kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева














Головна > Блоґи > Haydamaka 

СПАДКОЄМЦІ Степана БАНДЕРИ.

Чергова річниця з дня народження Степана Бандери, яку ми відзначили 1 січня, стала приводом нової хвилі зацікавлень іменем Провідника ОУН.

Додало актуальності націоналістичній риториці знищення пам»ятника Сталіну в Запоріжжі. З одного боку «Свобода» та інші крайньо-праві організації хотіли б, щоб ця акція у свідомості потенційних виборців (Західної України, особливо), асоціювалась саме з їхньою партією, з іншого – відхрещуються, щоб не давати підстав для кримінального переслідування з боку правоохоронних органів.
 Якщо поблукати в інтенеті та почитати численні коментарі з цього приводу, а також врахувати оприлюднені напередодні дані «свіжих» соцопитувань, що дають номінальним націоналістам-свободівцям більше 6 % та обіцяють тенденцію подальшого зростання, то видається, що правий, національно-патріотичний спектр електорального поля стає все більш вагомим і ласим шматком. Націоналістична ідеологія в Україні чітко асоціюється з іменем Степана Бандери. Свідченням того, що він зберігає значну популярність у багатьох регіонах України, на мою думку, є ще й те, що чинна влада, поки що, попри судові рішення, та інші формальні приводи не насмілюється зробити останні кроки щодо остаточного позбавлення Бандери звання Героя України. Очевидно, ті дивіденди, які Президент міг би здобути таким чином на Південному сході не обов»язково переважать ті втрати, що неминучими будуть в Галичині та інших західних та центральних землях.
 Тож хто, які політсили мають право називатись спадкоємцями заповітів С.Бандери, намагаються стати його послідовниками. Насамперед, звичайно це ВО «Свобода». Демонстрація лідерами цієї партії своєї поваги до ветеранів національно-визвольної боротьби ОУН-УПА, різке опонування як проросійському, так і зорієнтованому на європейські структури зовнішньому курсу, відстоювання пріоритетності етнічно-національної складової самосвідомості громадян, схильність до радикалізму - всі ці риси співпадають із тезами сформульованими Степаном Бандерою у своїй теоретичній спадщині.
 Сумнівною є тільки аналогія у підході до вирішенні соціальних питань. Як відомо, теперішня «Свобода» - це колишня СНПУ (Соціал-Національна партія України), тобто соціальні та національні проблеми поєднуються, на їхню думку, саме в такій послідовності, в той час як Степан Бандера всюди і завжди відстоював першість національних імперативів, категорично заперечував використання гасел соціалістичного штибу, навіть якщо б це й давало певні тактичні переваги (наприклад, тимчасове розширення бази підтримки ОУН на теренах Наддніпрянської України). Та в будь-якому разі, "Свобода" Тягнибока, наразі, найперспективніша з націоналістичних українських партій.
 З інших більш-менш помітних партій в Україні до про-бандерівських можна віднести такі як НРУ, УНП, УРП «Собор», «За Україну!», КУН, «Українська партія». Використовують бандерівські гасла (в широкому розумінні) вибірково такі політ сили як «Наша Україна», «Фронт змін». Швидше позитивно, аніж негативно (особливо, знову ж на заході України) ставляться до Степана Бандери представники таких партій як РХП, «Батьківщина», «Єдиний Центр», «Громадянська позиція».
 Як засудження, так і схвалення Степана Бандери як історичної фігури можна почути від «спікерів» та окремих пересічних депутатів таких партій як Народна, ПР, «УДАР», «Сильна Україна». Є партії, які неодноразово змінюють своє ставлення з цього питання. Наприклад, лідер соціалістів О.Мороз, коли, під час виборчої кампанії 1999р. розраховував схилити на свій бік виборців-галичан відвідував музей С.Бандери в Дублянах, хоч вцілому СПУ швидше опонент лідера націоналістичного руху, аніж прихильник.
 Найбільш послідовними «ворогами» Бандери і бандерівців називають себе комуністи. Апологети КПУ так звикли боротись з українським буржуазним націоналізмом (чим вони займались усі радянські роки), що за бандерівські прояви вони видають все підряд: від осуду Голодомору до відстоювання прав української мови. В очах Симоненка і Ко все українське –бандерівське. Не здобувши особливих перемог на фронтах боротьби за соціальні права трудящих, українські (за географічною ознакою, а не за змістом діяльності) комуністи зі всіх сил пнуться , щоб проявити себе як борці-антифашисти, опоненти «бандеризації» України, хоч, насправді, за всі роки НЕЗАЛЕЖНОСТІ, Україна ніколи, по-суті, навіть не наближалась до реалізації уявлень Степана Бандери про оптимальний устрій державного життя українського народу: «Свобідний розвиток, вияв думки