kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева






















Головна > Офіційно > З блогів 

Бюджетний гід (бюлетень) міста Канів: від школяра до голови міста!

1. Згідно Конституції, Україна є унітарною державою. Це означає, що на всій території діє єдина бюджетна система, що будується на єдиному бюджетному законодавстві.

Місцевий бюджет – це план використання фінансових коштів (ресурсів) для забезпечення завдань і функцій, які здійснюють органи місцевої влади.

1) Бюджет впливає на життя кожного з нас: від новонародженої дитини до найстарішого громадянина міста Канева, адже бюджетні кошти – це кошти платників податків, кошти кожного з нас і для нас!!!

2) Це – безкоштовна медицина і освіта, соціальні гарантії та безпечні автошляхи, це освітлення та благоустрій наших вулиць, і від того, як міська рада розпоряджається цими коштами залежить добробут наших сімей, доля наших дітей у майбутньому, а також, розвиток нашого прекрасного міста.

3) Оскільки власником бюджетних коштів є громада, то і звітувати органи влади повинні перед громадянами, надаючи детальні звіти про товари та послуги, які придбані за бюджетні кошти, та про ціни, за якими їх було придбано. Таким чином, кожен громадянин зможе самостійно оцінити ефективність роботи місцевих органів влади!

4) У цьому бюлетені є два розділи:

- перший – розкриває сутність бюджету та пов'язаних з ним питань;

- другий – показує механізми участі громадян у бюджетному процесі та містить приклади та практичні поради.

2. Отже, разом з вами цей бюлетень читатиме звичайне українське подружжя: «Олена та Сидір Мотренки» з вул. Бесарабії. Їхні коментарі ви побачите на сторінках бюлетеня – це відображення власних почуттів та думок групи, яка готувала цей бюлетень: часом скептичних, часом – розсудливих, та завжди – не байдужих!

Слово «бюджет», в перекладі з норманського дослівно означає «грошова сумка»,
або «шкіряний мішок для зберігання грошей».

Одним із простіших визначень є наступне: бюджет – це кошторис грошових доходів та видатків. Ми з вами можемо говорити про бюджет сім'ї, окремого проекту, області, країни, але нам цікавий саме бюджет нашого міста. Між цими усіма бюджетами є відмінності. Але всі вони схожі в головному: всі бюджети мають доходну та витратну частину, а також план надходжень до бюджету та витрат з нього.

Отже, ми сказали, що є сімейний бюджет: це те, що є в нашій кишені. І витрачати ми його можемо на власний розсуд.

А є міський бюджет – то не відомо що, і не відомо, де. Але, насправді, якщо міська рада правильно витрачає бюджетні кошти, то це означає, що в кожну сім'ю повертається частина сплачених нею до бюджету податків, через фінансування учбових закладів, закладів медицини, позашкільної освіти, соціальних пільг, прибирання та освітлення вулиць і т.ін.

Менш мільйону – це гроші
більш мільйону – це фінанси
більш мільярду – це дефіцит

3. ІЗ ЧОГО СКЛАДАЄТЬСЯ СІМЕЙНИЙ ТА МІСЬКИЙ БЮДЖЕТИ?

Сімейний і міський бюджети складаються із доходів (надходжень) та видатків (витрат).

Доходи: для сім'ї – це заробітна плата; стипендія; кошти від продажу або здавання в оренду власності; доходи від підприємницької діяльності; відсотки по банківським депозитам; теща дала на машину; і т.ін.

Видатки: на сім’ю - це харчування, медичні послуги; навчання; розваги; відпочинок; свята; дні народження; власний автомобіль і т.ін.

Доходи: в місцевий бюджет – це податки фізичних та юридичних осіб (підприємства, організації, підприємці); здавання в оренду комунальної власності, землі; відсотки від прибутку комунальних підприємств; податок з власників транспортних засобів; відсотки від надання позик; кошти за використання природних ресурсів; єдиний та фіксований податок з фізичних та юридичних осіб, суб'єктів господарювання; штрафи і т.ін.

