Варто наголосити, що до 30 вересня 2016 року органи прокуратури, відповідно до ст. 121 Конституції України (в редакції від 02.03.2014), забезпечували представництво інтересів громадянина та держави у суді, яке полягало у здійсненні прокурором від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист державних інтересів, прав та свобод громадянина у випадках, визначених законом.
Однак, наразі вказану ст. 121 Основного Закону держави вилучено на підставі Закону України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" № 1401-VIII від 02.06.2016 року (далі – Закон).
Разом з тим, цим же Законом Конституцію України доповнено новою статтею 131-1, яку присвячено визначенню функцій прокуратури. Зокрема, відтепер прокуратура здійснює: підтримання публічного обвинувачення в суді, організацію і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляд за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку, і лише у виняткових випадках, визначених законом, представляє інтереси держави в суді.
Таким чином, прокуратура наразі не здійснює функцію представництва інтересів громадянина в суді. Однак це не позбавляє права особи звернутися з заявою про надання безоплатної вторинної правової допомоги до центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у порядку, передбаченому Законом України "Про безоплатну правову допомогу" № 3460-VI від 02.06.2011, звернутись за кваліфікованою правовою допомогою до адвоката або самостійно захищати свої права та інтереси в суді.
Джерело: Канівський відділ Золотоніської місцевої прокуратури |