і творчости в усіх ділянках, свобода індивідуальної і збірної, організованої діяльности, свобідне існування й діяльність різнородних організацій, зокрема суспільних, професійних об»єднань і політичних партій, рівноправність усіх громадян України, забезпечення кожній одиниці однакового життєвого старту, всебічного розвитку й вияву здібностей, доступу до всіх шкіл і знань – це деякі з багатьох програмових постулатів, що є висновками із основної настанови націоналістичного руху на те, щоб у Самостійній Українській Державі існував лад свободи і справедливости, добробуту й розквіту всіх сил нації, усіх громадян». (Намагання прив»язати Бандеру то тих ліберально-псевдодемократичних керманичів від Руху, Нашої України, БЮТу, які, час від часу урядували в Україні – це або елементарне незнання справжніх переконань Провідника Революційної ОУН, або хворобливі фантазії лівацьких діячів. 
 Як не дивно, тонка гра на обман довірливих виборців через імітацію «війни з бандерівщиною», ще знаходить відгук у частини електорату: колишніх партноменклатурників, ексспівробітників численних «правоохоронних» органів часів СРСР, колгоспної еліти, червоного директорату, членів їхніх сімей та нащадків. Тішить те, що питома вага таких виборців, що далі, то менша. Є надія, що в наступному Українському парламенті, нарешті, не буде ленінців-сталінців. Їхні останні спроби підігріти інтерес до себе через такі провокації, як пам»ятник Сталіну в Запоріжжі, вже навряд чи допоможуть.
 У страху великі очі. Роздута до масштабів загрози міфічна перемога ідей Бандери в Україні, на жаль, якщо й має реальну перспективу, то досить неблизьку. Все залежить від того, чи відбудеться в Україні Національна Революція прогнозована Степаном Бандерою, чи ні.  
 Степан Бандера писав про три фази Революції. «Перша і друга – це фази боротьби, третя – державного будівництва…У першій фазі проходить процес затяжної прогресуючої підпільної боротьби. В ній іде змагання передусім за душу народніх мас, мобілізація й активізація їх на боці революції, проти большевизму; підриваються позиції большевицької системи і сили большевицького режиму, зростає організована сила революції… Друга фаза, як продовження першої,- це фаза визволення. В ній завершується затяжна визвольна боротьба, всі сили зосереджуються у безпосередній відкритій боротьбі з большевицьким режимом і його силою, в остаточному загальному зриві народу. Третя фаза – будування на місці знищеного СССР незалежних національних держав, забезпечення їхньої незалежности назовні, здійснення ідей і програми визвольної революції в державному і суспільному ладі, у змісті і побудові цілого життя!..»
 Ми, очевидно, ще перебуваємо на другій фазі. Чи перейдемо на третю –залежить від свідомості, розуму та самопожертви тих, хто долею випадку винесений на вершину українського політикуму.
Сучасна Україна потребує трьох фронтів подальшого і остаточного наступу Українства, градація тут має бути не географічною, а визначатись інтенсивністю та змістом діяльності. Перша формація – радикали («Тризуб», КУН, УНА-УНСО, «Братство», ОУН в Україні та ін.) мають зосередитись на гучних напівпідпільних акціях, гнітюче впливає на свідомість українських мас відсутність належної реакції на ганебні судові рішення проти Бандери і Шухевича, прилюдне заперечення Голодомору можновладцями, знущання над української освітою міністра –українофоба, вояжі по Україні московських попів, недружні кроки поляків, мадярів, румунів …також потребую різких і резонансних відповідей. Другу формацію мають репрезентувати відносно респектабельні політсили: представлені у парламенті та в місцевій владі окремих регіонів («Свобода», «За Україну!», «УНП, НРУ, УРП «Собор», «Українська партія»…), які мають домагатись просування національних ідей легальними засобами, але не втрачати при цьому монолітність та єдність, координувати свою діяльність, сформувати передовий загін для участі у парламентських виборах, працювати, здебільшого всередині країни. Третя формація – більш широке угрупування, яке має об»єднати всіх, хто підтримує, або хоча б спокійно сприймає націоналістичні (у значенні –дієвого патріотизму) ідеї, сюди мали б увійти націонал-демократи, консервативні та ліберальні за суттю партії, членство та прихильники яких охоплюють переважну частину громадянства України. Цей блок не повинен втрачати жодної можливості залучити на українську сторону якомога більше послідовників, навіть, якщо вони підтримують не всі бандерівські постулати. Репрезентанти цього широкого проукраїнського об»єднання мають максимум свої зусиль спрямовувати на сектор зовнішніх відносин. 