Видатки з бюджету ростуть швидше, ніж доходи.

Видатки з місцевого бюджету: – це надання послуг населенню; ремонтування доріг, житлових комплексів; утримання місцевих органів управління; підтримка закладів охорони здоров'я; підтримка освітніх, культурно-оздоровчих та спортивних закладів; прибирання вулиць міста; капітальне будівництво; купівля житла пільговикам; надання фінансової допомоги малозабезпеченим і т. і.

Надходження до місцевого бюджету:

Закономірність така: - чим більше підприємств на цій території – тим більше людей на них працює, тим більше податків заходить до бюджету міста. Тож міська влада має бути зацікавлена у тому, щоб розвивати підприємства, та заохочувати інвесторів їх створювати, рахуючись з думкою громади, та відстоюючи її інтереси.

В іншому випадку – місцева громада буде поповнювати бюджет іншого міста, області або держави, та скаржитися на погані шляхи та неосвітлені вулиці!

4.  Структура місцевого бюджету міста Канева на І  півріччя 2010 р. (в тис. грн.)

Доходи:

Податок з доході в фіз. осіб 17050/78%

Плата за реєстрацію 18/0,08%

Єдиний податок 1416/6,48%

Торговий патент 500/2,29%

Плата за землю 1300/5,95%

Державне мито 200/0,91%

Податок на прибуток 202/0,92%

Місцеві податки 480/2,2%

 

Видатки:

Освіта 9789,3 / 45,31%

Соціальний захист 8594 / 39,78%

Органи місцевого самоврядування 2051,9/9,5%

ЖКГ 826,8 /3,83%

Фіз. культура і спорт 126,4 / 0,6%

Транспорт 144 / 0,67%

Інші. Надзвич. ситуац. Депут. фонд 72/0,33%

Традиційно, в структурі доходу загального фонду міського бюджету найбільшу частину займає податок з доходів фізичних осіб – 17 050 000 грн. (78% за перше півріччя 2010 р.). Це говорить про те, що кількість підприємств та суб'єктів підприємницької діяльності в місті та кількість їх найманих працівників знаходяться у прямій залежності до бюджету міста.

Викладені вище дані доводять, що Канів із загальної суми бюджету у І півріччі 2010 року найбільше витратив на освіту – 45,31%, та соціальний захист – 39,7%.

 


5. КОРОТКИЙ ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК

Бюджетний період – 1 рік з 01 січня до 31 грудня.

Складання бюджету – подання запитів головними розпорядниками (міськвиконком, відділ освіти, управління соціального захисту,відділ молоді та спорту та ін.) в розмірі бажань до 120%...? – міністерство фінансів в державному бюджеті для міста Канева… аж 85% від потреб!!! (кому мало той погано працює!).

Дефіцит (нехватка коштів - живемо в борг) – профіцит (незаплановані доходи – на новорічну ялинку для дітей)

Бюджетна програма – (бюджет без плану - гроші на вітер) це проект бажань (систематизований) головних розпорядників, для виконання покладених на них завдань,(державних та міських ).

Складові частини бюджету.

Бюджет складається із загального та спеціального фондів.

1.Загальний фонд включає:

а) – всі доходи бюджету, крім тих що призначені до зарахування до спеціального фонду.

б) - всі видатки бюджету за рахунок надходжень до загального фонду бюджету.

в) – фінансування загального фонду бюджету.

2.Спеціальний фонд бюджету включає:

а) – бюджетні призначення на видатки за рахунок конкретних джерел надходжень.

б) - гранти або дарунки.

Бюджет розвитку (є складовою спецфонду)

1. Надходження:- кошти від продажу комунального майна, земельних ділянок, дивіденди по акціям, відсотки за користування позиками громади,кошти з загального фонду бюджету за рішенням ради,субвенції з інших бюджетів.

2. Витрати: - капітальні вкладення, погашення основної суми боргу позички,внески у статутні фонди спільних підприємств.

