Керівник Укргідроенерго Ігор Сирота каже, що після відвідин делегацією компанії ГАЕС в долині Монтафон в Австрії при будівництві Канівської ГАЕС будуть впроваджені сучасні австрійські технології. Та мовчить лукавий пан Ігор про те,що дурнуватому проекту позавчорашнього дня допоможуть ті технології як мертвому припарка.
Ось вам оточена горами висотою від 600м до 3312м долина Montafon довжиною в 39км, яка розташована в західній частині Австрії в регіоні Форарльберг [Vorarlberg].
http://c8.alamy.com/comp/B9HDAP/austria-vorarlberg-montafon-brandner-valley-lner-lake-dam-wall-douglas-B9HDAP.jpg
http://www.alamy.com/stock-photo-mountain-dam-vorarlberg-austria-13625884.html
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/06/Silvrettasee.jpg
Гідростанції на гірських потоках тут будували ще з 1901р., пізніше з’явились ГАЕС, але які ГАЕС! Австрійці просто з’єднували водоводами діаметром в декілька метрів розташовані поблизу на різних висотах водосховища ГЕС і ставили в нижній частині підземну універсальну турбіну… (Rodund II Pumped Storage Power Plant -295Мвт; Kops II Pumped Storage Power Plant -450Мвт; Rifa Pumped Storage Power Plant -7Мвт; Luenersee Pumped Storage Power Plant -260Мвт)
Obervermuntwerk II Pumped Storage Power Plant, Vorarlberg Новая гидроаккумулирующая электростанция будет расположена параллельно с существующей Obervermuntwerk, которая эксплуатируется с 1943 года. Она строится на высоте 1700 м над уровнем моря и будет иметь подземную пещерную электростанцию. Obervermuntwerk II будет использовать существующие водохранилища Сильвретта и Вермунт (расположенное 300 м ниже Сильвретты) для производства энергии. Проект использует природную энергию воды и использует разницу в высоте между верхним (Сильвретта) и нижним (Вермунтом) водохранилищами для выработки электроэнергии. Вода из водохранилища Сильвретта будет поступать в подземную электростанцию в Вермунте через 170м входной туннель, имеющий диаметр 6,8 м и 2800 напорный туннель. Водохранилище Vermunt будет действовать как канал хранения и будет соединено с пещерой подводным туннелем длиной 380 метров. http://www.power-technology.com/projects/obervermuntwerk-ii-pumped-storage-power-plant-vorarlberg/
Kops II Pumped Storage Power Plant , регион Форарбергер http://globalenergyobservatory.org/geoid/45211 Новая 450 МВт гидроаккумулирующую электростанцию, в водосборной зоне реки Илл. Верхним водохранилищем является существующее водохранилище Kops с верхним уровнем воды для хранения 1811 м, а нижним водохранилищем является существующий балансировочный резервуар Rifa с максимальным уровнем воды для хранения 1007 м. Все части электростанции расположены под землей. Строительные работы 2004 -2008г. Дополнительные водные ресурсы не используются http://www.waterpowermagazine.com/features/featurea-second-option-kops-ii-pumped-storage-plant/
А ще пан Сирота не втомлюється навішувати про безальтернативність, що ніякі нові технології його не замінять. Отож, як приклад, трохи арифметики.
Потужність в турбінному режимі (генерації) Канівської ГАЕС 1000Мвт, або ж 1млн кВт
Річне виробництво електроенергії - 1038 млн кВт⋅год
Щоб виробити таку кількість енергії ГАЕС повинна відпрацювати в режимі максимальної потужності 1038 млн кВт⋅год : 1млн кВт = 1038годин, що складає в середньому 1038годин : 365діб = 2,84години на добу. Оскільки щодоби ГАЕС працює в циклічному режимі споживання-виробництва електроенергії, то очевидно, що еквівалентна емність канівського гідроакумулятора становитиме 1млн кВт * 2,84год = 2,84 млн кВт⋅год.
За заявами Укргідроенерго вартість будівництва Канівської ГАЕС в цінах 2013р становитиме $1500млн. Отже, лишаючи поза увагою ціни традиційно-совкового 13року, вартість кредитування (грошей в державі катма, а ті обіцяні «власні» укргідроенергівські $500млн ще треба буде закласти в нові тарифи…в теперішній то час) та вміння наших чиновників обгрунтувати збільшення кінцевої вартості будівництва, вартість однієї кВт⋅год ємності Канівської ГАЕС становитиме не менше $1500млн : 2,84 млн кВт⋅год. = $528
Сьогодні засновник компаній SpaceX і Tesla Ілон Маск висловив готовність щодо запуску в Україні проекту зі збереження енергії при ціні $250 за одну кВт⋅год: http://www.epravda.com.ua/news/2017/03/13/622594/ При цьому це не буде розтягнуте на 6-7 років гігантське потенційно небезпечне будівництво. Технології Тесла насамперед передбачають виробництво та акумулювання енергії з відновлюваних джерел безпосередньо в місцях її споживання, перехід до інтелектуальних розподільчих мереж, безпроблемне масштабування проектів і стають дешевшими з кожним днем.
|