 Така консолідація всіх патріотичних сил дала б можливість повністю звільнити українську землю від комуно-більшовицьких анахронізмів, наприклад, таких як КПУ і перейти нарешті до будування проголошеної Бандерою УССД. Провідник ОУН писав: «В сучасній українській політичній дійсності, за теперішнього нашого стану, таки справді не може бути забагато сил, забагато виконаної праці: одного й другого ще треба й треба. Є місце й праця для всіх сил, різні завдання в різних напрямках так, що всі чинники напевно зможуть внести свої позитивні вартості і вклад. Треба тільки одного: щоб усі дбали набамперед про добро України, української справи, а потім про своє партійне добро; щоб усі хотіли справді боротися чи позитивно працювати для спільної справи та щоб усі шукали свого власного місця праці, відповідно до своїх спроможностей, а не намагалися підшиватися під інших та користуватися здобутками інших»
 Ці слова як ніколи актуальні в Україні 2011 року.

Автор: Тарас Федорів

Haydamaka

3 січня 2011, 19:56

Теги статті:
Україна   Бандера   незалежність  
Голосів:
3
03

Всього коментарів: 14

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом




Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Про таємниці Кременчуцького водосховища, "сук" та серфінг

У Канівській громаді показали, який вигляд може мати Алея Героїв

Клининговая компания: уборка квартиры после ремонта

Уборка квартиры после ремонта: шаг за шагом

Клінінгові послуги: що це таке і чому вони стають все популярнішими?

Сила нації – в її захисниках!

Захисти тих, кого любиш!

Як сонячні панелі рятують лікарню від відключень: досвід Шептицького

Економія грошей та енергонезалежність: дві громади отримали сонячні електростанції для лікарень

Містична Черкащина

Популярні за тиждень:

Про що зараз спілкуються:

fishingessay
level devil Чому комісія працює без служби виконавчого провадження? Яка мета існування служби виконавчого провадження? Її роль полягає у виконанні рішень усіх судів, зокрема Верховного Суду Украї.. [весь]
Священик упц (мп) відмовився виконати рішення суду про передачу Успенського собору у Каневі державі [4]

fishingessay
Заходьте та починайте — місце чудове, і все готове. Як і у Грі зі Змійками, ви починаєте google baseball з простого та розвиваєтесь. Тут усе готове до розвитку; просто трохи спрямуйте це на масштабування.
Єлизавета Зубчук [2]

litytremble
Локація супер, усе вже обладнано — заходь і працюй. Це як у гру Snake Game: чим далі проходиш, тим більше ростеш, але починаєш з простого. Тут теж все підготовлено для розвитку, варто лише трохи спрямувати — і можна масштабуватись.
Єлизавета Зубчук [2]

polytrack
@Poly Track У вашому магазині я маю багато варіантів, коли хочу купити плитку для підлоги.
СКЛАД-МАГАЗИН керамічної плитки [1]

tomorrowgrin
@ Block Blast Game And even more so - the Supreme Court of Ukraine, and not just to collect money from debtors.
Священик упц (мп) відмовився виконати рішення суду про передачу Успенського собору у Каневі державі [4]

slavikf
А що, вже перемогли?
У Канівській громаді показали, який вигляд може мати Алея Героїв [1]

Serhiy
[link]
Захисти тих, кого любиш! [1]

vlada
Хороший магазин, величезний вибір і компетентний консультант.
СКЛАД-МАГАЗИН керамічної плитки [1]

Nikamrita
1. Хром Біотин Баланс з корицею: Амріта використовує високоякісний Хром у формі піколінату хрому – це активний хром, який відрізняється швидкою засвоюваністю і позитивним впливом на організ.. [весь]
Комплекс : Регуляція інсуліну і рівня цукру в крові [1]

Vlad999
Священника згідно закону до суду за невиконання рішень органів влади!
Священик упц (мп) відмовився виконати рішення суду про передачу Успенського собору у Каневі державі [4]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Травень
НдПнВтСрЧтПтСб
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006- Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"