 

6. В цілому, спостерігається стійка тенденція до збільшення видатків у міському бюджеті. Це є свідоцтвом достатньо стійкого розвитку нашого міста.

Одже шановні громадяни міста Канева, Ви ознайомились з основними поняттями про міський бюджет та принципами його функціювання. Напевно усвідомили що подинці Ви мешканці, а разом Громада міста Канева, платники податків, та власники бюджетних коштів, а отже керувати їх розподілом та контролювати їх використання маєте саме Ви, через обрану Вами міську владу, яку Ви за власні кошти (податки) найняли на роботу! Мешканці Канева можуть звертатися з пропозиціями по формуванню бюджету та використанню бюджетних коштів у Канівський міськвиконком, або до своїх депутатів Канівської міської ради.

Більш детальну інформацію щодо бюджету та принципів його формування можна отримати у відділі економічного розвитку Канева.

Канівський міський виконавчий комітет

19000, м.Канів,
вул.Олега Кошового, 3

Приймальня тел. 04736 3 37 96
Факс 04736 3 30 86
Часи прийому з 8.15 до 17.00.

e-mail: mvkkaniv@ukr.net

Наш сайт в Інтернеті: www.rada.kaniv.net

 

Підготовлено робочою групою у складі:
Корнєєв Олександр Васильович – керівник групи;
Гура Наталія Анатоліївна – спеціаліст Канівської міської ради.

 

WayBe

10 грудня 2010, 21:24

Теги статті:
бюджет  2011  
Голосів:
0
00

Всього коментарів: 3

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом




Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Товариство тверезості напідпитку

Влада людей з особливими потребами

Шабунін, який став учасником бойових дій, жодного разу не з’явившись у своєму підрозділі, займеться реформою ДБР, – Бойко

Силовики будуть ще більш жорстко реагувати на факти надання «липових» інвалідностей для ухилення від мобілізації.

Власник "УП" Фіала одночасно фінансує медіа в Україні, а його ТРЦ в Криму платить податки в РФ

Шукаємо волонтерів для юридичної допомоги!

Проблеми з виплатами військовим: де шукати правду?

Болівар не витримає двох

Бойова робота 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу

Ненароджені для війни від 3 ошб

Популярні за тиждень:

Про що зараз спілкуються:

Анті-гоблін
Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами? Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки. Анекдот. Зах.. [весь]
Влада людей з особливими потребами [1]

Цімо Sіла
"Думаю, що глава держави Андрій Борисович Єрмак (нехай святиться ім’я Його!) відправив у США прохати дозвіл на удари по території Росії не того клоуна. Треба було Кошового відправляти" - пиш.. [весь]
Шабунін, який став учасником бойових дій, жодного разу не з’явившись у своєму підрозділі, займеться реформою ДБР, – Бойко [2]

Цімо Sіла
Володимир Бойко починав цікаво. Донецький і викрив судимості януковича, пише веселі пасквілі на силовиків, але якщо він сам позиціонує себе на фронті, то звідки в Бойка скільки часу на юридичну, .. [весь]
Шабунін, який став учасником бойових дій, жодного разу не з’явившись у своєму підрозділі, займеться реформою ДБР, – Бойко [2]

tzs
WayBe, Вітаю Ва теж!
вірші. [8]

WayBe
tzs, це ж треба. 13 років тому :) Вітаю!
вірші. [8]

tzs
В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається Мужик впіймав чарівну рибку… «Пусти мене й бажання швидко Тобі я виконаю в дар». «Багатим хочу буть, я.. [весь]
вірші. [8]

tzs
Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку
вірші. [8]

WayBe
vity,не пий більше
pruvit. [2]

vity
ШО/можнА ПРОГРАМУВАТИ?
pruvit. [2]

slavikf
Тут може бути ваша реклама (закреслено) рахунок для донатів 3 ОШБр
Ненароджені для війни від 3 ошб [1]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Листопад
НдПнВтСрЧтПтСб
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006- Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"