Ще один крок до відновлення національного образу музею Тараса Шевченка біля його могили в Каневі за задумами Василя Кричевського було здійснено 15–16 травня цього року – на галереї вестибюлю встановлено дерев’яну огорожу, виконану в техніці інтарсії. Роботи за погодженням із державними та пам’яткоохоронними інституціями виконали з дотриманням чинного законодавства у сфері охорони культурної спадщини працівники ТОВ «Київське міжобласне спеціалізоване науково-реставраційне проектно-виробниче управління»: начальник цеху Володимир Новосад, столяри Володимир Виштикалюк, Ян Войцеховський, Костянтин Брик, Андрій Лесин. По завершенні генеральний директор Шевченківського національного заповідника Мар’ян Піняк вручив майстрам Подяки заповідника, відзначивши високу якість виконаного завдання напередодні урочистого вшанування Україною пам’яті Кобзаря.
Проектно-кошторисну документацію на виготовлення цих дерев’яних бар’єрів Інститут «УкрНДІпроектреставрація» (головний архітектор проектів: Василь Безякін) розробив ще 2008 року (на одному із фото: фрагменти інкустованої огорожі під час одного з приїздів на Тарасову гору в 2009 р. оглядає онук архітектора музею Василь Лінде Кричевський). Проте на кресленнях у 2010 році з’явився напис: «Анульовано. Виконується огорожа згідно з концепцією ТАМ «Л. Скорик». Як відомо, за сумнозвісною концепцією, затвердженою тодішнім міністром культури України М. Кулиняком, перекреслювались наміри архітекторів музею Василя Кричевського та Петра Костирка щодо оформлення музею в національному стилі: повнокольоровий вітраж було замінено на сірий з відтінками, розписи на стелі закрито натяжною стелею, огорожу тоді змонтували скляну та ін.
Впродовж 2015-2016 років було розпочато відродження пам’ятки архітектури та роботу по гідній репрезентації музейної колекції з урахуванням побажань численних шанувальників Тараса Шевченка з України та інших країн світу, зокрема, відновлено орнаментальний поліхромний вітраж за ескізами Василя Кричевського у вестибюлі музею під керівництвом майстра-вітражиста Володимира Жегуля та заслуженого художника України, лауреата Шевченківської премії Анатолія Гайдамаки. Відкрито розписи в кесонах на стелі вестибюлю у присутності художника Василя Лінде Кричевського та представників благодійного фонду «Дар», які здійснювали на Тарасовій горі зйомки документального фільму «Василь Кричевський». Нинішні зміни – це ще один дарунок шанувальникам Кобзаря.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]