”На новий рік відклала 2 тисячі тільки на страви, — каже 26-річна Юлія. Вона живе у столиці з чоловіком і сином. Показує пакет із покупками. — Узяла масла, 300 грамів ковбаси, серветки, хліб — сотні як не було. За ці гроші зараз нічого не купиш. Хіба що ковбасу брати по 30 гривень і плавлений сир”.
Пробуємо відсвяткувати Новий рік на 100 грн.
Варіант перший — сімейний. Готуємо свято на двох дорослих і дитину.
Із 5-річною дочкою починаємо з прикрас. Купили набір кольорового картону та тюбик клею. Наробили ліхтариків, сніжинок, тваринок-орігамі. Дочка аж у долоні плескала від захвату, коли прикрашали квартиру.
Наступний пункт у списку — продукти. Їдемо на базар. На Новий рік має бути шампанське. У центрі міста є кіоск із винами на розлив.
— Перед новим роком сидр добре беруть, бо шампанське — це той же сидр, тільки газірований, — погоджуємося на пропозицію продавщиці й беремо півлітра за 8 грн.
Від свинини відмовляємося — дорого. Якщо курку запекти в духовці — буде чудова м’ясна страва. Ще купуємо — 2 кг картоплі, капустину. Частину для гарніру, з решти вийдуть картопляні зрази.
Буряки, моркву, цибулю, філе оселедця — для салату ”шуба”. Купуємо майонез ”Щедрий вечір” — на нього акційна ціна. Із решти овочів приготуємо салат із моркви, пачки сухої ”Мівіни” та майонезу. Таку пасту можна намастити на грінки. Яйця нафаршируємо курячою печінкою. Її треба зовсім не багато. Останній штрих — шоколадка під шампанське. Усього вийде вісім страв.
На 100 грн реально накрити добрий стіл і на вісім осіб, вважає уманка 51-річна Алла Діхтяр. Пропонує зробити величезну порцію олів’є. Можна вкластися в 25 грн. Овочі коштують небагато, замість ковбаси — сушені гриби. 250 г розваряться — вийде чимала гірка. Банку найдешевшого майонезу на 1 л можна знайти за 9 грн.
Із м’яса найвигідніше взяти свинячу щоку.
— Тут і м’яса трошки є, і сала, — каже продавець на ринку. — Запечете в духовці, як рулет. Кілограм — 30 гривень.
На велику компанію треба взяти 2 кг картоплі. Зварити чи стушкувати, насмажити дерунів.
— Ще одна чудова страва — налисники, — каже Алла Миколаївна. — Із 2 літрів молока та пари склянок борошна їх вийде багато. Традиційно начиняють сиром чи м’ясом. Але у млинець можна замотати будь-що. Наприклад, тушковану капусту.
Сподобаються гостям і обсмажені бублики з начинкою. Сушки вмочують в олію, напихають у дірку курячу печінку, обвалюють у борошні та смажать.
На все це піде 100 грн. Але на випивку вже не стане.
— Хочу зробити вечірку в українському стилі, — каже уманка Ірина Гончарук, 24 роки. Накриває стіл на чотирьох. — Маю вишивані серветки під посуд. Обереги з колосків почепила на ялинку. Зустрічатимемо новий рік у вишиванках.
На стіл Ірина подасть картоплю з грибами, запечену в горщиках.
— Кілограм шампіньйонів беру по 12 гривень, — розказує. — У нас багато хто вирощує по селах, здають у супермаркети. Лишаються не дуже гарні на вигляд, їх продають дешевше.
Із м’ясного буде півкілограма смажених ребер. Із салатів — квашена капуста. Господиня ще планує голубці з соєвим м’ясом. Під українські страви, каже, візьме пляшку горілки.
— Ну куди до реберець і тушкованої картоплі вино?
— До свята треба ретельно прорахувати, що буде на столі. І купувати строго по списку, — радить черкасець Андрій Богатирьов, 37 років, директор ресторану ”Адмірал”. — Стіл можна накрити на будь-який гаманець. Продукти зараз є і дорогі, й дешеві. Скажімо, можна купити м’ясо, а можна делікатеси. Деякі продукти варто замінити дешевшими — овочами, салом. Ті ж млинці можна подати з ікрою, креветками, дорогими соусами, а можна з овочами, які є під рукою.
я лично не могу на 100 грн. накрыть стол как минимум так 500-700 грн. а 100 грн. это так на день на два и то не всегда хватает.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
fishingessay Заходьте та починайте — місце чудове, і все готове. Як і у Грі зі Змійками, ви починаєте google baseball з простого та розвиваєтесь. Тут усе готове до розвитку; просто трохи спрямуйте це на масштабування. Єлизавета Зубчук [2]
litytremble Локація супер, усе вже обладнано — заходь і працюй. Це як у гру Snake Game: чим далі проходиш, тим більше ростеш, але починаєш з простого. Тут теж все підготовлено для розвитку, варто лише трохи спрямувати — і можна масштабуватись. Єлизавета Зубчук [2]
polytrack @Poly Track У вашому магазині я маю багато варіантів, коли хочу купити плитку для підлоги. СКЛАД-МАГАЗИН керамічної плитки [1]
Nikamrita 1. Хром Біотин Баланс з корицею:
Амріта використовує високоякісний Хром у формі піколінату хрому – це активний хром, який відрізняється швидкою засвоюваністю і позитивним впливом на організ.. [весь] Комплекс : Регуляція інсуліну і рівня цукру в крові [1]