Синоптики розповіли про радіаційну обстановку на Черкащині
Упродовж квітня радіаційна обстановка на території Черкаської області була стабільною.
Про це свідчать результати щоденних вимірювань потужності експозиційної дози гамма-випромінювання метеостанціями області. За словами начальника Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталія Постриганя, останніми роками гамма-фон формується в основному природними радіонуклідами.
Проте найбільші значення до сих пір фіксуються на територіях, що були забруднені радіонуклідами після аварії на Чорнобильській АЕС в 1986 році.
За даними метеостанцій, добові значення гамма-фону в квітні коливались в межах 10-15 мікрорентген за годину (мкР/год).
Значення на рівні 15 мкР/год були зафіксовані в с. Озірна Звенигородського району (2 дні); в м. Черкаси (2 дні), м. Канів (7 днів) та м. Умані (1 день).
СЕРЕДНІ ЗНАЧЕННЯ ГАММА-ФОНУ ЗА БЕРЕЗЕНЬ БУЛИ ТАКИМИ: 11 мкР/год – в місті Золотоноша; 12 мкР/год – в містах Сміла, Чигирин, Черкаси. 13 мкр/год – в с. Озірна Звенигородського району та містах Жашків, Умань. 14 мкр/год – в місті Канів.
...особливо зазначивши "...Проте найбільші значення до сих пір фіксуються на територіях, що були забруднені радіонуклідами після аварії на Чорнобильській АЕС в 1986 році..."
Безопасным считается уровень радиации до величины, приблизительно 0.5 микрозиверт в ч а с (до 50 микрорентген в час). До 0.2 микрозиверт в ч а с (соответствует значениям до 20 микрорентген в час) - наиболее безопасный уровень внешнего облучения тела человека, когда "радиационный фон в норме".
А як зараз ведеться контроль рівня радіації? Які території обстежуються? Площадки метеостанцій, чи більш широко досліджується територія, наприклад Канева?
Після Чернобильської катастрофи 1986-го року ми ходили з дозиметрами по всьому місту і міряли скрізь радіацію. І покази місцями дуже різко відрізнялися буквально на кожному метрі території. Найвища радіація фіксувалася на території ветеринарної станції та в Костянці в районі 3-ї школи і досягала показників понад 40 мкр/год. Біля школи навіть знімали верхній шар грунту і вивозили. А з будинків, що були на території ветеринарної станції, в 90-х роках були відселені кілька сімей, що там проживали. Кожна з тих сімей мала онкохворих і діти мали проблеми з щитовидками.
Щановний пане Олександре, у Костянці, біля школи, було не 40 мікроренген, а 400 - 450. Запитайте Черняка М. О., який тоді цим займався і доклав багато зусиль, щоб каневу надали 4-у зону. там і нині радіаційний фон значно вищий, а ніж у центрі міста.
vlada, І я, і М.О. Черняк тоді разом займалися вивченням радіаційного фону у Каневі. На початку каденції Микола Олександрович ще працював вчителем в 3-й школі і тому він крім вивчення загальної ситуації з радіоактивним забрудненням Канева займався конкретно питанням боротьби з радіоактивним фоном території школи і прилеглих територій. Ми були депутатами міськради, членами комісії міськради з питань екології. Черняк очолював комісію. Я одночасно був депутатом обласної ради (закон тоді це дозволяв), де також входив до комісії з питань екології. В облраді мені вдалося тоді добитися виділення коштів з обласного бюджету на придбання квартир для відселення сімей з будинків ветстанції, а також сприяти виділенню коштів на будівництво об'їздної дороги у Костянці. А у Верховній Раді України комітет по ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи очолював В, Яворівський. Його помічник-консультант Борис Біляшівський організував мені зустріч з В.Яворівським у Києві по питанням Канівських проблем, пов'язаних з радіоактивним забрудненням і він подарував мені дозиметр "Прип'ять", яким ми тоді користувалися для замірів радіації.
А з рівнем радіації біля 3-ї школи Ви "перегнули". Але там і на території ветеринарної станції вона дійсно мала найвищі показники в місті.
Не перегнули, Олександре Івановичу! Тому що біля школи на стадіоні тоді була радіація 519 мікроренген, біля входу в гуртожиток - 168. а біля входу у саму школу - 146. Збереглися матеріали і дозиметр, яким міряли тоді радіацію.
А найбільша радіація була тоді біля Литвинця. де нині пам'ятник десантникам - 3600 міроренген.
Микола Олександрович ще й сьогодні інколи цікавиться станом ріаційного фону у місті, тож знає стан речей.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]