисників [0]

Про що зараз спілкуються:

Олександр Скорина
Не завершений процес здачі в експлуатцію ШевченкоHub обмежує, нажаль, можливості Канева на проведення в дужовній столиці України різноманітних всеукранських заходів: концертів, конкурсів, форумів,.. [весь]
Будинок культури на Черкащині, який “відкривав” Зеленський, досі не здали в експлуатацію [2]

святослав
Корупція на чонгарських мінах закінчується тим, Що одна така уповільненої дії виявилася наріжним каменем у цьому козинському крадівництві, мародерстві на здачі ,,сухопутного коридору в Крим"..
Будинок культури на Черкащині, який “відкривав” Зеленський, досі не здали в експлуатацію [2]

rod
ну так собі в цілому. Після того як доїдаєш за мишами - вже якось на термін придатності не дивишся.
Звички воєнного часу [8]

Олександр Скорина
WayBe, дякую, Володимире. І за цю публікацію дякую, за ці пояснення до неї, і за те що знаходиш можливість підтримувати сайт новими матеріалами, і за твою особисту участь у захисті нас і України в.. [весь]
Звички воєнного часу [8]

WayBe
Взагалі - Казарін дуже точно описує стан військових зараз. Тому що сам такий. Він пише те, на що часто навіть не звертаємо уваги - це відбується само по собі, природньо. Від життя яке живеш, від .. [весь]
Звички воєнного часу [8]

WayBe
slavikf, не зрозумів взагалі ніц. Олександр Скорина, це написано про менеі таких як я. таке життя
Звички воєнного часу [8]

Олександр Скорина
WayBe. поясни, будьласка, з якими думками про статтю ти розмістив її тут. Я не хочу дискутувти з slavikfом. Його реакція мене здивувала. Але я не служу в ЗСУ і тому утримаюся від розмови з slavikf.
Звички воєнного часу [8]

slavikf
святослав, звісно не про гігієну, а про відверту брехню. Інакше я б не встрягав.
Звички воєнного часу [8]

святослав
Мова тут не про гігієну, адже для цього дисциплінарно спеціально відведений час, а про консервативні етичні норми, де не аристократично жувати гумку в товаристві, муветон, не культурно та не ввічливо, наприклад
Звички воєнного часу [8]

slavikf
Гумка входить до складу MRE як засіб гігієни ротової порождини і навіть зняття стресу. Далі читати просто не став.
Звички воєнного часу [8]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Травень
НдПнВтСрЧтПтСб
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006- Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"